Skocz do zawartości

Stereo, kino domowe, czy quadrofonia co wybrać?


patrrej

Recommended Posts

Witam, chciałbym prosić was o poradę.
 Obecnie posiadam amplituner Saba 9250 (podłączony do gramofonu i decka również firmy Saba) planuje kupić do niego kolumny kenwood ls 770 (aktualnie są wystawione na allegro za 2 tys.) - zestaw miałby służyć do słuchania radia, winyli i kaset.

Obecnie mam go podłączonego też za pomocą  adaptera bluetooth do tv, ale męczy mnie już ręczne włączanie amplitunera przy kazdej checi obejzenia tv. Występują też duże szumy, a jakość dzwieku też mnie nie zadowala.

No i dochodzimy do mojego pytania

1 opcja: Chciałbym zakupić drugi niezależny zestaw, kino domowe. Slùżące do oglądania filmów i seriali. Zależy mi na tym, aby zestaw uruchamiał się razem z tv, można było sterować głośnością z poziomu tv, dzwięk był 3d i nie zajmował dużo miejsca. No i oczywiście dźwięk też był przyzwoity. Na jednej z aukcji znalazlem taki model: lg-BH9530TW - cena 1500zł. ( link do specyfikacji https://www.lg.com/pl/kino-domowe/lg-BH9530TW )
Wiem, że to plastiki ale może jakość dźwięku przy filmach nie jest taka straszna? Czy do samego tv zda to egzamin?

2 opcja: do obecnego saba 9250 połączyć budżet i kupić kolumny nie za 2tyś tlko za 3,5tyś., a  amplituner połączyć przewodowo z tv przy pomocy hdmi ekstraktor (jakość dzwieku z tv na pewno będzie lepsza niż obecnie przez bluetooth). 
Dodatkowo amplituner ma funkcję quadro, czy jak podłącze dodatkową parę kolumn na tył otrzymam namiastkę kina domowego przy oglądaniu tv?

Edytowano przez patrrej
Lepsze objaśnienie problemu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quadro ze starego amolitunera to nie będzie namiastka kina domowego-odpuść sobie. Lepsze będzie zwykłe stereo na dobrych kolumnach -albo klasyczne kino domowe 5.1 (fronty, centralny i tyły plus subwoofer).

Co do małych zestawów kina domowego "all in one" to trudno powiedzieć czy zaspokoi Twoje wymagania. Zazwyczaj nie grają rewelacyjnie, ale może Tobie wystarczy (mnie nie-wolę oddzielne elementy i wyższe modele...) a dzięki temu nie wydasz dużo.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Chcesz kino to także dozbieraj, Nie kupuj byle czego.

czyli darować sobie propozycję "lg-BH9530TW" jako integralna część telewizora? dozbierać i kupić zestaw (nowszy amplituner + normalne kolumny w drewnianych skrzyniach).

A czy będzie możliwe tak ustawienie takiego zestawu aby był integralną częścią tv (budżet 3 tyś - to mało, ale niestety tylko tyle mam i nie dozbieram więcej bo mam zaplanowane wydatki na 8 lat do przodu i narzeczoną na karku, która cudem pozwoliła mi przeznaczyć na to 3 tyś):

1) włączam tv to automatycznie włącza się kino

2) sterowanie głośnością z poziomu tv

3) pilot od ampli tunera schowany na zawsze w szafie.

 

Moim priorytetem jest aby kino służyło tylko do Filmów i seriali, oraz telewizji naziemnej. Zawsze włączało się razem z TV. Po prostu ma mi zastępować zawsze głośniki od tv.

Do słuchania muzyki w stereo posiadam tego Saba z którego naprawdę jestem zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, patrrej napisał:

1 opcja: Chciałbym zakupić drugi niezależny zestaw, kino domowe. Slùżące do oglądania filmów i seriali. Zależy mi na tym, aby zestaw uruchamiał się razem z tv, można było sterować głośnością z poziomu tv, dzwięk był 3d i nie zajmował dużo miejsca. No i oczywiście dźwięk też był przyzwoity. Na jednej z aukcji znalazlem taki model: lg-BH9530TW - cena 1500zł. ( link do specyfikacji https://www.lg.com/pl/kino-domowe/lg-BH9530TW )

Czy słuchałeś gdziekolwiek jakiegoś zestawu kina domowego? Przyzwoity dźwięk to bardzo subiektywne pojęcie, dobrze byłoby mieć jakieś odniesienie, żeby coś doradzić. Co do wspomnianego zestawu LG - w tym pułapie cenowym tego typu produkty (określenie 'plastiki' dobrze je charakteryzuje) zostały wyparte przez soundbary. Rasowy zestaw do kina, czyli amplituner + zestaw głośników to już większy budżet. Nikt tu nie zgadnie, czy z takiego zestawu LG będziesz zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, patrrej napisał:

czyli darować sobie propozycję "lg-BH9530TW" jako integralna część telewizora?

tak

21 godzin temu, patrrej napisał:

dozbierać i kupić zestaw (nowszy amplituner + normalne kolumny w drewnianych skrzyniach).

Nie koniecznie nowy ale no lepszy od tego.

21 godzin temu, patrrej napisał:

 

1) włączam tv to automatycznie włącza się kino

2) sterowanie głośnością z poziomu tv

3) pilot od ampli tunera schowany na zawsze w szafie.

to nie.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim aktywnym użytkownikom. Nie stety nie zostałem mądrzejszy po radach kolegów. Z całym szacunkiem do was (audiofilów) opisałem wszystko co mam i wszystko co zamierzam zrobić oraz określiłem swoje priorytety. Propozycje kup sobie lepsze i droższe bo dźwięk będzie lepszy nie mają sie nic do pytania które zadałem. Pozdrawiam i opuszczam forum. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2023 o 17:30, patrrej napisał:

Zależy mi na tym, aby zestaw uruchamiał się razem z tv, można było sterować głośnością z poziomu tv, dzwięk był 3d

To szukaj amplitunera który obsługuje HDMI CEC, praktycznie wszystkie modele z HDMI mają tą funkcjonalność, ale to trzeba by było konkretnie sprawdzić na konkretnym modelu który byś sobie upatrzył. CEC jest możliwy od pierwszego wydania HDMI V1.0.

http://www.monkeycable.rafko.pl/hdmi-ver-duze1.jpg

Dnia 8.01.2023 o 17:30, patrrej napisał:

i nie zajmował dużo miejsca.

Co to wg. Ciebie znaczy?

Dnia 8.01.2023 o 17:30, patrrej napisał:

Na jednej z aukcji znalazlem taki model: lg-BH9530TW - cena 1500zł. ( link do specyfikacji https://www.lg.com/pl/kino-domowe/lg-BH9530TW )
Wiem, że to plastiki ale może jakość dźwięku przy filmach nie jest taka straszna? Czy do samego tv zda to egzamin?

No to sobie to kup. Koledzy Ci napisali ile to jest dźwiękowo warte. Egzamin zda, zawsze to lepiej jak soundbar. Ale tyle bym za to nie dał.

Dnia 8.01.2023 o 17:30, patrrej napisał:

2 opcja: do obecnego saba 9250 połączyć budżet i kupić kolumny nie za 2tyś tlko za 3,5tyś., a  amplituner połączyć przewodowo z tv przy pomocy hdmi ekstraktor (jakość dzwieku z tv na pewno będzie lepsza niż obecnie przez bluetooth). 
Dodatkowo amplituner ma funkcję quadro, czy jak podłącze dodatkową parę kolumn na tył otrzymam namiastkę kina domowego przy oglądaniu tv?

Quadro? Namiastka kina? Dołóż sobie do roweru boczne kółka. Będzie namiastka samochodu. Nie kolego. Masz 3,5 koła na audio.

Kup sobie aktywne kolumny Klipsch the fives. Miejsca na amp nie potrzebujesz. Masz tu HDMI - ARC z CEC, Bluetooth, liniowe analog, 3.5 mm analog mini jack, cyfrowy USB, cyfrowy optyczny. Bo na kino pełnoprawne to kasy masz za mało, choć możesz próbować szukać czegoś w serwisach typu OLX.

klipsch-the-fives_1526.jpg

klipsch-the-fives_1530.jpg

5 godzin temu, patrrej napisał:

Niestety nie zostałem mądrzejszy po radach kolegów. Z całym szacunkiem do was (audiofilów) opisałem wszystko co mam i wszystko co zamierzam zrobić oraz określiłem swoje priorytety. Propozycje kup sobie lepsze i droższe bo dźwięk będzie lepszy nie mają sie nic do pytania które zadałem. Pozdrawiam i opuszczam forum. 

A jak tak to miłego dnia. Pozdrów narzeczoną i poproś ją w naszym imieniu o wyższy limit.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, maciek72 napisał:

Za kilka lat , to będziesz miał skrócony łańcuch o 2-3 oczka :)

Tobie się wydaje , że masz kontrolę .

Widać młody i ... 

Bez obrazy !

Hehe, nie o to chodzi. Dopiero co wprowadziliśmy sie do wybydowanego domu, który nie jest do końca wykończony i po prostu mamy ważniejsze wydatki np. Schody wewnętrzne, brama wjazdowa, umeblowanie pokoju dla syna itp. A że lubie wieczorem obejżeć film a głośniki w tv kompletnie mi nie pasują stąd moje pytanie. 

Za kilka lat na pewno kupie cos w granicach 10-15 tyś, a sprzęt "plastiki lg" jeśli się na nie teraz zdecyduje , po zakupie lepszego KD pójdą do pokoju syna (ok 12m2)

Oczywiście jesli sie wcześniej nie rozpadną

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...