Skocz do zawartości

Jaki zestaw do 2 tys zł (ale jest haczyk)


MarcinJot

Recommended Posts

Cześć!

 

Szukam, czytam i jestem w miejscu, w którym byłem. Poszukuję systemu grającego, który podepnę pod TV. Nie jestem audiofilem, swoją przygodę dopiero zaczynam, więc budżet jaki posiadam to max 2 tys zł. Muzyki słucham głównie ze Spotify (telefon sparowany z TV) lub YT. 

Już jakiś czas wertuję różnego rodzaju fora i grupy audio. Odrzuciłem soundbar, który chodził mi po głowie, chociaż jeśli chodzi o kompaktowe rozmiary to wypadał idealnie.

Rozważam kolumny pasywne+jakiś nieduży, ale kompaktowy wzmacniacz oraz kolumny aktywne.

Jej chodzi o kolumny aktywne to pozytywne głosy są nr. Edifier s2000 mkiii. 

Interesowały mnie również Heco Aurora 300, jednak ograniczenia mnie dostępna głębokość szafki, na której będą stały kolumny  - 31 cm. Finalnie z tego powodu zrezygnowałem z Heco.

 

Prośba o pomoc i sugestię jeśli nie aktywne Edifiery, to co?

 

Edytowano przez MarcinJot
Zmiana tytułu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MarcinJot changed the title to Jaki zestaw do 2 tys zł (ale jest haczyk)
6 godzin temu, mkk napisał:

Serdeczne dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

 

Rozumiem, że Według Ciebie Edifierami nie zawracać sobie głowy?

Tak, kolumn szukam podstawkowych, ponieważ na całej długości ściany jest pod TV wisząca szafka, na której będę chciał je postawić. W związku z tym, że szafka ma głębokość 35 cm (z jednej strony na ścianie są lamele więc realnie jest tam 31 cm), to kolumna będzie praktycznie dosunięta do samej ściany. Wiem, że to powoduje problemy w rozchodzenie się basu. Czy jest jakaś zasada, że jedne kolumny radzą z tym sobie lepiej niż inne?

W ramach wcześniejszego reserachu patrzyłem jeszcze na kolumny Dali Spektor 2. Co o nich sądzisz. Czy są warte uwagi?

Wielkość pomieszczenia to ok 30m2. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mkk napisał:

Kolumny podstawkowe powinny stać jak te B&W z ogłoszenia , a nie na szafce. Daj no fotę pomieszczenia. Bo na 30m to podłogówki, chyba że masz kącik odsłuchowy 2x2m . 

No niestety. To jest ten haczyk :(

 Czytałem, że niektóre kolumny mają bass refleks z przodu i to w pewien sposób rozwiązuje ten problem.

 

Fotka poniżej:

https://naforum.zapodaj.net/ad4fa2025961.jpg.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MarcinJot napisał:

Czy jest w takim razie coś co tu jako tako zagra?

Jakoś to zagra wszystko cokolwiek byś nie kupił. W audio, a właściwie w akustyce są pewne zasady. Tweeter na wysokości uszu , odpowiednie rozstawienie i dogięcie kolumn oraz dopasowanie wielkości woofera do kubatury pomieszczenia. Radzę poeksperymentować , wypożyczyć , posłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 W sumie jak ktoś ma ciężkie warunki do słuchania muzyki to zazwyczaj upycha kolumny gdzieś w rogach blisko ściany za nimi i samo to podbija bas, chyba że taka osoba chce monumentalny bas to chyba widzę tu tylko dobrze zestrojony sub z dalsza od ścian.

 Kwestia też jak dużo ktoś potrzebuje dołu o ile mu brakuje z malutkich kolumn hmm 

Jeszcze są przypadki o których słyszałem że w miejscu odsłuchowym wogole jest dziura na basie nie ważne jakie byśmy kolumny przytargali, w tak specyficznych warunkach trzeba by pytać znawców od akustyki :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...