Skocz do zawartości

Amp + DAC czy DAC z wbudowanym amp do 1000zl wraz z głośnikami podstawkowymi


cin_mar

Recommended Posts

Witajcie koledzy

Interesuje mnie zakup sprzętu do salonu Ok 30m2 z kolumnami podstawkowymi (takie już muszą być) będą to używane kef q350 lub nowe magnat Signature 503, tu jeszcze nie zadecydowałem do końca. Pasuje posłuchać najpierw jednych i drugich. Chyba że macie jeszcze inne propozycje do kwoty 1100zł, lubię ciepłe, pełne brzmienie. Posiadam zestaw Polk audio TL1600 także można w razie czego jeszcze zostawić subwoofer z tego zestawu do kompletu.

 

Ale nurtuje mnie za to wybór amplitunera. Chciałbym się zmieścić w budżecie 1000zl i zastanawiam się czy będzie lepiej wziąć za 350zl kupic wzmacniacz PMA520 i do tego DAC SMSL czy kupić DAC z wbudowanym wzmacniaczem jak Topping MX3 czy Loxjie A30 ?

co da lepszą jakość dźwięku? Wzmacniacz klasy AB z osobnym DAC czy taki wzmacniacz klasy D z DAC w jednym?

 

Do tego dojdzie osobno Streamer jako, że to on będzie głównym odtwarzaczem muzyki cyfrowej z NAS’a lub serwisów streamingowych. 

Edytowano przez cin_mar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • cin_mar changed the title to Amp + DAC czy DAC z wbudowanym amp do 1000zl wraz z głośnikami podstawkowymi
44 minuty temu, cin_mar napisał:

zastanawiam się czy będzie lepiej wziąć za 350zl kupic wzmacniacz PMA520 i do tego DAC SMSL czy kupić DAC z wbudowanym wzmacniaczem jak Topping MX3 czy Loxjie A30 ?

Zawsze lepiej mieć jedno średnie urządzenie niż dwa , wziąłbym Toppinga.

45 minut temu, cin_mar napisał:

do salonu Ok 30m2 z kolumnami podstawkowymi (takie już muszą być) będą to używane kef q350

Grać będzie , a słuchałeś już kolumn podstawkowych , jakichkolwiek w takiej kubaturze ?

47 minut temu, cin_mar napisał:

lubię ciepłe, pełne brzmienie.

Szczególnie o tym " pełnym" zapomnij w tych 30m2 z tymi kolumnami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrzmy teraz pod kątem 1-2 urządzeń są samej jakości dźwięku, jeśli ta miała by być lepsza z amp + dac to nie mam problemu ze są 2 urządzenia. 
 

co do kolumn to słuchałem i mimo ze może by się chciało podłogówki to nie ma sensu tu o nich dywagować bo ich być nie może aktualnie. A jakość dźwięku jest Ok, nie jestem audiofilem a do okazyjnego słuchania z dwójka małych dzieci jest Ok.

bedzie w przyszłości możliwość to się zmieni na większe. Na razie muszę wybierać w kolumnach podstawkowych

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KEF Q 350 i Signature 503 to kompletnie inne granie.

Nie wiadomo które ci spasuje.

Magnaty sa jasne dokładne, szybkie, bardzo rozdzielcze.

KEFy graja basowo, cieplej, cały pasmo jest przesunie w dół. Świetna średnica.

Każdy lubi co innego.

Możesz tez polować na uzywane Quantum 753. Świetne monitory.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...