Skocz do zawartości

MA Bronze 6 - dobór wzmacniacza/amplitunera do stereo


tomlolo

Recommended Posts

Na wstępie chciałem się przywitać, gdyż jest to mój pierwszy post.

Posiadam ampli Denon AVR-X2300W który nie jest wykorzystywany do tego do czego został stworzony, jak już mam chwilę na relaks to odpalam koncert Zimmer-a z BD ale w 2.0 bo tak gra znacznie lepiej lub ulubione utwory radiowe w wysokiej jakości z Tidal-a.  Kolumny jak w temacie, salon kwadrat 25m2, i grało to super dopóki nie usłyszałem swoich kolumn z jakimś starym japońskim amplitunerem z lat 90 którego nazwy nawet nie pamiętam, ale zagrało to znacznie lepiej.

Niestety nie mam szans na odsłuchy itd. muszę się zdać na Wasze doświadczenie i sprawdzone najbardziej uniwersalne przepisy. 

Jeżeli ma się to odbyć kosztem jakości nie musi być amplituner, wystarczy wzmacniacz zintegrowany z optycznym wejściem. Im więcej forum czytam tym mniej wiem. Nie mam jakiś wyjątkowych wymagań ale słyszę różnicę chociaż nie potrafię jej tak pięknie audiofilsko opisać i chciałbym rozwiązanie, które dobrze zgra się posiadanymi Monitor Audio Bronze 6. Budżet 3-4 tyś., z używką też nie mam problemu.

 Na razie skupiam się na:
Cambridge Audio CXA60
Marantz PM 7005
ONKYO TX-8270S

 

 

 

Edytowano przez tomlolo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy wzmacniacz wypadnie lepiej niż amplituner kina więc zmiana przyniesie dużo satysfakcji :) Potencjał kolumn, jak sam zauważyłeś, nie jest aktualnie wykorzystany. Cambridge Audio CXA60/61 to fajny, popularny wzmacniacz choć w połączeniu z MA dźwięk będzie delikatnie rozjaśniony. Jeśli wolisz bardziej nasycone, cieplejsze brzmienie to Audiolab 6000A albo Musical FIdelity M2si. Ten drugi nie ma wejścia optycznego ale to bardzo udany wzmak. Onkyo to amplituner, szkoda robić tzw. krok w bok. Z amplitunerów, które realnie poprawią dźwięk to Magnat MR780.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. 
Chciałabym wyciągnąć maxa z tych kolumn i przy okazji fajnie jak by wizualnie dobre wrażenie sprawiał, np. R-N803D jest dla mnie wzorem, bo jak bym w RTVce postawił takiego Cyrus One to żona conajmniej by się krzywo patrzyła. Albo polecany Nad 356bee, wiem że design to 2 czy 3 rzędna sprawa, ale jego plastkowy front słabo wygląda i kojarzy się nisko budżetowym sprzętem. 

Zaciekawił mnie ten Advance Acoustic X-i75, może ktoś coś więcej o nim napisze, jakieś osobiste wrażenia? 

Edytowano przez tomlolo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HK wpisuje się estetycznie w moje gusta, ale brakuje mu DAC a zależy mi na wbudowanym.
A więc zawężamy do SV-500 i MR-780, czy one zagrają podobnie ? Zaletą tego 2 jest dostępność w sieciówkach i możliwość zwrotu w nienaruszonym stanie. 
A co powiecie na Marantz PM6007 ?? 
Dobrze oceniany w testach, ma 3 wejścia cyfrowe na których mi zależy, estetycznie bardzo OK. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem Wam pokazać od czego się zaczęło... znowu go specjalne pożyczyłem, sprzęt z lat 70 ! Miida 3140

Miażdzy Denona AVR-X2300W, przy słuchaniu na normalnym poziomie wydobywa dźwięki których na siłę trzeba doszukiwać się w kinie Denona, wokale i instrumenty jak na żywo, rozpływam się w kanapie.  Zastanawiam się czy ta Miida to najwyższy Hi-End z tamtych lat czy mój Denon to aż taka kupa 😉

IMG_20230124_191318.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...