Skocz do zawartości

Starsze modele Yamahy też mają problemy z HDMI, dokładnie jak Onkyo


lolekdrugi

Recommended Posts

Jakiś czas temu wspominałem o tym, że nie tylko Onkyo miało problem z chipsetami hdmi ale również Yamaha i Denon. Kwestia tylko czasu kiedy u innych te problemy również zaczną się pojawiać.

Standardowo zostałem wyśmiany, że nie i nawet Onkyo nie ma. No tak,

proszę film. Ten sam problem co w Onkyo, i ten sam sposób tymczasowej naprawy.

Problem tak naprawdę sprowadza się do chipsetów, *prawie wszystkie amplitunery z tamtego czasu ostatecznie dotknie ten problem czy się to komuś podoba czy nie.

 

*prawie ponieważ jest szansa, że jakieś modele nie korzystały z chipsetów od firmy TI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lolekdrugi sorry że w tym / Twoim/ wątku ale muszę podjąć szybką decyzję.

Co to jest TSR 400 ? Facet w sklepie mi mówi , że to to samo co RX-V4A tylko nowsze. I drugie , ta Yamaha ma wejście gramofonowe ? W specyfikacji " stoi" , że ma , a na panelu tylnym nie widzę ???

https://kon-sul.pl/kino-domowe/amplituner/73112-yamaha-rx-v4a-tsr-400

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, tomek4446 napisał:

Co to jest TSR 400 ? Facet w sklepie mi mówi , że to to samo co RX-V4A tylko nowsze.

nie jest nowsze. To jest to samo tylko dla sieci Costco w USA. Cena była kosmicznie niska, chyba nawet o 50%. Jak dobrze pamiętam to nawet tutaj wpis o tym robiłem.

 

21 minut temu, tomek4446 napisał:

W specyfikacji " stoi" , że ma , a na panelu tylnym nie widzę ???

nie patrz na zdjęcie, patrz na specyfikację produktu najlepiej na stronach Yamaha. Tylko zwracaj uwagę na kraj na który dany produkt został wypuszczony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, tomek4446 napisał:

@lolekdrugi sorry że w tym / Twoim/ wątku ale muszę podjąć szybką decyzję.

Co to jest TSR 400 ? Facet w sklepie mi mówi , że to to samo co RX-V4A tylko nowsze. I drugie , ta Yamaha ma wejście gramofonowe ? W specyfikacji " stoi" , że ma , a na panelu tylnym nie widzę ???

https://kon-sul.pl/kino-domowe/amplituner/73112-yamaha-rx-v4a-tsr-400

To jest to samo.

Inne oznaczenia amplitunerów był już wcześniej u Yamahy. Denon ma podobnie ze swoimi X i S. Chodź tam mikro różnice są.

Lolek ale chwile. Bo to Ty mnie wyśmiałeś kiedy ja Ci mówiłem że większość amplitunerów z tamtego okresu miała podobne wady. A Ty mówiłeś że nie Onkyo to szczególnie. No sorry ale tak było.

Pracowałem z amplitunera od poczatku kiedy miały HDMI. Pamiętam co było reklamowane i kiedy.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Lolek ale chwile. Bo to Ty mnie wyśmiałeś kiedy ja Ci mówiłem że większość amplitunerów z tamtego okresu miała podobne wady.

tak mówisz?

W tym poście polecasz amplituner z wadą fabryczną na co zwracam uwagę, po czym oczywiście odpowiadasz, że lepiej wiesz bo masz swoje doświadczenia.

A tutaj oczywiście zwalasz winę na użytkowników. 

Kolejny post, polecasz amplitunery zabytki z felernymi chipsetami co wskazuje później i oczywiście w tym miejscu wskazujesz, że to ja niby przesadzam potem próbujesz prowadzić dysputę w której usilnie starasz się jednak postawić na swoim.

Proszę zatem pokaż w którym miejscu to ja Ciebie wyśmiałem za pisanie o tych wadach fabrycznych bo ja sobie tego nie mogę przypomnieć co nie znaczy, że nie miało to miejsca chociaż mało to realne. Jak widać powyżej to zazwyczaj Twoje posty były kierowane przeciwko mnie w odniesieniu do tych wad fabrycznych.

 

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

A Ty mówiłeś że nie Onkyo to szczególnie.

to akurat jest prawda, że Onkyo najwcześniej oberwało ponieważ najbardziej się grzało (przed chipsetami były problemy z kondensatorami). Jak widać temat Yamahy dopiero niedawno zaczął się pojawiać bo jednak jak dobrze wiemy, Yamaha jest chłodniejsza a to temperatura najbardziej wpływała na szybsze ujawnienie tej wady. Jednak to nie jest tak,że bez tej temperatury ona się nie pojawi. O tym również pisałem jak sobie przypominam.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwalam. Bo to widziałem. Miałem z tym kontakt. A ty?

Jeździłem montować kina. Jeździłem wymieniać amplitunery i nadal patrze na zdjęcia tutaj na forum.

wiekszość amplitunerów , wiekszość jest położona źle.

Wada, owszem była. Ale nie padały wszystkie. Tylko szczególnie te źle użytkowane. I to się nadal dzieje.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...