Skocz do zawartości

Używany wzmacniacz stereo ~ 2000 zł


theSpid3r

Recommended Posts

Witam,

Poszukuję używanego wzmacniacza stereo (na upartego może być też nowy xD).

Wymagania minimalne jakie musi spełnić to:
- filtr loudness
- wyjście na subwoofer
- być nie gorszy niż Pioneer A30

Moja podstawowa konfiguracja to PC ---> HA INFO DA1 ---> SMSL SA98E ---> Magnat Quantum 673. Pokój 15m2, biurko 150cm, centralnie na środku jednej ze ścian. Głośniki na biurku.

W nieco bardziej odległej przyszłości monitory do zmiany. W bliższej być może zakup subwoofera.

Posiadam jeszcze wzmacniacz Pioneer A-30 przy TV. Samsung QN91 --> SMSL Sanskrit --> Pioneer A30 --> Magnat Quantum 673. Tak wiem, te same głośniki ale dorwałem w okazyjnej cenie to mam : ). Brzmienie Pioniera mi całkowicie odpowiada natomiast amp SMSL nieco niedomaga jeśli chodzi o niższe częstotliwości albo raczej średnio-niższe, albo ogólnie brak mi w nim trochę regulacji tonalnej. Stereofonia bardzo poprawna. DAC jest po wymianie zasilacza i OPAMPów.

Jestem już za stary żeby bawić się w jakiś purystyczne podejście odnośnie filtrów, kręcenia gałkami itp.. Chcę po prostu przyjść po pracy, włączyć muzykę i się odprężyć. Przy cichszym odsłuchu loudness jest po prostu niezbędny. Każdy słucha tak jak lubi.

Yamaha S501 i S701 wydają się pasować do wymagań ale nie wiem jak z jakością dźwięku. Plus za płynną regulację loudness. W przypadku S701 pewnie obecny DAC i tak by został. Najwyżej się trochę pobawię OPAMPami. Pytanie czy warto dokładać do tej wersji.

Prosiłby o propozycję wzmacniaczy z podziałem na dwie półki cenowe:
- maksymalnie budżetowa wersja około 600-800 zł - tutaj nie spodziewam się niczego lepszego od obecnego SMSLa ale może w pakiecie będzie regulacja tonów
- wersja nieco droższa około 2000 zł

Z góry dzięki i pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, w starym (dobrym) stylu powinna zagrać właśnie yamaha a nawet model A-S501 gra bardziej efektownie (mniej liniowo) od wyższego A-S701 to może się podobać. "Pokręcić" gałkami można też skutecznie w urządzeniach Marantz np. PM6007, jest tam również na pokładzie wydajny loudness.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...