Skocz do zawartości

Dylemat między subwooferami Klipsch


Jagermajster

Recommended Posts

Witam. 

Poszukuje subwoofera do 20m2 pokoju, zastosowanie tylko filmy - do muzyki mam osobny sprzęt. 

Budżet między 1500-2000 zł. 

10" wystarczy czy lepiej jednak skupić się na 12"? 

W ramach wyjaśnień dlaczego Klipsch* - ponieważ podoba się Żonie ten subwoofer (a dokładniej membrama) a jej decyzji nie przeskoczę... 

*Na placu boju był jeszcze sub od Polka Audio HTS 10.

W tym budżecie znalazłem R-12SW, R-120SW, R-10SW, R-100SW, R-101SW. 

Jest jeszcze wersja 121SW ale przekracza budżet o jakieś 300 zł - najtaniej znalazłem go za bodajże 2300 zł. 

Z tego co znalazłem w internecie to wersja 100/120SW to nowsza wersja 10/12SW i nie ma między tymi wersjami różnicy w dźwięku podobno więc lepiej w tym przypadku wziąć ten co będzie tańszy? 

Zaś 101/121SW to nowsza wersja 100/120SW, ale nie znalazłem testów porównawczych audio tych modeli. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie 12". T tej  lini subwoofer najlepszy do kina był klipsch r-112sw. Jego następcą był Spl 120. Spokojnie można patrzeć w stronę używek. Do takiego salonu warto dołożyć parę stówek na lepszy sub. Patrzyłbym w tym kierunku. 

https://nautilus2.pl/subwoofery/2320-klipsch-r-112sw-czarny-0743878027402.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli 12" jednak. 

Poczytałem trochę o R-112SW i SPL-120 i obecnie są one +- w cenie R-121SW.

Aczkolwiek jedna informacja mnie nie napawia optymizmem a tym bardziej aby szukać używki - podobno te modele mają problem z wzmacniaczem wbudowanym. Widziałem trochę tematów, opinii o zdychających, umierających wzmiacniaczach w tych modelach... Dotyczyło to pierwszych wypustów tych modeli czy problem nadal istnieje? Problem ten też dotyczy starszych konstrukcji jak R-12SW, R-120SW i R-121SW?

Edytowano przez Jagermajster
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak od czwartku użytkuje SPL-120 i było git, dźwięk super w filmach się spisywał, "Auto" działało jak należy, subwoofer wyłączał się po kilkunastu minutach od braku sygnału. 

Dziś zauważyłem przy wieczornym seansie, że w subie nie świeci się dioda - na początku myślałem że to problem z "Auto" włączeniem ale mimo że dioda się nie świeciła to sub działał. 

Wczoraj jeszcze było z tym OK jak szedłem spać. 

Przełączenie na "On" - również dioda zgaszona i sub działa, a przełączenie na "Off"- dioda zgaszona i nadal sub działa...

Myślę, może problem z kablem* i połączeniem z aktywnymi kolumnami, ale nie to też nie to - przy odłączonym kablu od aktywnych kolumn nadal  jest włączony... 

*kabel markowy Melodika MDSWY. 

Jedyna możliwość żeby go teraz wyłączyć to odłączenie z gniazdka... 

Jakaś sugestia? Jakiś magiczny reset o którym nie wiem?  🙄

Zostawię subwoofer odłączony od prądu i kolumn do jutra wieczora - może jakaś magia się zadzieje, ale naprawdę mi się to nie podoba. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przełącznik czarny jest maksymalnie w dół więc to nie jest pozycja On - góra ani Auto - środek, czerwony oczywiście na 220V.

Jak wspomniałem w czwartek i piątek to działało jak powinno... Nikt nie korzystał ani nie dotykał sprzętu jak mnie nie było w domu. Subwoofer ustawiony był na głośność około godziny 10-11, nie był katowany ani ustawiany ani razu na maks. No i dioda led jest cały czas zgaszona co niby sugeruje że subwoofer jest wyłączony a tak nie jest. 

Jeszcze sprawdziłem subwoofer pod innym gniazdkiem sieciowym - jest tak samo. Podłączyłem go później nawet pod dobry UPS od APC i też bez różnicy.  Pętle masy więc raczej można wykluczyć. Elektrykę też mam dobrą w mieszkaniu - nie ma więcej niż 5 lat.

Innego kabla sieciowego nie mam, ale wątpię by nowy dobry kabel fabryczny nagle po dwóch dniach robił jakieś przebicie/zwarcie. 

Jak na moje oko to też sądzę, że jest uszkodzony - czekam obecnie na kontakt z sklepu. 

Podłączyłem miernik (wiadomo nie jest markowy ani zbyt dokładny)  - lecz na obecny moment subwoofer ciągnie cały czas od 20 do 22W jak nic nie jest włączone (screen poniżej). 

 

IMG_20230206_093856.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.02.2023 o 08:25, STELVIO napisał:

Czarny na dół. To wiadomo. Czerwony na 230V. A nie 110

mozliwe ze to amerykańska fotka.

chciałem pokazać tylko panel.

Jeśli przełącznik masz na standby a gra to serwis.

22 godziny temu, STELVIO napisał:

Czyli serwis Konsbud. 

Aby nie skończył jak kolega z wątku obok. ale tak :/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...