Skocz do zawartości

Problem z Dirac Live - aplikacja nie łączy się z amplitunerem .


fluid81

Recommended Posts

Witam .

  Posiadam amplituner Pioneer vsx-lx 305 od jakiśch 3 tygodni.  Jakieś 2 tyg temu zrobilem pierwsza wstępną kalibrację ( wciąż się jej uczę) . Wczoraj zresetowałem amplituner i chciałem wykonać ją ponownie . Niestety pomimo, że aplikacja Dirac zainstalowana na Maccu wykrywa moj amplituner , to niestety się z nim nie łączy. Próbowałem wszystkiego - łączyłem amplituner kablem z ruterem,  wpisywałem w aplikacji Dirac IP,  które jest przypisane do amplitunera (wi-fi ) , resetowałem ruter , itp itd . Nic nie pomaga.

Wszedłem również na oficjalną stronę Dirac , zalogowałem się na niej i w opcji licencja - nie mam na chwilę żadnej licencji . Zakładam, że i to może być problemem.  Tylko skąd taka informacja... Zakładam również,  że to przejściowe, jakieś problemy z serwerem lub coś w ten deseń. No przecież raczej nie jest to wina amplitunera - jakaś techniczna usterka .

Czy może ktoś z was spotkal się z takim problemem, lub ma jakiś pomysł,  co tu zaradzić na zaistniałą sytuację? 

Dorzucam niżej screeny  komend , które wyskakują po próbie połączenia się z amplitunerem .

Pozdrawiam

 

20230212_130118.jpg

20230212_130145.jpg

Screenshot_20230212_142146.jpg

Screenshot_20230212_153522.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Czy poprzednią kalibracje robiłeś na tym samym urządzeniu?

W sensie PC/MAc?

Bo mi to wyglada na zgrzyt na linii licencji. W Denonie to było? nie moge teraz odszukac w bazie umyslu. Że licencja jest na urzadzenie i uzytkownika. Byc może coś tu się zmieniło u Ciebie.

Kurde nie moge tego znalesc.

W zasadzie to zrobiłem tylko jedną kalibrację Dirac'iem zaraz po zakupie amplitunera z poziomu komputera . 

Przedwczoraj chciałem wykonać drugą na tym samym komputerze  , no ale pojawił się ten zgrzyt i  i nic z tego nie wyszło .  Najwidoczniej jest to problem sieciowy, ale żadne czary mary, roszady z restartem amplitunera czy rutera nie pomagają. 

3 godziny temu, jerzyw napisał:

Miałem podobny problem z Pionierem LX 505.Zgodnie z sugestią pomocy technicznej Diraca wystarczyło przywrócić Pioniera do ustawień fabrycznych.U mnie pomogło.Inna sprawa ze często są problemem z połączeniem Pioniera z aplikacją.

Ustawienia fabryczne nic nie pomagają.  

Czy obecnie masz dostęp do Diraca na swoim amplitunerze/ komputerze ? 

Mam prośbę, czy mógł byś sprawdzić na swoim koncie Diraca, czy w zakładce "licencja" masz jakąś notę? 

Edytowano przez fluid81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie właśnie przed chwilą sam rozwiązałem problem,  z którym nie mogłem sobie poradzić od soboty wieczorem . Mianowicie : w ustawieniach sieci zarówno na amplitunerze jak i komputerze - DHCP '  protokół komunikacyjny - z automatu ustawiony miałem na dynamiczny . Wystarczyło przestawić na Statyczny i wszystko jest już Tip Top 😀

Tego typu przypadków opisanych w sieci jest zaskakująco mało,  więc ciężko było się doszukać jakiejś pomocy. 

W zasadzie dzisiaj to nawet rozmawiałem z jednym Panem , który siedzi w Diracu już jakiś czas  a w sobotę,  to nawet miał szkolenie z Diraca . Wspominał mi dzisiaj , że miał podobne problemy swego czasu z Diraciem w Arcamie . W jakiś sposób go rozwiązał ,a mi  doradził, abym kombinował z siecią/ ustawieniami , ale co konkretnie , to nie doprecyzował . 

Poza tym jednym telefonem wykonałem dzisiaj mnóstwo innych po serwisach itp, ale nikt nie był mi w stanie pomóc,  a tak naprawdę to była kwestią jednej małej zmiany . 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, Łukasz P. napisał:

A ja mam takie pytanie, masz może podłączoną konsole bezpośrednio do pioneera ? Chciałbym wiedzieć czy występuje inputlag, brak synchronizacji dźwięku z obrazem ?

Na chwilę obecną nie posiadam konsoli .

Gdzieś w ustawieniach amplitunera jeśli się nie mylę, jest chyba opcja synchronizacji. 

Input lag to raczej kwestia tv , mniejszy większy w zależności od modelu .A podbijałeś konsolę bezpośrednio pod tv ?

Edytowano przez fluid81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam podłączone do Lg c1 pod tv i amp Denon 750. U mnie akurat jest problemem w takim połączeniu z brakiem synchronizacji. Próbowałem już wszystkich sztuczek i lipa. Pytam dlatego bo jestem zainteresowany zmianą na tego pionka ale na zagranicznych forach piszą że przy bezpośrednim podłączeniu konsoli do amp. mają problem z imputlagiem. Nawet ktoś zmierzył czas i było u niego 100ms, telewizor Lg G1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Maykel napisał:

fluid81 Mam pytanie czy do Pioneer lx 305 jest możliwość podłączenia końcówki mocy pod fronty?

W przypadku tego modelu jest taka możliwość  .

 

1 godzinę temu, Łukasz P. napisał:

Tak mam podłączone do Lg c1 pod tv i amp Denon 750. U mnie akurat jest problemem w takim połączeniu z brakiem synchronizacji. Próbowałem już wszystkich sztuczek i lipa. Pytam dlatego bo jestem zainteresowany zmianą na tego pionka ale na zagranicznych forach piszą że przy bezpośrednim podłączeniu konsoli do amp. mają problem z imputlagiem. Nawet ktoś zmierzył czas i było u niego 100ms, telewizor Lg G1

Jeżeli chodzi o vsx-lx 305, to polecam Ci zdecydowanie jego zakup .

Nie posiadam na chwilę obecną konsoli i niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie , jak to jest z tym input lagiem.  

Zakładam, że jest to problem do obejścia, bo niemożliwe żeby aż taki poziom input laga generował ten amplituner .

Odpowiednikiem tego modelu jest Onkyo tx-nr7100, z tym że Pioneer vsx-lx305w stereo brzmi zdecydowanie lepiej . Takie informacje dostałem z salonu RMS , który obecnie posiada obydwa modele na stanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem wcześniej żadnego z tych systemów korekcji . 

Kiedyś miałem plastikowego  składka Harman Kardon bds 877 . Byl tam wbudowany jakiś autorski system korekcji Harmana , ale napewno nie będzie to żaden wyznacznik. 

Z moich spostrzeżeń różnice na korzyść Diraca  w stosunku  autorskiego systemu korekcji MCACC jest prawie spektakularna. Mówię to z całą odpowiedzialnością.  

Pierwszą kalibracją jaką wykonałem, była ta poprzez system korekcji MCACC.  Później odpaliłem oczywiście Diraca . Efektem tego było zupełnie inne granie . Ciężko to opisać słowami.  Musiał byś sam posłuchać, a była to wstępna kalibracja.

Dzisiaj podpytałem jednej osoby ,na co zwrócić uwagę przy kalibracji Dirac( gość siedzi w Diracu, a w ostanią sobotę miał kolejne szkolenie z Diraca- ogólnie dosyć często korzysta również z Audyssey jak i YPAO- więc ma doświadczenie ). Jak poprawnie ją przeprowadzić, ustawić odpowiednie poziomy głośności kolumn , subwoofera , poziom czułości mikrofonu itp . Jest masę zależności,które finalnie mogą bardzo zasadniczo wpłynąć na końcowy efekt . Tak że z uwzględnieniem jego wskazówek przeprowadzę kalibrację ponownie i będzie ona napewno dużo lepsza niż ta obecna.

Dodatkowo dostałem informacje od tego specjalisty , że ktoś kto nie jest obyty z Diraciem , nie wykorzysta nawet w 80% potencjału tego systemu korekcji . Jest poprpstu masę zawiłości, które generalnie wpływają na finalny efekt.  Często tuż po kalibracji przed wygenerowanie filtrów krzywa jest modelowania manualnie . Tak że no - nie jest to takie proste , na pozór tak , ale... 

Poniżej screen kolegi z forum , co sądzi w dwóch krótkich zdaniach na temat Diraca

Screenshot_20230130-120357_Samsung Internet.jpg

20 minut temu, Butler napisał:

Jesteś pewien? 🙃

big_pioneer-vsx-lx305-4.jpg?lm=167395532

95938723_Pioneer305a.PNG.eb4c5008b8b027e08d56712f2d11ee6e.PNG

Jestem pewien , ponieważ chwilę po tym jak zauważyłem to pytanie , zadzwoniłem do salonu RMS chcąc się upewnić  i Pan Wojciech z infolinii to potwierdził dodając, że może to być również jednocześnie opcja biamp na fronty .

Edytowano przez fluid81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info. Szkoda, to właśnie przekreśla dla mnie Pioneera LX305. Bardziej mi się on podoba niż prawie bliźniacze Onkyo 7100. Onkyo ma jednak możliwość ustawienia crossover dla każdego kanału i osobne wyjście dla pre out front oprócz wyjścia line out/zone. Te dwie sprawy są dla mnie akurat priorytetowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój cytat :)

21 godzin temu, fluid81 napisał:

Odpowiednikiem tego modelu jest Onkyo tx-nr7100, z tym że Pioneer vsx-lx305w stereo brzmi zdecydowanie lepiej . Takie informacje dostałem z salonu RMS , który obecnie posiada obydwa modele na stanie. 

Onkyo serii 7100 gra jak 6100. Różnica to DIRAC.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, fluid81 napisał:

Ja z kolei słyszałem na infolinii różnych salonów, że brzmienie tych dwóch modeli jest nieco inne .

Wynikające z kalibracji.

W której infolinii ci tak mówili?

Onkyo ma tez inne modele na USA i na reszte świata. Te w USA w serii 7100 jest mocniejszy zasilacz. ale z drugiej strony ma dwa dodatkowe kanały.

Od 15 (?) lat seria 6 i 7 grala tak samo.

Tu bym się mocno zdziwił gdyby było inaczej no bo dlaczego.

No chyba że w stereo jest w stanie inaczej niż poprzednicy kierować zasilanie do kanałów przednich? 

No dobra nie będe się kłócił.

Miałem z nim za krótko do czynienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 14.02.2023 o 11:17, fluid81 napisał:

Nie miałem wcześniej żadnego z tych systemów korekcji . 

Kiedyś miałem plastikowego  składka Harman Kardon bds 877 . Byl tam wbudowany jakiś autorski system korekcji Harmana , ale napewno nie będzie to żaden wyznacznik. 

Z moich spostrzeżeń różnice na korzyść Diraca  w stosunku  autorskiego systemu korekcji MCACC jest prawie spektakularna. Mówię to z całą odpowiedzialnością.  

Pierwszą kalibracją jaką wykonałem, była ta poprzez system korekcji MCACC.  Później odpaliłem oczywiście Diraca . Efektem tego było zupełnie inne granie . Ciężko to opisać słowami.  Musiał byś sam posłuchać, a była to wstępna kalibracja.

Dzisiaj podpytałem jednej osoby ,na co zwrócić uwagę przy kalibracji Dirac( gość siedzi w Diracu, a w ostanią sobotę miał kolejne szkolenie z Diraca- ogólnie dosyć często korzysta również z Audyssey jak i YPAO- więc ma doświadczenie ). Jak poprawnie ją przeprowadzić, ustawić odpowiednie poziomy głośności kolumn , subwoofera , poziom czułości mikrofonu itp . Jest masę zależności,które finalnie mogą bardzo zasadniczo wpłynąć na końcowy efekt . Tak że z uwzględnieniem jego wskazówek przeprowadzę kalibrację ponownie i będzie ona napewno dużo lepsza niż ta obecna.

Dodatkowo dostałem informacje od tego specjalisty , że ktoś kto nie jest obyty z Diraciem , nie wykorzysta nawet w 80% potencjału tego systemu korekcji . Jest poprpstu masę zawiłości, które generalnie wpływają na finalny efekt.  Często tuż po kalibracji przed wygenerowanie filtrów krzywa jest modelowania manualnie . Tak że no - nie jest to takie proste , na pozór tak , ale... 

Poniżej screen kolegi z forum , co sądzi w dwóch krótkich zdaniach na temat Diraca

Screenshot_20230130-120357_Samsung Internet.jpg

Jestem pewien , ponieważ chwilę po tym jak zauważyłem to pytanie , zadzwoniłem do salonu RMS chcąc się upewnić  i Pan Wojciech z infolinii to potwierdził dodając, że może to być również jednocześnie opcja biamp na fronty .

Witam ponownie, jak się pionieer sprawuje po dłuższym okresie i jak go oceniasz jako urządzenie, no i co najważniejsze jak oceniasz obsługę Diraca jako osoba która wcześniej z nim nie miała styczności ? Ja się jeszcze wstrzymałem z zakupem tego modelu licząc że większa ilość osób która nie miała styczności z Dirac zacznie się wypowiadać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...