Skocz do zawartości

Niezawodny transport pod Roon


Bebop

Recommended Posts

  • 2 months later...

Mam mały problem, może ktoś pomoże.

Mój SOtM śmiga przez wifi. Są dni, że nie muszę nic dotykać i wszystko działa bez zarzutu. Jednak czasem (niezbyt często) ROON gubi SOtM i nie widzi go. Za każdym razem kiedy to się dzieje wyłączam zasilanie SOtM i ponownie włączam. To zawsze pomaga. Bywają dni kiedy to jest irytujące. Nie wiem od czego to zależy.

Wiem, że wifi dla SOtM to nie jest zbyt dobre rozwiązanie i wolałbym po kablu LAN. Jednak router mam w korytarzu na parterze a moja jaskinia stereo jest na piętrze. Prowadzenie kabla z parteru na piętro nie widzi mi się. 

Czy istnieje inne rozwiązanie żeby było po LAN? Jakieś wifi extendery / acces pointy, czy cokolwiek? 

@Mariusz Kopacki Jesteś zdaje się obcykany w tych sprawach, czy mógłbyś pomóc proszę? 

 

Edytowano przez Bebop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bebop mozliwe rozwiazania zaleza troche od przyczyny problemu - kiepski zasieg routera w miejscu streamera, kiepska jakosc odbiornika w streamerze?

Na pierwszy problem pomoze wifi extender umiejscowiony w miejscu, gdzie router i streamer maja jeszcze dobry zasieg. Na drugi moze byc bridge miedzy lan a wifi, podlaczony do streamera po ethernecie i umiejscowiony w miejscu dobrej widocznosci wifi z routerem. 

Moze byc tez jak najbardziej dodatkowy access point, jesli jest moznosc polaczenia z istniejacym kablem ethernet, dzialajacy zupelnie niezaleznie od dotychczasowego, badz w ktoryms z powiazanych trybow - np. jako repeater albo  wds bridge.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połowę zrozumiałem. Resztę się douczę. Dziękuję w każdym razie. 

Czemu zawsze  jest tak, że nawet pieprzona zmywarka, czy mini radyjko w kuchni  ma piękny zasięg wifi a moje ulubione urządzenia do muzyki już nie? Za jakie grzechy, ja nawet nie jestem audiofilem żeby tak cierpieć. 

Kupię jakiś extender i zobaczę ile pieniędzy poszło w błoto. Ostatecznym rozwiązaniem będzie kabel. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z "jakis extender" jest niestety pewien problem, otoz wszystkie te urzadzenia wygladaja niezle na papierze, a w rzeczywistosci ich uzywanie moze byc koszmarem. To z reguly niedrogie popierdolki z kiepskim softem i jeszcze gorszym supportem. Bywa ze malo stabilne jesli chodzi o jakosc polaczenia, potrafia dochodzic tez inne problemy o ktorych nie bede pisal, bo nic nie wiem o Twojej infrastrukturze. Jesli w okolicy streamera jest dobry zasieg wifi od routera, a to sam streamer ma klopoty, to polecalbym bridge - czyli kabel do streamera, a bezprzewodowo do routera. A jesli jest gdzies w okolicy jakies gniazdko ethernet, to jakis prosty access point.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Z "jakis extender" jest niestety pewien problem, otoz wszystkie te urzadzenia wygladaja niezle na papierze, a w rzeczywistosci ich uzywanie moze byc koszmarem.

Gdybym nie miał podobnych wątpliwości nie pytałbym tutaj o pomoc. Też myślę, że te wszystkie ulepszacze / przedłużacze wifi  to popierdółki. Z logicznego (albo tylko mojego) punktu widzenia, też działają przez sieć wifi. 

Już zaglądałem pod schodami u mnie. Jednak pójdzie kabel LAN na górę. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...