Skocz do zawartości

Streamer Taga Harmony TWA-10B vs Wiim mini Pro


mateolo2

Recommended Posts

1 godzinę temu, Arturro007 napisał:

Zależy mi głównie na sprawnej/szybkiej obsłudze radia internetowego i Deezer z aplikacji internetowej w telefonie. Streamery łączyłbym tonsilkiem do DAC (Topping e30II) i dalej do wzmacniacza

Tu możesz zrobić jeszcze inaczej, ja mam tak u siebie, że wiim pro podpięty po coaxial z DAC( też ten topping) a tv w optyk od daca i dać sam przełącza źródła, które aktualnie ma grać;) oczywiście wiim pro również może robić jako dac dla TV po optyku tylko w sumie po co skoro potem dźwięk poleci dalej na Twojego DAC, bo bez sensu dodatkowo wiima łączyć że wzmakiem po analogu;). Wiim mini niestety nie da Ci tej funkcjonalności... inna sprawa, że posiadam oba i wiim mini w pracy a pro w domu, i czasem w pracy łapie się na tym, że brakuje mi tego chromcasta jak chce coś puścić z innych aplikacji na telefonie i staje się to wtedy kłopotliwe. A jeszcze inna sprawa, że obkupilem się w glosniki google home ( sypialnia, pokój biuro w domu, kuchnia itp) I jak w sobotę przychodzi czas sprzątania to chromecastem puszczam muzykę w całym domu i nie muszę zbyt glosno puszczać w salonie by nagłośnić cały dom ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.12.2023 o 18:14, macbull napisał:

Cześć. Mam podobny dylemat, i byłbym wdzięczny za pomoc. Kwestie dźwięku odkładam na bok, gdyż po lekturze wpisów widzę, że na moim sprzęcie nie będzie różnicy. Generalnie będzie to mój pierwszy streamer i będę go używał do słuchania z Tidala. Widzę, że  Taga Harmony można podłączyć po kablu do neta, natomiast wiim tylko wi-fi. Boję się, czy po wi-fi nie będzie gubić sygnału ( mam do sprzętu doprowadzony kabel z netem) W przyszłości być może podłącze streamer do starszego wzmacniacza i wtedy nie będę łączył się optykiem, Taga ma więcej możliwości podłączenia. Moje pytanie, czy mając gorszy zasięg wi-fi, rzeczywiście zyskam na podłączeniu kablem. Czy warto dopłacić te 300 zł? Jeszcze jedno, czy rzeczywiście Taga ma problem z aktualizacją, czy osoba średnio techniczna to ogarnie. Dzięki z góry za pomoc.

Masz problem z Wifi w domu? To może taki expander i tak by Ci się przydał?

Dnia 9.12.2023 o 18:24, DiBatonio napisał:

W ostatnim numerze AudioVideo testowane są Wiimy Pro i Pro plus.

Zajrzałem sobie do gazetki, redakcja "brzmieniowo" pod względem jakości umieściła oba w segmencie D.

Czyli fajne gadżety na początku zabawy w audio.

 

 

 

I słusznie. I znacznie wyzej ocenili Pro + przynajmniej sonicznie.

2 godziny temu, Arturro007 napisał:

Mam pytanko.

Powracam do tematu zakupu streamera i w zasadzie mam na oku trzy modele:

-Wiim Mini

-Wiim Mini Pro

-Klipsh Gate

Zależy mi głównie na sprawnej/szybkiej obsłudze radia internetowego i Deezer z aplikacji internetowej w telefonie. Streamery łączyłbym tonsilkiem do DAC (Topping e30II) i dalej do wzmacniacza.

Czytałem, że Mini i Mini pro mają ten sam przetwornik audio ale Mini Pro ma lepszy procesor i posiada też dodatkowe wyjście coaxial i wejście optyczne. Mógłbym podpiąć do Wiem dodatkowe źródło (np TV) bo dac ma tylko jedno wejście optyczne aby uniknąć bałaganu -nie wiem czy to działa jak streamer będzie wyłączony?

Klipsh ma brak wyjścia cyfrowego ale podobno jego analog daje radę i obsługa aplikacji jest banalna.

Jak transport to Mini.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Masz problem z Wifi w domu? To może taki expander i tak by Ci się przydał?I

Już w jednym pokoju mam 😁 Myślę, że w tym gdzie będzie stał streamer jednak da radę, ale jakby co jednak przyda się wejście na kabel, więc raczej wersję pro kupię. Zastanawiam się, czy jeszcze przed Świętami jakąś promocję zrobią. Taniej by było na Amazonie amerykańskim, ale jak mi doliczą VAT, to wyjdzie podobnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2023 o 20:12, macbull napisał:

 

No na razie z promocjami bieda. Tylko Amazon coś działa. A Polski tez taki wycofany.

Dnia 13.12.2023 o 14:00, Arturro007 napisał:

Z ciekawości dokupiłem, też zasilacz liniowy Weiliang Audio 2x 5V - ciekaw jestem czy zauważę jakąś różnicę z lepszym zasilaniem??  

Zauważyć to na pewno bo jest wiekszy, Ale czy usłyszysz? No i jak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2023 o 08:26, Piotr Sonido napisał:

 

Zauważyć to na pewno bo jest wiekszy, Ale czy usłyszysz? No i jak?

Zasilacza spodziewam się dopiero w nowym roku.

Póki co klient zadowolony jakość dźwięku mi odpowiada, jest detal i niezła dynamika. Bardzo podoba mi się też aplikacja Wiim, jest intuicyjna, obsługuje większość popularnych serwisów, nic nie przycina... Podoba się:) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 17.12.2023 o 17:06, Piotr Sonido napisał:

Aplikacja to jest niewatpliwie olbrzymi plus Wiim. No i też suport mają na prawde super jak na razie. Zobaczymy dalej.

No i doszedł zasilacz. 

Podłączyłem do niego Toppinga e30II i Wiim mini aby ogarnąć plątaninę kabli i podoba się. Co do grania to wg mnie teraz jest lepsze wypełnienie ale czy za to odpowiada zasilenie daca czy Wiim to nie wiem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Arturro007 napisał:

No i doszedł zasilacz. 

Podłączyłem do niego Toppinga e30II i Wiim mini aby ogarnąć plątaninę kabli i podoba się. Co do grania to wg mnie teraz jest lepsze wypełnienie ale czy za to odpowiada zasilenie daca czy Wiim to nie wiem. 

Ważne że jest lepiej. O to w tym chodzi :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.12.2023 o 18:24, DiBatonio napisał:

W ostatnim numerze AudioVideo testowane są Wiimy Pro i Pro plus.

Zajrzałem sobie do gazetki, redakcja "brzmieniowo" pod względem jakości umieściła oba w segmencie D.

Czyli fajne gadżety na początku zabawy w audio.

 

 

 

 

Dnia 9.12.2023 o 18:24, DiBatonio napisał:

W ostatnim numerze AudioVideo testowane są Wiimy Pro i Pro plus.

Zajrzałem sobie do gazetki, redakcja "brzmieniowo" pod względem jakości umieściła oba w segmencie D.

Czyli fajne gadżety na początku zabawy w audio.

 

 

 

Klasyfikacja urządzeń A,B,C,D to przedziały cenowe sprzętu, a nie ocena ich jakości. Jakość w danym przedziale cenowym oddaje opis, ocena redakcji w tabeli przy urządzeniu i ewentualnie flagi typu WR wybór redakcji etc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Jeffrey77 napisał:

Klasyfikacja urządzeń A,B,C,D to przedziały cenowe sprzętu, a nie ocena ich jakości

Bzdura!

W AV od zawsze na końcu czasopisma był tak zwany ranking i klasyfikacja wg jakosci brzmienia, wystarczy zajrzeć, że w danym segmencie znajdują się różne cenowo sprzęty audio.

A WR wybór redakcji, to wybór redakcji i nic więcej, czyli uznanie dla danego urządzenia. 

To jeszcze raz, może tym razem sie uda....

A do pobrania ze strony tabela rankingu wg AV.

https://www.avtest.pl/images/download/Ranking-Audio-Video-2023.pdf

 

Screenshot_20231228_173550_Adobe Acrobat.jpg

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, DiBatonio napisał:

Bzdura!

W AV od zawsze na końcu czasopisma był tak zwany ranking i klasyfikacja wg jakosci brzmienia, wystarczy zajrzeć, że w danym segmencie znajdują się różne cenowo sprzęty audio.

A WR wybór redakcji, to wybór redakcji i nic więcej, czyli uznanie dla danego urządzenia. 

To jeszcze raz, może tym razem sie uda....

A do pobrania ze strony tabela rankingu wg AV.

https://www.avtest.pl/images/download/Ranking-Audio-Video-2023.pdf

 

Screenshot_20231228_173550_Adobe Acrobat.jpg

No, faktycznie. Dzięki za czujność i sprostowanie błędnej informacji. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...