Skocz do zawartości

Pomoc dla laika !


ron

Recommended Posts

Witam !
"odziedziczyłem" kolumny i chciałbym cos do nich dokupić, aby zrobiło sie z tego jakieś "kino domowe".
Problem w tym, że kompletnie się na tym nie znam i nie chciałbym popełnić jakiej "głupoty".
Co mógłbym zakupić, aby miało to jakis sens.
Te odziedziczone kolumny to JMLab DB19 ( o ile dobrze spisałem z tabliczki...)
Z góry dzieki za pomoc i rady...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie 17m2, może byc używany sprzęt - to na czym teraz odtwarzam to Yamaha V-430RDS i Marantz DV4400.
Co do budżetu to trudno mi sie określić - raczej bez szaleństw - im mniej tym lepiej icon_smile.gif
Aczkolwiek jestem jak najbardziej za tym , aby wysłuchac rad typu: "stary do tego co masz to musisz wydac tyle i tyle, aby to wogle miało sens..."
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacio94 - po co Ci te dane? Kolega chce dokupic kolumny do posiadanego zestawu, nie szuka KD do kolumn icon_wink.gif

ron - "odziedziczyles" kolumny, ale elektronike juz miales? Z jakimi kolumnami? Poza tym, czy podoba Ci sie brzmienie tych JMLab w stereo? Jesli tak, moze warto poszukac dokladnie tych samych kolumn i rzucic je jako surround, zachowasz pelnä spöjnosc brzmieniowä, na 17 metröw wystarczy. Suba zostawisz jako opcje, jesli brzmienie w KD nie bedzie wg. Ciebie mialo wystarczajäco duzo basu, natomiast centralny znajdzie sie na pewno z nowszej oferty Focal'a.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

pacio94 - po co Ci te dane? Kolega chce dokupic kolumny do posiadanego zestawu, nie szuka KD do kolumn icon_wink.gif


Cytat

aby zrobiło sie z tego jakieś "kino domowe".


Właśnie jśli kino to myślę, że do TV Full HD lepiej jest kupić Blu-Raya (o cenach kolega nic nie mówił), w takim przypadku elektornika Pioneera, a jeśli jest to TV SD to nie ma co się palić i może zostać to co ma icon_wink.gif
Co do głośników to FOCAL ma dość bogatą ofertę i tu raczej twój budżet nas ogranicza, bo równie dobrze (jak napisał artur77) możesz kupić jeszcze dwie takie i masz zesataw, ale możesz kupić dwie lepsze (niekoniecznie większe) i dać je na front. Chciałem wiedzieć wszystko, bo nie wiem do końca jakie są oczekiwania (przy tym co napisałem można wydać od 700zł do 15000zł).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 17m^2 TV o przekątnej 50" to może być ciut dużo... Chyba, że ma być sala (prawie) kinowa icon_rolleyes.gif
Zależy, jak dużo ogląda się filmów, a ile TV (i w jakiej rozdzielczości, HD czy standardowa).
Poza tym - można przykładać zdecydowanie większą wagę do dźwięku niż do telewizora, mnie połączenie TV za 1.500zł z audio za 15tys wcale nie dziwi...
Filmów na BR też nie jest jeszcze zbyt dużo.

Poza tym warto utrzymać równowagę między elementami zestawu - zazwyczaj bez sensu jest np. dokładać kolumny za 5k zł do amplitunera za 500zł, nieprawdaż???

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...