Skocz do zawartości

Wybór głośników stereo do e810


marcinl42

Recommended Posts

Witam,

chcę zmienić głośniki od zestawu Pianocraft.  Mam amplituner e810 i standardowe głośniki Yamachy. Za jakiś czas myślę nad wymianą na wzmacniach tez od Yamachy.Do nagłośnienia jest pokój 16m2, obecne głośniki grają dość płytko i brakuje mi też niskich tonów. Słucham muzyki z płyt CD pop, rock, muzyka elektroniczna. Poszukałem po internecie i mam takie typy do 2k zł:

1. Indiana Line Nota 260

2. Indiana Line Tesi 261 N 

2. Heco aurora 300

3. Elac Debut 2.0 B6.2

4. Dali Oberon 1

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcinl42 napisał:

Witam,

chcę zmienić głośniki od zestawu Pianocraft.  Mam amplituner e810 i standardowe głośniki Yamachy. Za jakiś czas myślę nad wymianą na wzmacniach tez od Yamachy.Do nagłośnienia jest pokój 16m2, obecne głośniki grają dość płytko i brakuje mi też niskich tonów. Słucham muzyki z płyt CD pop, rock, muzyka elektroniczna. Poszukałem po internecie i mam takie typy do 2k zł:

1. Indiana Line Nota 260

2. Indiana Line Tesi 261 N 

2. Heco aurora 300

3. Elac Debut 2.0 B6.2

4. Dali Oberon 1

Pozdrawiam

Dodam, że przwody wymieniłem głośnikowe na Klotz 2,5mm2 i RCA na Klotz 106.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Z tym modelem Pianocraft masz kilka możliwości. Jeśli zależałby Ci na dość uniwersalnym przekazie, to proponowałbym Ci posłuchać Indiany Line Nota 260. Spora obudowa i duży woofer 16,5 cm potrafią sporo. Serię Debut od Elaca, uważam również za dobry pomysł, ale w tym przypadku pierwsze skrzypce będzie odgrywał mocniejszy bas.

Zapraszamy Cię na odsłuchy, najlepiej przyjedź do jednego z naszych punktów na mapie Polski :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Cześć.

Z tym modelem Pianocraft masz kilka możliwości. Jeśli zależałby Ci na dość uniwersalnym przekazie, to proponowałbym Ci posłuchać Indiany Line Nota 260. Spora obudowa i duży woofer 16,5 cm potrafią sporo. Serię Debut od Elaca, uważam również za dobry pomysł, ale w tym przypadku pierwsze skrzypce będzie odgrywał mocniejszy bas.

Zapraszamy Cię na odsłuchy, najlepiej przyjedź do jednego z naszych punktów na mapie Polski :)

Czy są jakieś wytyczne odnośnie odległości od ściany Indiany ze względu na BR z tyłu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YamaHa :) 

Miałem kiedyś Pianocrafta 840. Gra teraz na niej mój syn. Zakupiłem mu Zensory 3. Także Oberony 1 będą za małe. Celuj w trójki, czy to Zensor czy Oberon. 

Tu masz nowe Oberony 3 za 2400.

https://allegro.pl/oferta/dali-oberon-3-walnut-para-kolumn-podstawkowych-11602026290

Tu masz powystawowe Zensory 3 za 1320 zł

https://allegrolokalnie.pl/oferta/dali-zensor-5-czarne-rsv

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marcinl42 napisał:

Czy są jakieś wytyczne odnośnie odległości od ściany Indiany ze względu na BR z tyłu? 

zaleca się kilkanaście centymetrów od ściany, aby było jak najmniej podbić. Oczywiście im dalej tym lepiej (z reguły). Zawsze można wsadzić gąbkę do bass reflexu aby zredukować namiar basu lub też lepiej go skontrolować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz bardziej swobodny, energiczny dźwięk z dobrą podstawą basową, moim zdaniem najlepszą opcją będzie Focal Chora 806. To droższa propozycja, dodatkowo pokaże swoją pełną jakość przy lepszym wzmacniaczu (wspomniałeś, że wymiana wzmacniacza jest w planach). Ale warto o tych kolumnach pomyśleć. Jako alternatywa warto spojrzeć na Monitor Audio Bronze 100. To także droższa kolumna, ale dająca duży przyrost jakościowy. Q Acoustics 3030i to brytyjska propozycja, dobra dynamika, swoboda grania, fajna barwa. Z tańszych propozycji wspomniane przez Ciebie Indiana Line Tesi 261.

Zapraszam na odsłuchy do naszego salonu. Oczywiście dla forumowiczów Audio atrakcyjne ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...