Skocz do zawartości

Pierwsze duże audio, z prośbą :)


Patryq84

Recommended Posts

Witam forumowiczów


Stawiam swoje pierwsze duże audio :)
Dotychczas odpychaliśmy się na monitorach Fidelio E2, ale nie dają rady a i dźwięk pozostawi wiele do życzenia.

Potrzebny sprzęt do nagłośnienia salonu o wymiarach 7,25 * 3,6, część "z jadalnią" szersza o 1m.
Układ mebli jak na zadęciu, Audio postawione po krótkim boku.
TV mogę powiesić więc sprzęt może być na blacie bezpośrednio pod nim. (głębokość blatu 41cm)

Zwyczajowo, włączona muzyka/radio internetowe 90%, konsola + TV/Netflix 10%.
Póki co po radio i muzykę puszczam po bluetooth, w nowym sprzęcie stawiam na streaming, mam też QNAPA więc opcja puszczania z NASa jest bardziej niż kusząca.

Podsumowując, po sprzęcie oczekuję streamingu (Spotyfi), wbudowanego radia internetowego, Podłączenie TV po HDMI lub po optyku, DLNA, obsługa FLAC więc DAC.

Budżet max 6000

Z racji oszalałych cen audio, mam upatrzonych kilka rozwiązań z 2giej ręki, kolejność przypadkowa

1) pioneer x-hm76-b + tu musiał bym dokupić kolumny z outletu luz używki. Ponoć słaby wzmacniacz, pytanie ile w tym prawdy i co to uciągnie.
2) Pioneer XC-HM82 - jak wyżej
3) denon dra800h - tu mam opcję kupienia z kolumnami lub bez. Kolumny to Heco Aurora 700
4) Onkyo tx 8250 - tu też mam opcję kupienia z kolumnami lub bez. Kolumny to monitor audio 300

Z nowych rozwiązań wpadło mi:
Pioneer SX-N30AE + Polk Audio Signature Elite ES55 w Q21

Lubię ciepłą barwę z zejście w dół. Miałem okazję gościć chwilę przy odsłuchu DENON PMA900 + POLK AUDIO R600 i baardzo fajne zrobiło to na mnie wrażenie, tyle, że budżet nie ten :)

Co polecacie ? co odradzacie ? może jakieś inne pomysły ?
Z góry dzięki :)

rzut_2.png

20230221_113758.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy na forum ciekawy temat z okazjami w audio. Można tam znależć np 

https://www.audiosystem.com.pl/produkty/acoustic-energy-ae120/

https://www.ibood.com/offers/pl/s-pl/o/wzmacniacz-zintegrowany-audiolab-6000a/781293

https://www.ibood.com/offers/pl/s-pl/o/system-audio-audiolab-omnia/780338

https://www.ibood.com/offers/pl/s-pl/o/2x-gosnik-definitive-technology-bp9040/774599

Z tym że musiałbyś gdzieś posłuchać najpierw. 

Małe Pioneerki sobie odpuść ( z autopsji znam 82 ) . Dra800 z Aurorami .....hmmmm , nieco zbyt mdło , oczywiście według mnie. 

Streaming załatwisz np Wiim mini albo podobnym ustrojstwem . 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny podłogowe na blacie?

Czy elektronika tam a kolumny po bokach?

Pokój masz duzy ale miejsca mało. Zammontował bym wąskie kolumny. A jak basu by braklo to wtedy kwestia subwoofera.

ELAC F5.2 , Monitor audio Bronze 200, Acustic Eneergy AE120

Co do elektorniki Magnat MR 780 / Cambridge AXR 100

a siec załatwisz sobie przez schowany z tyłu Wiim mini.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Kolumny podłogowe na blacie?

Czy elektronika tam a kolumny po bokach?

Pokój masz duzy ale miejsca mało. Zammontował bym wąskie kolumny. A jak basu by braklo to wtedy kwestia subwoofera.

ELAC F5.2 , Monitor audio Bronze 200, Acustic Eneergy AE120

Co do elektorniki Magnat MR 780 / Cambridge AXR 100

a siec załatwisz sobie przez schowany z tyłu Wiim mini.

Piotrek

Zaplanowane kolumny podłogowe po bokach, lub monitory ale na standach.
Wnęka po prawej ma szerokość 43cm.

Co myślicie o Onkyo TX-8250 ? Znalazłem:

1)   Onkyo tx 8250  + kolumny monitor audio 300, bass reflex jest z tyłu i chyba tylko tto może byc wadą. Wymiary zewnętrzne (w tym krata i Stopki (H x W x D)) 993 x 252.9 x 318.9 mm - powinno pasować.

2)  Onkyo tx 8250 - sprzęt 2 miesięczny bez kolumn za 2.100, tu miałbym spory zapas na kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Patryq84 napisał:

Co myślicie o Onkyo TX-8250 ? Znalazłem:

1)   Onkyo tx 8250  + kolumny monitor audio 300, bass reflex jest z tyłu i chyba tylko tto może byc wadą. Wymiary zewnętrzne (w tym krata i Stopki (H x W x D)) 993 x 252.9 x 318.9 mm - powinno pasować.

2)  Onkyo tx 8250 - sprzęt 2 miesięczny bez kolumn za 2.100, tu miałbym spory zapas na kolumny.

Jaka jest różnica w cenie pomiędzy 1 a 2?

Dużo zyskujesz kupując od razu z kolumnami?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Jaka jest różnica w cenie pomiędzy 1 a 2?

Dużo zyskujesz kupując od razu z kolumnami?

 

Kupno w 2 różnych miejscach. Opcja z kolumnami za 5000 do negocjacji. Samo Onkyo 2.300.

Sprawdzałem cenę kolumn. Znalazłem nówki za 3000 para. Biorąc pod uwagę gwarancję wychodzi bardzo ciekawie.

19 godzin temu, S4Home napisał:

Połączenie amplitunera Denon DRA-800H i Acoustic Energy AE120 może być bardzo fajnym rozwiązaniem, ewentualnie jeżeli musiało by być taniej to jeszcze jakąś opcją jest NAD C338 + JBL Stage A180. 

Bardzo dziękuję za opcje do DRA. Muszę gdzieś na odsłuch podskoczyć, do Was mam za daleko niestety.

Na YT obejrzałem Wasz film https://www.youtube.com/live/GOmYH2yAIiM?feature=share pod którym w komentarzach wygrał właśnie Onkyo tyle że model starszy 8150 dlatego zacząłem się rozglądać za nim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acoustic Energy AE120 - tych kolumn nikt w okolicy nie miał by odsłuchać.

Byliśmy za to posłuchać DRA z oberony 7, Cantony80, Polki es50, odpadł i zdecydowaliśmy się z żonką pójść w używki.

 

Opcje mamy 2

Audiolab 6000s PLAY (3.300pln) + ewentualne proponowane kolumny to paradigma 11 wer 7 (2.200pln), lub inne wg doboru, patrzymy na Dali Zensor 7

Rotel A14 (nie MK2, 2.800) - też Dali ? nie wiem, szukamy

Generalnie mamy zbyt mały budżet na nowy zestaw, będziemy szukać czegoś używanego, zaczynamy od wzmaka, bo ten zawsze łatwiej zabrać do auta na odsłuch :)

Wielkie dzięki wszystkim za propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...