Skocz do zawartości

Kino domowe z radia samochodowego


Sylwekwąski

Recommended Posts

Witam 

Jestem świeży w tym temacie dlatego proszę o pomoc tutaj

Mam pomysł aby zrobić fajne nagłośnienie w pokoju ale nie chce wydawać dużej kasy. Czy jest sens i w ogóle możliwość zbudować zestaw z radia samochodowego wzmacniacza i do tego np. Dwóch kolumn podłogowych każdy po 2 głośniki lub 3 i ewentualnie jakiś basowy subwoofer

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Sylwekwąski napisał:

Czy jest sens i w ogóle możliwość zbudować zestaw z radia samochodowego wzmacniacza i do tego np. Dwóch kolumn podłogowych każdy po 2 głośniki lub 3 i ewentualnie jakiś basowy subwoofer

a czy to radio samochodowe ma obsługę standardu 5.1 i dekodery Dolby, DTS itp?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zwykłe radio samochodowe 1din w miarę świeże 

i jesli istnieją radia samochodowe które mogą pełnić taka funkowej jak w temacie to jestem w stanie kupić nowe 

tylko pytanie czy już nie bardziej opłaca się kupić cały zestaw amplituner z kolumnami 

chciał bym po prostu mieć wielofunkcyjne audio w pokoju 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, przemeklbn napisał:

Krótko: to nie ma żadnego sensu. Jeżeli chcesz mieć tanie stereo do TV to za kilkaset złotych kupisz nowy miniwzmacniacz z wejściem cyfrowym. Chyba, że potrzebujesz odbierać stacje radiowe?

A warto kupić jakiś używany amplituner z kolumnami za ok 500zł?

czy lepiej nawet nie szukać 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sylwekwąski napisał:

Mam zwykłe radio samochodowe 1din w miarę świeże 

i jesli istnieją radia samochodowe które mogą pełnić taka funkowej jak w temacie to jestem w stanie kupić nowe 

tylko pytanie czy już nie bardziej opłaca się kupić cały zestaw amplituner z kolumnami 

chciał bym po prostu mieć wielofunkcyjne audio w pokoju 

To raczej nie ma sensu. Takie radio kosztowałoby albo tyle samo albo nawet więcej niż amplituner.

Lepiej już nawet kupić używany.

 

21 minut temu, Sylwekwąski napisał:

A warto kupić jakiś używany amplituner z kolumnami za ok 500zł?

czy lepiej nawet nie szukać 

kupisz ale sprzęt z okolic roku 2005 albo i starszy. Czyli stare kodeki itp. Dorzuć 1k i można celować w rocznik 2010 gdzie będzie chociaż Dolby Digital czyli z TV dostaniesz troszkę więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lolekdrugi napisał:

To raczej nie ma sensu. Takie radio kosztowałoby albo tyle samo albo nawet więcej niż amplituner.

Lepiej już nawet kupić używany.

 

kupisz ale sprzęt z okolic roku 2005 albo i starszy. Czyli stare kodeki itp. Dorzuć 1k i można celować w rocznik 2010 gdzie będzie chociaż Dolby Digital czyli z TV dostaniesz troszkę więcej.

Ok dzięki

6 minut temu, Sylwekwąski napisał:

Ok dzięki

A jakiej firmy najlepiej szukać ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, przemeklbn napisał:

Ustalmy jeszcze jedno, czy chcesz system wielokanałowy, czy stereo? W pierwszym poście pisałeś tylko o dwóch głośnikach. Bo to są zupełnie inne drogi poszukiwań sprzętu.

Dopiero zaczynam się w to wszystko wdrażać  i nie chce kupić czegoś pochopnie 

I właśnie nie wiem co było by dla mnie lepsze 

zależy mi na tym żeby posłuchać muzyki z dobrym basem ale żeby to nie było tylko dudnienie i jeśli można chciał bym użyć tego do obejrzenia filmu z fajnym efektem 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sylwekwąski napisał:

A jakiej firmy najlepiej szukać ?

to zależy od rocznika i budżetu :) 

27 minut temu, Sylwekwąski napisał:

Dopiero zaczynam się w to wszystko wdrażać  i nie chce kupić czegoś pochopnie 

I właśnie nie wiem co było by dla mnie lepsze 

zależy mi na tym żeby posłuchać muzyki z dobrym basem ale żeby to nie było tylko dudnienie i jeśli można chciał bym użyć tego do obejrzenia filmu z fajnym efektem 

co to jest efekt dla Ciebie, chodzi o dźwięk przestrzenny dookólny czy tylko po prostu lepszy dźwięk z głośników z basem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lolekdrugi napisał:

to zależy od rocznika i budżetu :) 

co to jest efekt dla Ciebie, chodzi o dźwięk przestrzenny dookólny czy tylko po prostu lepszy dźwięk z głośników z basem?

Pokój nie jest duży a tez ustawić głośniki za plecami musiał bym zaraz nad głowa wiec raczej średnio wiec chyba ta druga opcja 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lolekdrugi napisał:

nie ma problemu, łap wyjaśnienie :) Tak to mniej więcej powinno wyglądać. Niby z tyłu ale nie do końca. Oczywiście to jest system 5.1  Przy 7.1 się to trochę zmienia i wtedy dochodzą głośniki które już są bardziej z tyłu.

5_1_spkrplc.jpg?width=2048&quality=80

No dokładnie tak sobie to obrażałem ale nie mówię jeszcze fachowym językiem mówiąc za plecami myślałem o tych głośnikach w rogach 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz podstawowa (minimalna) konfiguracja głośników do formatów kina domowego wielokanałowego to 5 głośników z pełnym pasmem + 1 basowy. Jeżeli tyle nie chcesz/ nie możesz - to pozostaje zwykłe stereo. Wtedy nie potrzebujesz amplitunera kina domowego. Kupujesz zwykły wzmacniacz stereo, najlepiej w cyfrowym wejściem, żeby prosto podłączyć TV. Kupowanie amplitunera kina domowego, aby tylko podłączyć do niego dwa głośniki (stereo) nie ma sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...