Skocz do zawartości

Dylemat z wyborem ampli AV do Zestawu MA Bronze 6G


jabol4

Recommended Posts

Witam,

noszę się z zamiarem przesiadki na nowy ampli AV. Mam spory dylemat z wyborem odpowiedniego, gdyż co sklep to opinia a możliwości odsłuchowe są obecnie wręcz niemożliwe. 
Czy ktoś z was korzysta z zestawu MA Bronze 6G z którymś z wymienionych ampli? 

1. Onkyo TX-Nr7100
2. Onkyo TX-RZ50
3. Marantz Cinema 50 

Liczę na wasze wszelkie sugestie, rady i info odnośnie nie tylko dźwięku, ale i ewentualnie awaryjności, bo spotkałem się z kilkoma opiniami dość mocno oczerniających pewne marki. 

Z góry dziękuję ;) 

Edytowano przez jabol4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur Mądry napisał:

Jeżeli budżet pozwoli to polecam Arcama.

Miałem przez tydzień Onkyo TX-RZ50, ale do Arcama nie ma w ogóle porównania. 

 

Jaki model Arcama ? 

Mógłbyś napisać coś więcej,  czym dokładnie charakteryzuje się w kinie ta przewaga Arcama nad RZ50 ?

Bo tak ciężko się to trochę czyta . Wiadomo - Arcam to Arcam , ale Onkyo rz50 to również już nie najgorszy amplituner,  a ty sugerujesz totalny brak porównania ...

Napewno w stereo , ale czy aż tak w kinie ?

Edytowano przez fluid81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, fluid81 napisał:

Jaki model Arcama ? 

Mógłbyś napisać coś więcej,  czym dokładnie charakteryzuje się w kinie ta przewaga Arcama nad RZ50 ?

Bo tak ciężko się to trochę czyta . Wiadomo - Arcam to Arcam , ale Onkyo rz50 to również już nie najgorszy amplituner,  a ty sugerujesz totalny brak porównania ...

Napewno w stereo , ale czy aż tak w kinie ?

W tym wątku ostatnio pisaliśmy więcej o Arcam-ie:

Tam napisałem również moje wrażenia i po odsłuchu Arcama i Onkyo.

Edytowano przez Artur Mądry
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Twój opis , ale on sprowadza się do powielenia przeć Ciebie tego , co uchwycił w jednej z recenzji ogolnie ampkitunerów Arcama  właściciel salonu TECHINIKARIUM. 

Dodatkowo w zamieszczonym filmie przez niego, On sam  opisuje tą jakość Arcama w stosunku do reszty marek innych amplitunerów , jako odczuwalną jakość na + , ale nie akcentuje jej jako " przepaść " , co mocno wybrzmiało w Twoim poście , dlatego prosiłem,  abyś doprecyzował,  co masz na myśli . Choć domyślam się,  że najlepiej byłoby posłuchać obu amlitunerów na tym samym secie i samemu określić różnicę w brzmieniu ...

Jestem utwierdzony , że w stereo napewno amplitunery Arcama brzmią lepiej , prawdopodobnie w kinie jest podobnie . Zastanaiwjace jest tyko jedno , w jak dużym stopniu to "lepiej" przekłada się na poprostu "inaczej" .

Z takim założeniem spotykałem się często dzwoniąc po różnych salonach w celu zasięgnięcia opinii "specjalistów " w temacie określenia brzmienia amkitunerow Arcama w stosunku do amplitunerów reszty  dostępnych  marek  na rynku .

Edytowano przez fluid81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, fluid81 napisał:

Widziałem Twój opis , ale on sprowadza się do powielenia przeć Ciebie tego , co uchwycił w jednej z recenzji ogolnie ampkitunerów Arcama  właściciel salonu TECHINIKARIUM. 

Dodatkowo w zamieszczonym filmie przez niego, On sam  opisuje tą jakość Arcama w stosunku do reszty marek innych amplitunerów , jako odczuwalną jakość na + , ale nie akcentuje jej jako " przepaść " , co mocno wybrzmiało w Twoim poście , dlatego prosiłem,  abyś doprecyzował,  co masz na myśli . Choć domyślam się,  że najlepiej byłoby posłuchać obu amlitunerów na tym samym secie i samemu określić różnicę w brzmieniu ...

Jestem utwierdzony , że w stereo napewno amplitunery Arcama brzmią lepiej , prawdopodobnie w kinie jest podobnie . Zastanaiwjace jest tyko jedno , w jak dużym stopniu to "lepiej" przekłada się na poprostu "inaczej" .

Z takim założeniem spotykałem się często dzwoniąc po różnych salonach w celu zasięgnięcia opinii "specjalistów " w temacie określenia brzmienia amkitunerow Arcama w stosunku do amplitunerów reszty  dostępnych  marek  na rynku .

KINO:

Tak jak napisałeś, w twoim przypadku pozostały już tylko odsłuchy na żywo - teoria i internety chyba już więcej nie wniosą wyborze nowej zabawki.

Ja miałem w krótkim okresie czasu marazntz 6015 + końcówka mocy marantz 8006, onkyo rz50 i arcam avr10.

Każdy ma swoje ulubione sceny w filmie i ja też testowałem ampki na tej podstawie.

Top Gun - początek filmu - start samolotów na lotniskowcu i scena następna pobicie prędkości na tej super nowej maszynie :)

Byłem zdziwiony ile więcej słyszę dźwięków, a linka hamując samoloty na prawdę przechodziła dookoła na wszystkich głośnikach.

IRON MAN - prezentacja jericho - woow pozostało jak w tej scenie napić się szampana :)

Władca Pierścieni - walka z balrogiem - o Panie tutaj wiadomo bas swoje też zrobił no ale, oczy miałem dookoła głowy z której strony wyskoczy :)

I na koniec jakiś horror - padło na "TO" i po kilku scenach amplituner musiałem schować do szafy :) 

Z wojennych filmów to oglądałem nowy film wojenny na netflixie ( niestety nie pamiętam już nazwy), wiem że to tylko streaming, ale na prawdę fajnie się to oglądało. 

Muzyka:

Onkyo chyba o nie będę się tutaj zbytnio wypowiadał, zagrał po prostu najsłabiej.

Słucham bardzo zróżnicowanej muzyki.

Marantz 6015+ 8006 - odrobinę lepiej w stereo od Arcama.

Arcam AVR10 - odrobinę gorzej w stereo, nieporównywalnie lepiej w atmosie.

 

Podsumowując:

Onkyo wypad najgorzej, chociaż jeże3li chodzi od strony technologicznej to była najciekawsza zabawka.

Marantz 6015+8006 - na prawdę jestem w szoku jak to dobrze zagrało ze sobą w muzyce i w kinie.

Arcam Avr10 - wypadł najlepiej, pomijając drobne wady, np: wciskanie cały czas na pilocie przycisku amp ;) i wstępnie najtrudniejszej na początku kalibracji, pozamiatał w mojej głowie.

I te uczucie, że jeszcze można więcej, w końcu mogę dodać jeszcze końcówki mocy jakby było za mało.

 

Tak jak napisałem na początku, jesteś już na tyle świadomy, że internety niewiele wniosą w twoim przypadku.

Ja też już byłem w takim miejscu, jeden zachwalał to drugi tamo...

Odsłuchy na żywo, na swoich kolumnach i w swoim pomieszczeniu pomogły mi w wyborze - chociaż trzeba było dorzucić kolejne pieniążki to absolutnie nie żałuje.

 

Edytowano przez Artur Mądry
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaryjnosć o której zapewne czytałeś w przypadku Onkyo to historia. To stare modele.

Z wymienionych zdecydowanie RZ50. Bardzo fajny model. Wyposazony i śweitnie grający,

Masz jeszcze nieco tanszy model Pioneera LX 305.

Jeśli zalezy Ci na brzmieniu to faktycznie Arcam tutaj z AVR 5 albo 10 będzie grał znacznie lepiej.

Nowe Marantze sa nieproporcjonalnie drogie. A to nie koniec wydatków jeśli chcesz mieć DIRACa.

56 minut temu, Artur Mądry napisał:

Z wojennych filmów to oglądałem nowy film wojenny na netflixie ( niestety nie pamiętam już nazwy), wiem że to tylko streaming, ale na prawdę fajnie się to oglądało. 

"Na zachodzie bez zmian"

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur Mądry napisał:

KINO:

Tak jak napisałeś, w twoim przypadku pozostały już tylko odsłuchy na żywo - teoria i internety chyba już więcej nie wniosą wyborze nowej zabawki.

Ja miałem w krótkim okresie czasu marazntz 6015 + końcówka mocy marantz 8006, onkyo rz50 i arcam avr10.

Każdy ma swoje ulubione sceny w filmie i ja też testowałem ampki na tej podstawie.

Top Gun - początek filmu - start samolotów na lotniskowcu i scena następna pobicie prędkości na tej super nowej maszynie :)

Byłem zdziwiony ile więcej słyszę dźwięków, a linka hamując samoloty na prawdę przechodziła dookoła na wszystkich głośnikach.

IRON MAN - prezentacja jericho - woow pozostało jak w tej scenie napić się szampana :)

Władca Pierścieni - walka z balrogiem - o Panie tutaj wiadomo bas swoje też zrobił no ale, oczy miałem dookoła głowy z której strony wyskoczy :)

I na koniec jakiś horror - padło na "TO" i po kilku scenach amplituner musiałem schować do szafy :) 

Z wojennych filmów to oglądałem nowy film wojenny na netflixie ( niestety nie pamiętam już nazwy), wiem że to tylko streaming, ale na prawdę fajnie się to oglądało. 

Muzyka:

Onkyo chyba o nie będę się tutaj zbytnio wypowiadał, zagrał po prostu najsłabiej.

Słucham bardzo zróżnicowanej muzyki.

Marantz 6015+ 8006 - odrobinę lepiej w stereo od Arcama.

Arcam AVR10 - odrobinę gorzej w stereo, nieporównywalnie lepiej w atmosie.

 

Podsumowując:

Onkyo wypad najgorzej, chociaż jeże3li chodzi od strony technologicznej to była najciekawsza zabawka.

Marantz 6015+8006 - na prawdę jestem w szoku jak to dobrze zagrało ze sobą w muzyce i w kinie.

Arcam Avr10 - wypadł najlepiej, pomijając drobne wady, np: wciskanie cały czas na pilocie przycisku amp ;) i wstępnie najtrudniejszej na początku kalibracji, pozamiatał w mojej głowie.

I te uczucie, że jeszcze można więcej, w końcu mogę dodać jeszcze końcówki mocy jakby było za mało.

 

Tak jak napisałem na początku, jesteś już na tyle świadomy, że internety niewiele wniosą w twoim przypadku.

Ja też już byłem w takim miejscu, jeden zachwalał to drugi tamo...

Odsłuchy na żywo, na swoich kolumnach i w swoim pomieszczeniu pomogły mi w wyborze - chociaż trzeba było dorzucić kolejne pieniążki to absolutnie nie żałuje.

 

No to mi doprecyzowałeś 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jabol4 napisał:

Zależy mi na Dirac, a podobno go nie ma w tych modelach.

Dirac w Denonie dopiero w A1H, X4800 oraz X3800. Ale to jest Dirac Live tak jak w Onkyo.

Na stronie Diraca nadal nie widzę opcji dokupienia DLBC ani dla Onkyo ani dla Denona. Natomiast dla Arcama AVR10 cena jest delikatnie mówiąc, trochę zaporowa: $349.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maciek72 napisał:

Ten Dirac ma już legendę jak Święty Gral :)

Bo wszyscy o nim tak mówią i chwalą ;) 

 

3 minuty temu, maciek72 napisał:

Dopłacisz do pełnej wersji ?

Kwestia ostatecznie wydanego budżetu ;) 

 

4 minuty temu, maciek72 napisał:

Poradzisz sobie z nim ?

Jeśli nie, to znalezienie osoby, która by to potrafiła nie powinno być problemem ;) 

 

5 minut temu, maciek72 napisał:

Dirac rozwiąże problem akustyki w pomieszczeniu ?

Zapewne nie w całości. ;) 

 

6 minut temu, maciek72 napisał:

Nie lepiej dołożyć 5k do adaptacji akustycznej ?

Niestety, to było by najlepszym wyjściem, ale nie mogę nic zmienić w pokoju.

Jestem gotów zrezygnować z DL, obecnie go nie mam i obejdę się bez niego. Tylko wg wielu wątków przeczytanych na tym forum i nie tylko, nasuwa się wniosek, że lepiej go mieć, bo może znacząco wpłynąć na poprawę brzmienia. No chyba że to jak ze „słyszeniem kabli”.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jabol4 napisał:

No chyba że to jak ze „słyszeniem kabli”.

raczej w drugą stronę. Dirac ma realny wpływ na to co słyszysz, natomiast kable...

 

Tak jak wyżej, więcej Ci da minimalna adaptacja pomieszczenia. Są specjalnie dyfuzory i pochłaniacze które jak obrazy wyglądają. Czasami wystarczy zrobić inne rzeczy które na pierwszy rzut oka wydają się prozaiczne. Na przykład ciężkie zasłony. Nikt nie mówi o robieniu demolki.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, przemeklbn napisał:

Słuchałeś tych nowych? Bo ktoś niedawno komentował, że jest istotna różnica

Jeszcze nie. Ale tak będzie różnica bo jest inny DAC włożony. Ale ja słyszałem że nie jest lepiej. Tylko branżowe recenzje mówią w superlatywach. Geenralnie grają mniej ofensywnie, co w przypadku Marantza już było łagodne.

10 godzin temu, jabol4 napisał:

A czy LX 505 to nie będzie bliźniaczy model RZ50?

tak.

DIRAC bardzo zmienia brzmienie systemu. Ale to jest racja że nie nalezy powierzać mu wszystkego tym bardziej w ciemno.

Był o tym świetny temat tutaj. Ale spadł w czeluści.

Do nowych Denonów nie dość że drogie to jeszcze trzeba DIRACa dokupić i mikrofon cena robi się po prostu nie powazna.

Arcam, Onkyo lub Pioneer na ten moment.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...