Skocz do zawartości

Problem z CEC: Panasonic TV+amplituner Yamaha+dekoder Vectra


stachu

Recommended Posts

Mam problem.

Zestaw: Panasonic TX-55FX780E + Yamaha MusicCast RX-S602 + dekoder Vectra 4K.

Po włączeniu dekodera jest OK: włącza się amplituner i TV, ale podczas wyłączania dekodera wyłącza się jedynie dekoder i TV a amplituner pozostaje włączony. Dodatkowo pilot od dekodera nie zgłaśnia amplitunera a jedynie swoją głośność.

TV połączone przez HDMI OUT a dekoder podpięty pod amlituner HDMI IN.

VieraLink włączone, na amplitunerze  HDMI Control, Standby Through, TV Audio Input, Standby Sync i ARC - wszystkie są włączone na ON.

Podpięte jest identycznie jak w poprzednim zestawie z dekoderem UPC 4K i tam wszystko działało bez problemu. 

Już nie wiem co mam poradzić :(

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, stachu napisał:

Nic to nie dało. Ciekawe że jak wyłączam pilotem od TV to wszystko się ładnie wyłącza i nawet obsługuje dekoder. Tylko że nie włącza. 

no to mam złą wiadomość :( Twój dekoder się po prostu nie dogaduje z amplitunerem.

Typowe problemy CEC, producenci mają gdzieś kompatybilność i doprowadzenie tego systemu do jakiegoś konkretnego stanu. Wymyślili sobie, że to będzie super i w ogóle, jednak ilość problemów jakie ludzie z tym mają jest niesamowita i nikt z tym nic nie robi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...