Skocz do zawartości

Denon DCD 1500AE czy Cambridge Audio CXC


Mariusz Kawicz

Recommended Posts

Witam. Po długich poszukiwaniach wzmacniacza,który by mnie zadowoli,trafiłem na ten właściwy dla mnie. Jest nim Cambridge Audio cxa60. Pewnie żadna rewelacja,ale mi się podoba. Ale tu chodzi o cd. Mam Denona 1500ae,gra to fajnie,ale ciekawi mnie jak zagrał by ten wzmacniacz z dedykowanym do niego transportem Cambridge Audio CXC. Czy było by lepiej ? Dodam,że nie mam możliwości odsłuchu. Pokój w którym słucham to 28m². Kolumny quadral montan. Słucham rocka i pop lat 70 i 80.Trochę muzyki elektronicznej. Modele cd o które pytam są dosyć popularne,może ktoś miał okazję je porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie inaczej posluchac trzeba.

Choc podejrzewam ze jako transporty beda tak samo brzmialy .

I to nie chodzi o to ze nie wierze w roznice w transportach.

Wierzylem dopuki dwoch kilkakrotnie drozszych odtwarzaczy nie porownalem z CXC 2 i wciaz mam CXC v2.

Na marginesie gral u mnie z CXA 81 i dzwiek mi sie podobal ale zachcialo mi sie czegos innego wiec teraz jest to GAto Audio DIA 250 s.

 

Pozdrawaiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Dziękuję z podpowiedzi. Długo o tym myślałem,a im dłużej się myśli tym większy mentlik w głowie. A może warto by było pozbyć się tego denona i pomyśleć o Cambridge Audi CXN ? Czy słuchając przez niego np. TIDALA mogło by być fajnie i nie odbiło by się to na jakości brzmienia ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wiem,że CXN to odtwarzacz sieciowy. Ale jeśli jakość dzwięku z Tidala była by na tyle dobra jak z Denona to miał bym dostęp do wielu ulubionych płyt,a zbiór mojich cd nie jest porażająco wielki. A nie stać mnie niestety na kupno CXN po cenach na allegro lub olx. Musiał bym pozbyć sie Denona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mariusz Kawicz napisał:

Tak. Wiem,że CXN to odtwarzacz sieciowy. Ale jeśli jakość dzwięku z Tidala była by na tyle dobra jak z Denona to miał bym dostęp do wielu ulubionych płyt,a zbiór mojich cd nie jest porażająco wielki. A nie stać mnie niestety na kupno CXN po cenach na allegro lub olx. Musiał bym pozbyć sie Denona.

No ale dalej nie rozumiem.

A jak sprzedaż Denona to co będzie wzmacniacz sygnał?

Kupic coś innego ? Tańszego? No to jaki sens?

No są tańsze modele AXN i MXN na przykład.

Chociaż zalezy od oczekiwań. CXN jest świetny także w roli DACa.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...