Skocz do zawartości

Zestaw stereo(?) do złożenia


Julaos86

Recommended Posts

Dzień dobry. Nasz budżet wynosi około 3000 zł. Jaki w miarę porządny zestaw można za to złożyć? Czy można go bedzie rozbudowac do 5.1? Czy w tej cenie może być amplituner z wbudowanym odtwarzaczem cd? Jak widać jestem kompletnym laikiem, więc proszę o wyrozumiałość.. z góry dziękuję za odp! pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale w tej cenie zapominasz o kinie domowym 5.1

Duża szansą że zapominasz także o CD

No i oczywiście mówimy o sprzecie uzywanym, ekspozycyjnym.

Cambridge Audio AXR 100 z kespo + ELAC B6.2 + Wiim Mini

To z nowo/ ekspozycyjnego delikatnie ponad budżet.

Albo podłogowe Magnat Supreme 802

Bardziej basowe mnie jrozdzielcze u góry.

No chyba że całkiem używany sprzęt to będzie lepiej.

Denon PMA 560/860 + Klipsch F2

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Niestety ale w tej cenie zapominasz o kinie domowym 5.1

Duża szansą że zapominasz także o CD

No i oczywiście mówimy o sprzecie uzywanym, ekspozycyjnym.

Cambridge Audio AXR 100 z kespo + ELAC B6.2 + Wiim Mini

To z nowo/ ekspozycyjnego delikatnie ponad budżet.

Albo podłogowe Magnat Supreme 802

Bardziej basowe mnie jrozdzielcze u góry.

No chyba że całkiem używany sprzęt to będzie lepiej.

Denon PMA 560/860 + Klipsch F2

 

Ok a do 4000? i czy można to tamtego sprzętu jakieś linki poprosić takie chociaż poglądowe hehe pytałem o CD bo kolejny odtwarzacz to kolejne przynajmniej 1000 zł prawda? a pytałem też o to 5.1 czy można kiedyś jak się dokupi nastepne glośniki stworzyc takie jakby kino domowe czy amplituner bedzie pozwalal tylko na stereo? dzięki wielkie za odp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale cenowym nie da się tego złożyć z nowych urządzeń, ale możesz spróbować wersji 5.0 z używanym amplitunerem (minimum - ewentualnie razem z kolumnami używanymi). 

- amplituner

https://www.olx.pl/d/oferta/amplituner-yamaha-rx-v479-czarny-w-pelni-sprawny-CID99-IDT3HqC.html

- kolumny

Z nowych możesz iść w Taga Harmony TAV-606v3, ewentualnie poszukać używek jeżeli wchodzą w grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony napiszę tak, posiadałem ten amplituner Yamahy o których mówią Panowie z S4Home, miałem do niego podpięte jamo Studio 807 HCS i subwoofer Tonsil Activ 200. kombinując i szukając okazji, złożyłem go za 2 600 zł teraz pewnie by było koło 3 tysięcy. 
Używałem go i byłem zadowolony, w filmach dźwięk przestrzenny(5.1) robił na mnie nie mającego porównania wrażenie :) z muzyką też mi się wydawało, że jest całkiem fajnie. Potem u kolegi posłuchałem zwykły wzmacniacz stereo za " kilka" stówek z kolumnami też nie przekraczającymi tysiąc złotych i jak wróciłem do domu, to zacząłem wszystko wystawiać na OLX :D.

uważam, że mają taki budżet, lepiej przeznaczyć go na zwykły używany wzmaniacz stereo, dobre dwie kolumny i jakiś Streamer :)

Streamer to jakiś wiim mini za 500 zł, kolumny czy wzmacniacz trzeba ocenić jakie brzmienie Ci odpowiada, czy takie cieplejsze spokojniejsze czy może jaśniejsze bardziej hmm energetyczne( tu musisz pamiętać, że energetyczne brzmienie po godzinie dwóch słuchania może stać się dość męczące choć ja osobiście takie lubie, albo nie mam aż tyle czasu na słuchanie jednego dnia bym miał go dość) :)

Więc z mojej strony, idź w stereo ( i nie raczej go nie rozbudujesz, zawsze będzie się to wiązało ze zmiana wzmacniacza  na amplituner kina domowego ale znów kino domowe brzmi mocno przeciętnie w stereo, zwłaszcza jak mówimy o tanich sprzętach) 

Jednak, jeśli jesteś takim typem użytkownika jak mój znajomy, któremu starcza dobry głośnik BT, to może faktycznie rozważ najlepiej cały zestaw kina domowego z amplitunerem w swojej okolicy, bo może to spełni Twoje oczekiwania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Michał Gałązka napisał:

Ze swojej strony napiszę tak, posiadałem ten amplituner Yamahy o których mówią Panowie z S4Home, miałem do niego podpięte jamo Studio 807 HCS i subwoofer Tonsil Activ 200. kombinując i szukając okazji, złożyłem go za 2 600 zł teraz pewnie by było koło 3 tysięcy. 
Używałem go i byłem zadowolony, w filmach dźwięk przestrzenny(5.1) robił na mnie nie mającego porównania wrażenie :) z muzyką też mi się wydawało, że jest całkiem fajnie. Potem u kolegi posłuchałem zwykły wzmacniacz stereo za " kilka" stówek z kolumnami też nie przekraczającymi tysiąc złotych i jak wróciłem do domu, to zacząłem wszystko wystawiać na OLX :D.

uważam, że mają taki budżet, lepiej przeznaczyć go na zwykły używany wzmaniacz stereo, dobre dwie kolumny i jakiś Streamer :)

Streamer to jakiś wiim mini za 500 zł, kolumny czy wzmacniacz trzeba ocenić jakie brzmienie Ci odpowiada, czy takie cieplejsze spokojniejsze czy może jaśniejsze bardziej hmm energetyczne( tu musisz pamiętać, że energetyczne brzmienie po godzinie dwóch słuchania może stać się dość męczące choć ja osobiście takie lubie, albo nie mam aż tyle czasu na słuchanie jednego dnia bym miał go dość) :)

Więc z mojej strony, idź w stereo ( i nie raczej go nie rozbudujesz, zawsze będzie się to wiązało ze zmiana wzmacniacza  na amplituner kina domowego ale znów kino domowe brzmi mocno przeciętnie w stereo, zwłaszcza jak mówimy o tanich sprzętach) 

Jednak, jeśli jesteś takim typem użytkownika jak mój znajomy, któremu starcza dobry głośnik BT, to może faktycznie rozważ najlepiej cały zestaw kina domowego z amplitunerem w swojej okolicy, bo może to spełni Twoje oczekiwania :)

no to powiedzmy, że używka... czy mogę właśnie poprosić o konkretne nazwy amplitunera i konkretne głośniki lub całe zestawy? co do streamera mamy bardzo dużo płyt cd z nasza muza dlatego tak naciskalem na ten odtwarzacz cd.... mamy takie urządzenie hmm wielofunkcyjne (gramofon, cd, kasety) pewnie dla Was tutaj to bluźnierstwo ale pełno płyt gramofonowych i cd i czy to coś mozna podpiąc zeby z niego gralo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2023 o 10:58, Julaos86 napisał:

Ok a do 4000? i czy można to tamtego sprzętu jakieś linki poprosić takie chociaż poglądowe hehe pytałem o CD bo kolejny odtwarzacz to kolejne przynajmniej 1000 zł prawda? a pytałem też o to 5.1 czy można kiedyś jak się dokupi nastepne glośniki stworzyc takie jakby kino domowe czy amplituner bedzie pozwalal tylko na stereo? dzięki wielkie za odp

No nie nie. Chwila. Albo idziesz w stereo i wtedy nie ma rozbudowy.

Albo od razu idziesz w ampli kina.

W tej kwocie to będzie mizeria z nowym sprzetem.

23 godziny temu, Julaos86 napisał:

no to powiedzmy, że używka... czy mogę właśnie poprosić o konkretne nazwy amplitunera i konkretne głośniki lub całe zestawy? co do streamera mamy bardzo dużo płyt cd z nasza muza dlatego tak naciskalem na ten odtwarzacz cd.... mamy takie urządzenie hmm wielofunkcyjne (gramofon, cd, kasety) pewnie dla Was tutaj to bluźnierstwo ale pełno płyt gramofonowych i cd i czy to coś mozna podpiąc zeby z niego gralo?

Ok no to używany.

Ale kino w końcu czy stereo?

Zastanow się . Bo nie masz dużego budżetu.

JAk chcesz z CD korzystać to idź w stereo.

https://www.olx.pl/d/oferta/amplituner-stereofoniczny-cambridge-audio-axr100-2x100w-8ohm-CID99-IDTm4vs.html

https://www.olx.pl/d/oferta/amplituner-cambridge-audio-axr100d-CID99-IDTlL53.html

+

https://www.olx.pl/d/oferta/zestaw-2-kolumn-klipsch-synergy-f-20-100w-CID99-IDTlLCg.html

dziwnie tanie

https://www.olx.pl/d/oferta/klipsch-f-2-black-kolumny-podlogowe-CID99-IDRtWCN.html

+

CD Marantza?

https://www.olx.pl/d/oferta/marantz-cd-6004-odtwarzacz-CID99-IDSnyD6.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...