Skocz do zawartości

Denon dra 800h vs..


Sebastianwf

Recommended Posts

Witam, 

Zakupilem Denona dra 800h  za namowa znajomego (twierdzi ze sie zna)  i nie wiem czy popelnilem blad,  bo wszedzie czytam ze wzmacniacze oferuje duza wieksza jakosc dzwieku. Dlatego chcialbym sie Was poradzic   czy zamieniajac Denona dra 800h na Denona pma 900 odczuje roznice w odbiorze muzyki? Glosniki ktore posiadam to dali oberon 3.

Z gory dziekuje za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica będzie znacząca.

Ale oba te modele nie pasują do Oberon 3.

W połączeniu z DRA dźwięk będzie nijaki , wycofany. Basowy, mało rozdzielczy.

W połączeniu z PMA900 będzie lepiej, znacznie lepiej.

Ale wciąż do tych kolumn podłączył bym coś innego, żywszego. CXA61, AXR 100, Yamaha AS 701, + Wiim mini.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko teraz musze to jakos ogarnac:))  kolumny musza zostac narazie. musze zmienic wzmacniacz. Najwazniejsze zeby wzmacniacz mial funkcje sieciowe typu "heos" wyczytalem ze marantz jako marka pasuje do dali. Marantz pm7000n tylko nie wiem co z tymi ohmi?:)) ewentualnie denon900. Kolumny moge za jakis czas wymienic ale nie odrazu.

odnosnie doradzenia.. widzialem w jakims dobrym sklepie dla sympatykow hifi komplet denon + dali 3 i wydawalo mi sie ze bedzie ok 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakis czas temu bylem w sklepie "expert"po kabel.. i musialem sie wtracic:)sprzedawca proponowal malzenstwu jeden z drozszych urzadzen denona, plus tanie kolumny ktore wygladaly jak do pc:)) czlowiek idzie do sklepu, mysli ze mu doradza chocby na poziomie dostatecznym a tu kryminal:)) 

potrzebuje urzadzenia z heosem.. yamaha 701 go nie posiada.. denon 900 jest cieply:)) Marantz pm7000n drogi i nie wiem czy pasuje pod zgledem czarnej magii zwanej "ohms":)

 

 nie ma latwo:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, zakladam ze beda pozytywne:) ten zmacniacz wspolpracuje z dali. Zastanawiam sie tylko czy te kolumny beda w 100% wykorzystywaly ten zmacniacz. Jesli nie? to bede mogl to kiedys naprawic kupujac inne.

Zmacniacz ogolnie troche za drogi jak dla mnie:)) ale lepiej tak, niz wydac kase i nie byc zadowolonym. Ogolnie denon dra 800h bardzo mi sie podobal, wkurzalo mnie jedynie to ze sluchajac muzyki cicho jakby spadala jakosc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Sebastianwf napisał:

heh, zakladam ze beda pozytywne:) ten zmacniacz wspolpracuje z dali. Zastanawiam sie tylko czy te kolumny beda w 100% wykorzystywaly ten zmacniacz. Jesli nie? to bede mogl to kiedys naprawic kupujac inne.

Zmacniacz ogolnie troche za drogi jak dla mnie:)) ale lepiej tak, niz wydac kase i nie byc zadowolonym. Ogolnie denon dra 800h bardzo mi sie podobal, wkurzalo mnie jedynie to ze sluchajac muzyki cicho jakby spadala jakosc.

No źle dopasowany amplituner do kolumn ;). Ja mam Denona DRA 800 z Klipsch RP280 i nawet przy cichym odsłuchu jest dobrze, ale to kolumny o zupełnie innym charakterze niż Twoje ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Michał Gałązka napisał:

No źle dopasowany amplituner do kolumn ;). Ja mam Denona DRA 800 z Klipsch RP280 i nawet przy cichym odsłuchu jest dobrze, ale to kolumny o zupełnie innym charakterze niż Twoje ;)

Bo Klipsche mają świetną mikrodynamikę, u kumpla jak ich słucham to prawie nigdy nie pozwalam mu pogłaśniać :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Artur Charicki napisał:

Ja nie wiem jak tego denona zrobili że on ma dla 4ohm niespełna 60w. Dzisiaj prawie wszystkie kolumny schodzą z impedancja do 4ohm a nawet niżej. Tragedia

Wyszli z założenia że nie moca będzie przykuwał uwagę.

Do Klipscha pasuję to fakt.

PM7000 będzie grał znacznie lepiej niż ten DRA tutaj.

Widze że fan marki D&M albo Heosa :)

Ale dobrze dobrze :)

Tu powinno być już ok.

DRA oddałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, ciężko być fanem HEOSa :D tu muszę Ci przyznać rację jak mnie ostrzegałeś, że Heos nie jest najwygodniejszym urządzeniem :D Co prawda przyzwyczaiłem się w czasie, ale irytujące jest np to, że nie ma możliwości przewijać FLACów plus, jednak pamiętam, kto brał tablet z musiccastem u mnie w domu to od razu ogarniał co zrobić, w Heosie tak kolorowo nie ma :) Denon w tych pieniądzach dając tyle funkcji jest naprawdę spoko, ale przyznam szczerze, że następnym razem urządzenie będzie musiało mnie bardzo urzec czymś ekstra bym zgodził się mieć dalej Heosa :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Sebastianwf napisał:

heh, zakladam ze beda pozytywne:) ten zmacniacz wspolpracuje z dali. Zastanawiam sie tylko czy te kolumny beda w 100% wykorzystywaly ten zmacniacz. Jesli nie? to bede mogl to kiedys naprawic kupujac inne.

Będą wykorzystywać, cokolwiek masz na myśli.

W tym wypadku ważniejsza będzie kwestia synergii brzmienia danego zestawu, lub po prostu tego, czy brzmienie danego zestawu przypadnie nam do gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Michał Gałązka napisał:

Piotrze, ciężko być fanem HEOSa :D tu muszę Ci przyznać rację jak mnie ostrzegałeś, że Heos nie jest najwygodniejszym urządzeniem :D Co prawda przyzwyczaiłem się w czasie, ale irytujące jest np to, że nie ma możliwości przewijać FLACów plus, jednak pamiętam, kto brał tablet z musiccastem u mnie w domu to od razu ogarniał co zrobić, w Heosie tak kolorowo nie ma :) Denon w tych pieniądzach dając tyle funkcji jest naprawdę spoko, ale przyznam szczerze, że następnym razem urządzenie będzie musiało mnie bardzo urzec czymś ekstra bym zgodził się mieć dalej Heosa :D

No ja tez nigdy fanem nie byłem. ale powiem Ci że Denon jak mało która inny firma miał rzesze fanów.

Wynikało to z przyzwyczajenia do marki.

Jak komuś pasuję to feel free.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...