Skocz do zawartości

Klipsch R-51M + LOXJIE A30


darxgravelpl

Recommended Posts

Cześć, wiele osób lubi tego typu połączenia, chociaż mogą być nieco ostre na górze. Warto rozważyć np Taga Harmony HTA-600B, które technicznie nie będzie aż tak dobre, ale odsłuch wiele osób uzna za przyjemniejszy. Jeśli masz opcję odsłuchu, to też byłaby to najlepsza opcja :) Napisz nam też coś o swoim pomieszczeniu, może coś innego tutaj podpasuje jednak. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo tutaj na pewno pomoże informacja na temat wielkości pomieszczenia i czy będziesz miał jakieś konkretne wymagania co do funkcjonalności samego wzmacniacza. Jeżeli jesteś w stanie coś dorzucić, to możesz jeszcze sprawdzić Elac Debut 2.0 B6.2 i do tego Cambridge Audio AXA25 (jeżeli oczywiście wzmak może być w bardzo prostej formie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2023 o 17:41, darxgravelpl napisał:

Lepszym wyborem będzie Klipsch R-51M + LOXJIE A30 czy aktywny Klipsch R-51PM?

Chcę połączyć  to z TV. Muzyka 70% a 30% to filmy i youtube.

To jak Panowie pomożecie? mój limit to 2000zł, subwoofer mogę dokupić w późniejszym czasie.

Będzie to stało na biurku 160x65cm

Muzyka to Rock i Metal 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 25.03.2023 o 10:43, Q21 napisał:

Obie opcje są dobre, ale jeśli będzie to stało głównie na biurku, to moim zdaniem R-51PM będą po prostu wygodniejsze. Jedno urządzenie to zawsze mniej kabli niż dwa :) 

Tak też zrobiłem i kupiłem sobie Klipsch R-51PM, dziś mi właśnie od was przyszły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

I jak?

Będzie zwrot?

Żartuje. Mam nadzieje że spełniają oczekiwania? :)

 

Oczekiwania jak najbardziej spełniają. Dokupię jeszcze subwoofer i będę zadowolony na maksa. Do tej pory używałem jedynie soundbarów i po jednym dniu na tych Klipsch' ach mogę powiedzieć, że dużo na soundbarach słychać instrumentów nie było :)  Rock i Metal wchodzi tu mega konkretnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, darxgravelpl napisał:

Mam pytanie, normalne w tych monitorach jest to, że po każdej zmianie wejścia (optyk, usb, bluetooth) słyszę tzw.strzał w głośniku?

To nie kwestia głośników tylko wzmacniacza. I nie , nie jest to normalne.

Obawiam się że w tym modelu to będzie nienaprawialne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

A co to ma do strzału w głośnikach?

Sub akurat i jego położenie może tak byc.

 

ale już widze ze Loxije + R51 to po prsotu za jasne i zbyt analityczne granie. Próbujesz je złagodzić subem?

 

Czy ja napisałem gdzieś, że pozbędę się strzału w głośnikach gdy kupię subwoofer?

Pytam czy jest sens go kupić? Coś zmieni? Czytając to forum jedni piszą, że nie a drudzy są za...

Nie mam Loxije, mam tylko Klipsch R-51PM

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienić na pewno zmieni, wypełni dół, doda "mięcha" w brzmieniu. Do muzyki jednak warto rozważyć subwoofery zamknięte, a te kosztują już ponad dwa tysiące złotych, np. REL T-Zero, czy SVS SB-1000 Pro. 

Jeśli zależy Ci bardziej na dopełnieniu niż dokładności w dole, to możesz spokojnie rozważyć inne modele, również o konstrukcji otwartej, np Magnat Alpha RS 8. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, darxgravelpl napisał:

Czy ja napisałem gdzieś, że pozbędę się strzału w głośnikach gdy kupię subwoofer?

Pytam czy jest sens go kupić? Coś zmieni? Czytając to forum jedni piszą, że nie a drudzy są za...

Nie mam Loxije, mam tylko Klipsch R-51PM

No to tak. zmieni się.

Klipsch jest bardziej kinowym rozwiązaniem.

wspomniane REL czy SVS to lepsze opcje.

Jesli system ma być pod gry czy TV to spoko wtedy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...