Skocz do zawartości

Rega vs Pro ject


Recommended Posts

Mam prośbę o poradę. Zastanawiam się który będzie lepszy gramofon  

Pro-Ject X1 z wkładka hana SL

Rega Planar 3 z wkładka rega Ania 

wygodniejszy wydaje się pierwszy bo ma elektroniczny regulacje prędkości ale bardziej zależy mi na dźwięku - ciepłym, ciemnym i wysokim wykonaniu technicznym 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

po Twoich wymaganiach lepiej sprawdzi się Rega. To ona będzie miała głębszy dźwięk, więcej mięsa w brzmieniu i zdecydowanie dociąży brzmienie. Z wkładką Ania najlepiej zgra się z przedwzmacniaczem Rega Fono MC. Z innymi bywa bardzo różnie. Niemniej, Ania dodaje zwiewności i lekkości w dźwięku. 

Pro-Ject jest bardziej techniczny, przejrzysty. To również bardzo dobry wybór, ale nie do końca do Twoich preferencji. W razie czego zapraszamy na odsłuchy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
Dnia 18.03.2023 o 21:54, Sofo napisał:

Mam prośbę o poradę. Zastanawiam się który będzie lepszy gramofon  

Pro-Ject X1 z wkładka hana SL

Rega Planar 3 z wkładka rega Ania 

wygodniejszy wydaje się pierwszy bo ma elektroniczny regulacje prędkości ale bardziej zależy mi na dźwięku - ciepłym, ciemnym i wysokim wykonaniu technicznym 

 

Otrzymywany dźwięk jest bardzo zależny od płyty. Są płyty bardzo ciemne i bardzo jasne.

Druga rzecz to wkładki. HANA ma igłę Shibata, a REGA eliptyczną - już to zmienia brzmienie. Szczególnie starszych, mocniej używanych płyt. Igła eliptyczna raczej nie odczyta tego czego dosięgnie Shibata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...