Skocz do zawartości

Audio extractor vs eARC


Parabol

Recommended Posts

Czy HDMI audio extractor jest rozwiązaniem braku eARC w amplitunerze? Zauważyłem, że całkiem nowe modele potrafią mieć tylko ARC. Natomiast puszczanie całego sygnału łącznie z video przez amplituner czasami też nie jest dobrym pomysłem, bo starszy model może zegradować obraz przez brak najnowszych technologii. Czy w takim razie problem można rozwiązać stosując audio extractor? Chodzi np. o dźwięk typu Atmos, który przez zwykły ARC niestety się nie przedostanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chcę podpiąć komputer ale tylko do filmów pod projektor, więc eARC nie jest krytyczny, bo chyba starczy i mi połączenie rpzez amplituner biorąc pod uwagę, że projektor nie jest najnowszy. Natomiast zdałem sobie sprawę, że jest jeszcze jeden przypadek, którego extractor nie rozwiąże. Chodzi o przypadek gdy mamy smart TV i to on poprzez jakąś aplikację typu Netflix jest źródłem dżwięku. Tu chyba tylko eARC rozwiązuje sprawę bez utraty w kwestii dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Parabol napisał:

Chodzi o przypadek gdy mamy smart TV i to on poprzez jakąś aplikację typu Netflix jest źródłem dżwięku. Tu chyba tylko eARC rozwiązuje sprawę bez utraty w kwestii dźwięku.

Napisałem wyżej że nie.

22 godziny temu, Parabol napisał:

Jasne. Zakładałem, że może się to zmienić, chociaż biorąc pod uwagę jak bardzo rośnie zapotrzebowanie na przepływność, to pewnie niezbyt szybko.

Nie prędko.

Chodź z Butlerem mamy tu inne zdanie.

Ja też bym chciał żeby tam był dzwięk HD.

Ale nie wierze że sla 5% użytkowników będa woleli zrobić dźwięk HD kosztem 8K na przykład.

Rożnica w transferze takiego pliku jest olbrzymia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...