Skocz do zawartości

Stereo do salonu


M4RUD3R

Recommended Posts

Witam Wszystkich.


Poszukuję zestawu stereo na parter, do salonu, szkic salonu załączam.

Legenda:

- żółta linia - ściana obłożona gresem, ok 4,3m długości
- zielona linia - komoda, ok 2,8m długości
- czerwone kwadraty - docelowe ustawienie kolumn

Jako źródło sygnału:
- Yamaha CD300S
- PS4
- być może docelowo dojdzie odtwarzacz BluRay - zastanawiam się nad tym jeszcze.
- mini PC Intel Nuc

Zestaw będzie używany do słuchania muzyki, ale też czasami i jako nagłośnienie przy oglądaniu filmu.
Rozważam też zakup w przyszłości jakiegoś DAC (np. Musical Fidelity V90) aby skorzystać z dobrodziejstwa połączeń optycznych (PS4 i ewentualnie CD lub BR)
Na chwilę obecną wystarczy, że umożliwi słuchanie muzyki z płyt cd i ewentualnie Nuc'a.

Muzyka którą słuchamy to wszystko, od popu, przez heavy rock, hip hop, do techno i tak dalej - brak sprecyzowanego gustu.
Przez ostatnie lata słuchałem Pioneer VSX808RDS + STX MX140, ale raczej w mniejszych metrażach.
Lubię, gdy słychać dużą ilość instrumentów używanych w utworach.

Rozważałem:
- CA AXR100 (D) + Pylon Pearl 27 / Heco Aurora 700 lub 1000 (taką dostałem propozycję)
- Yamaha RS700 + nie wiem jakie kolumny
- Yamaha AS701 + nie wiem jakie kolumny
- Yamaha AS501 + nie wiem jakie kolumny
- NAD356BE + nie wiem jakie kolumny
- Yamaha RN500 + nie wiem jakie kolumny (opcja mega budżetowa, i nie wiem czy potrzebuję tych sieciowych "dobrodziejstw")

Sprzęt może być nowy, może być używany.
Myślę, że wolałbym kolumny podłogowe niż podstawkowe.

Chętnie zapoznam się z Waszymi opiniami i poradami jak sensownie nagłośnić salon.
Pozdrawiam Wszystkich i dziękuję za odpowiedzi i chęć pomocy.

emiliaMala_r1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Spore pomieszczenie ale kilka ciekawych pomysłów jest

13 godzin temu, M4RUD3R napisał:

- CA AXR100 (D) + Pylon Pearl 27 / Heco Aurora 700 lub 1000 (taką dostałem propozycję)

AXR 1000 + Heco 1000

tak

13 godzin temu, M4RUD3R napisał:

Rozważam też zakup w przyszłości jakiegoś DAC (np. Musical Fidelity V90

To słaby DAC. Do czego Ci on. Powyższy amplituner ma DAC

13 godzin temu, M4RUD3R napisał:

- Yamaha AS501 + nie wiem jakie kolumny

Nie

13 godzin temu, M4RUD3R napisał:

- Yamaha AS701 + nie wiem jakie kolumny

Tak, pod warunkiem ceny za zestaw. Bo AS 701 zdrożał dość istotnie. Np Aurora 7000, ELAC F6.2

13 godzin temu, M4RUD3R napisał:

- NAD356BE + nie wiem jakie kolumny

Tak, To samo co powyżej

13 godzin temu, M4RUD3R napisał:

- Yamaha RN500

nie bo to stary model

Jeśli mówimy jeszcze o używanych to

Klipsch F3

Heco Metas XT 701

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

 

To słaby DAC. Do czego Ci on. Powyższy amplituner ma DAC

 

Jeżeli kupiłbym wzmacniacz bez wejść cyfrowych wówczas będę zastanawiał się nad zakupem DAC.

AS701 w kwocie 2400 - 2600 pln.
NAD356BEE idzie dorwać w przedziale 1500 - 1800 pln.
AXR w granicach 1900 - 2100 pln.

Cena za zestaw - nie ukrywam, że chciałbym wydać jak najmniej, budowa domu pochłonęła dużo funduszy, a teoretycznie bez audio da się żyć czas dłuższy lub krótszy 😉
Ale że chcę skończyć meblować salon, a zestaw audio jest w nim elementem "must have" wyposażenia stąd pomysł na takie zakupy.
Na zakup wzmacniacza / amplitunera nie chciałbym wydać więcej niż koszt zakupu obecnie AS701 tj. ok 2500 - 2600 pln.

Od biedy mógłbym zostawić swój amplituner (sprawny) jednak nie mam do niego pilota, a bez pilota nie mogę zmienić chociażby źródła wejścia z analogowego na cyfrowe i innych ustawień, więc wolałbym go przeznaczyć do swego pokoju do podłączenia z PC tak jak służył od momentu gdy go dostałem.


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.03.2023 o 20:39, M4RUD3R napisał:

- PS4
- być może docelowo dojdzie odtwarzacz BluRay - zastanawiam się nad tym jeszcze.

PS4 to bluray...

 Kasę na odtwarzacz przesuń na coś innego.

 

Do swojego ampli poszukaj pilot zamiennik, tanie są.

Edytowano przez gienas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS4 nie obsługuje BR UHD. Ale to tam mniejsza z tym - filmy są dalsze w kolejności (łatwiej słuchać muzyki wykańczając dom i siebie niż jednocześnie oglądać film).

Czyli z podanych wyżej propozycji faworytami można by ogłosić duet AXR100 + Heco Aurora 1000 ? 
A jak na tle wypada C356BEE lub RS700 ? Z czym zestawić te dwie pozycje aby miało to przysłowiowe ręce i nogi ? Tylko wtedy jaki DAC do tego podłączyć ?
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2023 o 19:54, M4RUD3R napisał:

Jeżeli kupiłbym wzmacniacz bez wejść cyfrowych wówczas będę zastanawiał się nad zakupem DAC.

AS701 w kwocie 2400 - 2600 pln.
NAD356BEE idzie dorwać w przedziale 1500 - 1800 pln.
AXR w granicach 1900 - 2100 pln.

Tylko 356 nie ma DACa

9 godzin temu, M4RUD3R napisał:

Czyli z podanych wyżej propozycji faworytami można by ogłosić duet AXR100 + Heco Aurora 1000 ? 

To dobry i sprawdzony zestaw. Pasuje do siebie dzwiękowo.

9 godzin temu, M4RUD3R napisał:

A jak na tle wypada C356BEE lub RS700 ? Z czym zestawić te dwie pozycje aby miało to przysłowiowe ręce i nogi ? Tylko wtedy jaki DAC do tego podłączyć ?

RS700 może być ale wolał bym AXR100. 356 to tez fajny wzmacniacz. Chociaż zakup nowego to juz małe szanse.

Do NADA możesz wybrać też Aurora 1000 albo QAcustic 3050i. Są jednak mniejsze.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, M4RUD3R napisał:

Czyli z podanych wyżej propozycji faworytami można by ogłosić duet AXR100 + Heco Aurora 1000 ? 
A jak na tle wypada C356BEE lub RS700 ? Z czym zestawić te dwie pozycje aby miało to przysłowiowe ręce i nogi ? Tylko wtedy jaki DAC do tego podłączyć ?
 

Bardzo nie lubię określenia "faworyt" w audio ;) Jest to jednak bardzo popularne, sprawdzone i dobrze brzmiące połączenie. Heco z Yamahą też będą okej. NAD może być zbyt ciemny. 

Z DACów warto rozważyć Toppingi, od E30 wzwyż - D10 obsługuje tylko sygnał po USB. 

W cenie Auror 1000 zainteresowałbym się też Pylon Audio Sapphire 31. Też bardzo dobre granie, pasujące do AXR100. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...