Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wszystko to o kant ... rozbić. Nowy komp nie wyeliminował zakłóceń. Dzisiaj wpadłem na pomysł, aby głośniki podłączyć bez zerowania. Cisza zupełna.  Trzeba było tak od razu, a jednak życie jest piękne :) 

W zasadzie nosiłem się ze złożeniem nowego komputera, a więc to zdarzenie tylko przyspieszyło ten moment.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MMarek napisał:

Wszystko to o kant ... rozbić. Nowy komp nie wyeliminował zakłóceń. Dzisiaj wpadłem na pomysł, aby głośniki podłączyć bez zerowania. Cisza zupełna.  Trzeba było tak od razu, a jednak życie jest piękne :) 

W zasadzie nosiłem się ze złożeniem nowego komputera, a więc to zdarzenie tylko przyspieszyło ten moment.

 

Przeca pisalem, ze uziemienie...

Jezeli przy takim samym polaczeniu glosnikow nie ma problemu, gdy komp jest zasilany bateryjnie, a jest problem, gdy jest zasilany sieciowo z uziemieniem, powinien wystarczyc izolator usb miedzy kompem a DACem. Bo likwidowanie uziemienia tam, gdzie byc powinno, to nie jest bezpieczne rozwiazanie.

Takie cosie tez pomagaja, ustanawiajac polaczenie zbalansowane do koncowek, tyle ze droge dosc:

https://musiccenter.pl/sklep/naglosnienie/symetryzatory-sygnalu/radial-prod2/

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mariusz Kopacki napisał:

Przeca pisalem, ze uziemienie...

Jezeli przy takim samym polaczeniu glosnikow nie ma problemu, gdy komp jest zasilany bateryjnie, a jest problem, gdy jest zasilany sieciowo z uziemieniem, powinien wystarczyc izolator usb miedzy kompem a DACem. Bo likwidowanie uziemienia tam, gdzie byc powinno, to nie jest bezpieczne rozwiazanie.

Takie cosie tez pomagaja, ustanawiajac polaczenie zbalansowane do koncowek, tyle ze droge dosc:

https://musiccenter.pl/sklep/naglosnienie/symetryzatory-sygnalu/radial-prod2/

Do mnie trzeba łopatologicznie :) Każdy głośnik jest zasilany z 230V mający wtyczkę z zerowaniem. Ja tylko podłączyłem głośniki bez zerowania. W torze audio nic nie zmieniałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczyles je z pominieciem przewodow ochronnych - bolce uziemiajace. W ten sposob przerwales petle masy, ktora zaklocala Twoje audio, ale zarazem wystawiles sie na niebezpieczenstwo porazenia pradem i uszkodzenia innych elementow w torze audio, jesli dojdzie do przebicia. Bezpieczniej byloby przerwac petle w innych miejscach, np. miedzy PC a DACem, albo miedzy DACem a glosnikami.

Sporo osob tu z wieksza wiedza w kwestii elektryki zapewne wyjasni to o wiele lepiej, czy tez skoryguje, jesli trzeba.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...