Skocz do zawartości

Wybór subwoofera


Grzesiek79

Recommended Posts

11 godzin temu, KondzioR napisał:

Witam podepnę się pod temat bo były porównywane na początku te dwie konstrukcje. Mianowicie obecnie jestem posiadaczem magnata RS-8 I zastanawiam się nad wymianą gona Heco A30.

Czy różnica będzie słyszała? Warta dołożenia ~1000zl?

Według mnie różnica będzie ogromna. Ja bym się nie zastanawiał. Niemniej jednak w mojej ocenie Klipsch R-121SW to byłby lepszy wybór. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz Deptuła

Mam pytanie o RELa HT1205. Czy jak weźmiesz na +10 BASS w ustawieniach amplitunera to słyszysz czasami jak bas przeciąga jakby ktoś żuł gumę ?

Miałem tego REl ale zwróciłem. Mnie  nie przekonał. Między innymi dlatego też ,że mam dobre kolumny.

Ostatecznie zostałem przy Klipsch RP-1200SW. Zdecydowanie lepszy w filmach oraz trochę lepszy w muzyce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od Klipscha 121 jednak wolał bym Aurora 30a

RS8 uwazam za spoko sub. Czy warto dopłacic 1000 zł? Kwestia oczekiwań no gra to lepiej.

10 godzin temu, modelarz01 napisał:

Mam pytanie o RELa HT1205. Czy jak weźmiesz na +10 BASS w ustawieniach amplitunera to słyszysz czasami jak bas przeciąga jakby ktoś żuł gumę ?

nie.

To mi trochę brzmi jak kwestia amplitunera. Jaki jest u Ciebie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr już chyba mi odpisałeś ,że u ciebie ten subwoofer gra dobrze. Pytam się tomasza deptule czy on cos slyszy. Amplituner mam nowy onkyo rZ50. Przy ustawieniach +10 bass inaczej nie ma szans uslyszec. Kolumny przy +10 dudnia delikatnie. Rel ciagnie sie momentami. Klips dudni ale jeszcze bardziej delikatniej od kolumn. Klipsch najlepiej sobie radzi. To takie drobne szczegóły tak naprawdę. Ale jednak ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, modelarz01 napisał:

Piotr już chyba mi odpisałeś ,że u ciebie ten subwoofer gra dobrze. Pytam się tomasza deptule czy on cos slyszy. Amplituner mam nowy onkyo rZ50. Przy ustawieniach +10 bass inaczej nie ma szans uslyszec. Kolumny przy +10 dudnia delikatnie. Rel ciagnie sie momentami. Klips dudni ale jeszcze bardziej delikatniej od kolumn. Klipsch najlepiej sobie radzi. To takie drobne szczegóły tak naprawdę. Ale jednak ;)

początkowo miałem podobne wrażenia na mniejszym ht1003, tzn. obecnie nic dodaję w ustawieniach basu, ale pierwsza myśl po co mi to było skoro niewiele czuję po dodaniu suba, przy czym to konfig ampli go zduszał, kalibracja też swoje 'ucina', a ciągnięcie to już raczej efekt lokalizacji - pewną zmianę/ może poprawę/ czułem jak sub powędrował obok kanapy (wtedy jeszcze rzeźbiłem na beczkach połączenie z trzech rca, żeby dostać odcinek 8m) - jak będę miał mikrofon to jeszcze się pobawię

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eMBe napisał:

Jak u Ciebie wygląda pomieszczenie i gdzie ten sub Rela stał?

Kalibrację zakładam, że robiłeś?

Tak robiłem kalibrację DIRAC. Najlepszą lokalizację jaką udało mi się uzyskać to między kolumnami przednimi ,a  centralnym. Ale jest bliżej kolumny lewej. Kolumny i centralny oddalone od ściany tylnej około 130cm (jeśli dobrze pamiętam) ,a ścianą boczną około 26cm. Subwofer od ściany bocznej około 60-90cm. Ostatnio przesuwałem w różne miejsca Klipsch bez kalibracji bo robić 10-20min kalibrację za każdym razem gdy zmienię ustawienie to bym nie usłyszał różnicy. No i bez tej kalibracji jak już zmieniałem położenie to czasami miałem wrażenie ,że jest albo tyci lepiej , albo gorzej. Wniosek taki ,że chyba żadna różnica. Przynajmniej dla moich uszu. Poruszałem się w  okolicach centralny głośnik ,a lewą kolumną. Miałem też ustawionego bliżej kanapy prawie na środku to wrażenie ,że było chyba najlepiej. Ale nie jestem desperat żeby na środku pokoju trzymać subwofer skoro dzwięk był taki sam albo drobinę lepszy. Pokój kinowy z pułapkami basowymi po rogach z wełny rockton 10cm. Oddalona wełna od narożnika pokoju. Pokój 7,2m x 3,2m wysokość nisko około 210cm. Na podłodze wykładzina + 10mm pianomat. W lewej stronie pokoju jeśli dobrze pamiętam to po całości mam wełnę rockton 5cm i przykrytą płytą K-G. Jeszcze wspomnę ,że Klipsch oraz REL ustawiałem w rogu pokoju blisko ścian to efekt był słaby. Tyle ustawień co ja zrobiłem w amplitunerze i subwoferach ,że nie zliczę. Wątpię żebym coś przeoczył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...