Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do PMC fact 8


grabbo

Recommended Posts

 Witam forumowiczów.🖐️

Jak w tytule poszukiwany wzmacniacz do kolumn PMC fact 8, w tej chwili mój tor streamer silent angel m1t-przez usb do chord qutest-zasilacz tomanek-rca chordcleawey do-Roksan Caspian m1 wersja NG-tellurium q black 2-do PMC Fact8.

Odsłuch w pomieszczeniu około 30m2 salon połączony z kuchnią i otwatrym korytarzem, część odsłuchowa około25m2, dywan, itp, kolumny odsunięte od ścian około 60cm, trójkąt równoboczny około 2,5m.

Według mnie dobrze się słucha jest fajna dynamika-drive, wysokie tony  ich szczegółowość i rozdzielczość jest świetna doskonale słychać wszystkie drobne dźwieki, średnie  tony są równiez bardzo dobre głosy brzmią pięknie, bas bardzo zróżnicowany, nie wiedziałem do tej pory że można mieć tak różne niskie tony- chciałbym ich trochę więcej jednak☺️.

Dlatego pytanie jaki wzmacniacz 📢 byłby lepszy, może jeszcze lepiej by się wpasował do pmc, chciałbym spróbować coś innego, najlepiej wypozyczyć i odsłuchać w domu. Tylko jaki wzmacniacz polecacie do tych kolumn, zastanawiałem się nad Luxman, Accuphase, Lema Tucana 2, Naim, czytałem tez że polecają do PMC wzmaacniacze Bryston.

Myślę że budżet na nowy klocek to około 25tys, może być mniej tym lepiej, może być też uzywany tylko wtedy trudniej z odsuchem, niestety.

Fajnie byłoby przed zakupem docelowym porównać kilka wzmacniaczy i wybrać odpowiedni ten który najlepiej by się wpasował.

😎😎😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kiki2010 napisał:

Zmień kolumny. 

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia co chcesz osiągnąć wzmacniaczem nawet za milion mając głośniczki 14mm na basie.

Te 14mm w PMC robią ciut mniejszy bas jak w Fynne audio 502 SP a tam jest głośnik 20mm. Tylko PMC mają  z wiekszą kulture tego basu, jest o wiele bardziej zróżnicowany i nie ma przeciągania basu 🤪.

Wzmacniacz za milion to nie dla mnie 😏.

Po prostu chcę spróbować innego wzmacniacza, caspiana mam juz bardzo długo i chciałbym porównać z innym, stwierdzic czy wymiana ma sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę taki nałóg, ponieważ oprócz słuchania co powinno być podstawą melomana -audiofila to dąży się do coraz lepszego?,może  innego? dźwięku, spróbowania czegoś innego. Wolę taki nałóg -hobby niz na przykład motory-quady-samochody-tunning.

To hobby wydaje się bezpieczne bardzo😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem podobnego zdania. Jak jest fajnie to nie ruszaj.

Możesz spróbować Karana on fajnie gra z PMC, Faktycznie Bryston albo Leema Tucana 2.

11 godzin temu, grabbo napisał:

Te 14mm w PMC robią ciut mniejszy bas jak w Fynne audio 502 SP a tam jest głośnik 20mm. Tylko PMC mają  z wiekszą kulture tego basu, jest o wiele bardziej zróżnicowany i nie ma przeciągania basu 🤪.

Też lubię te kolumny, bardzo.

I doceniam je za to samo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...