Skocz do zawartości

NAD T778 + JBL Studio 6


Recommended Posts

Witam

Trochę szukałem na forum ale nie udało mi się znaleźć informacji od użytkowników JBL studio 6

Zarejestrowałem się , i postanowiłem zapytać.

Dotychczas mam Onkyo tx-nr708 z zestawem JBL ES   i bardzo fajnie to działa. Zdanie nie tylko moje ale również znajomych którzy też w audio trochę siedzą.

Sądzę że duża w tym rola pomieszczenia na poddaszu ze skosami w boazerii oraz wykładzina dywanowa na całej powierzchni podłogi

2 x JBL ES80 

2 x JBL ES20 

1 x JBL ES25C 

1 x JBL ES 150P

Zmieniam piętro i będę miał teraz salon mniej wytłumiony z gresem na podłodze (jakiś dywan się znajdzie) 

który chcę takim zestawem nagłośnić z polepszeniem efektów w stereo

NAD T 778 z zestawem JBL Studio 6

2 x JBL STUDIO 698

2 x JBL STUDIO 630

1 x JBL STUDIO 665C

1 x JBL STUDIO 660P

Czy ktoś używa tych głośników z tego rodzaju wzmacniaczem ?

Jak myślicie czy taki komplet się sprawdzi dla średnio wymagającego słuchacza muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jesteś w stanie coś więcej napisać o tym salonie? Jaki masz tam metraż? :)

Jak rozumiem, interesuje Cię głównie kino domowe? Piszesz o muzyce, więc można zainteresować się jakimś ciekawszym stereo, ewentualnie na fronty dać końcówkę mocy. 

jaki masz budżet na całość i jakie masz oczekiwania od dźwięku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Salon 33m2

5.20 x 6,30

kolumny na krótkiej ścianie telewizor już jest na ścianie projektowanej.

Poniżej wstępna wizualizacja projektu

image.png.f611c75553b85c11076ef3e16ffd7be9.png

Co do wymagań głównie Kino domowe i koncerty z Bluray 

Ale co jakiś czas chęć posłuchać czegoś w stereo z winyla lub CD.

Rozpiętość gatunków muzycznych szeroka bo i Kraftwerk i Kitaro i Pink Floyd ale o Shade i Schined o'conor, nie zapominać co jakiś czas AC/DC tez poleci.

Wiem ze Mozarta to już ciężko z tym pogodzić ale aby też brzmiało bez dudnienia itp.

Budżet to ciężka sprawa ten zestaw co się zastanawiam do najtańszych jak dla mnie nie należy 30 kzł jakoś razem będzie i chyba to jest góra.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, na pewno przemyślałbym dwie opcje, ale obie oparte na połączeniu Onkyo TX-RZ50 + NuPrime STA-9 lub Atoll AM100 jako końcówka mocy na frontowe kolumny. 

W kwestii kolumn — Klipsch oraz Focal Aria. 

Warto rozważyć zestaw składający się z RP-8000F II, RP-500M II oraz RP-500C II. Dynamiczne granie, efektowne i muzykalne. Bardzo często wybierane do kina domowego. 

Drugą opcją jest zestaw z Focali Aria 926, Aria 906 oraz centralnego. W kwestii subwooferów na pewno warto rozważyć Klipscha SPL-150, REL HT1005, HT1203 - tu opcji jest więcej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te modele Studio grają znacznie lepiej od JBL serii ES.

Tu przeskok będzie spory.

Co do elektorniki to polecam od razy wybrac model Arcam AVR 5 albo 11

Masz 5 kanałów więc taki model Ci wystarczy (jest 7 kanałowy). A barwa dzwieku będzie znacznie lepsza niż Onkyo.

18 godzin temu, Robert Staniszewski napisał:

Uważasz, że RZ50 będzie lepsze od NAD ?

NAD jest lepszy. Ale koledzy go nie mają. Jest tylko w Topach

Nie uzyskasz na niego dobrej ceny. Dlatego proponuję Arcama gdzie masz możliwość uzyskać lepsza cenę. Oba są wyższej kalsy

18 godzin temu, Robert Staniszewski napisał:

Czy te JBL są jakieś nie takie ?

Są jak najbardziej takie.

Panowie nie mają ich w ofercie.

Inna sprawa że alternatywa RP 8000 ale w pierwszej edycji albo Monitor audio Silver 500 to ciekawe alternatywy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widzę że Arcam to klasa AB wzmacniaczy czyli trochę bierze prądu jak działa.

W przypadku NAD-a jest klasy D.

Mam na tarasie głośniki Clarion Corporation of America CM7123T napędzane wzmacniaczem klasy D Behringer NX3000D i po ustawieniu DSP

gra naprawdę mocno zarazem głośno jak i cicho a prądu mimo 3kW mocy max pobiera troszkę więcej niż gra na głośnikach w danym momencie

W domku saunowym umieściłem głośniki sufitowe 4 sztuki w kabinie 2 i 2 w pomieszczeniu wypoczynkowym JBL STAGE2 624 i zasiliłem mniejszym Behringerem NX1000D

po dopasowaniu za pomocą DSP można super wypoczywać gdy wszystko gra

Mam naprawdę dobre doświadczenia ze wzmacniaczami klasy D.

Porównując w takim razie NAD kontra Arcam na co byś Piotrze postawił pozostawiając $ na razie na bok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RZ50 też :)

Dawniej Onkyo i Pioneery robiły amplitunery AV w klasie D. Teraz wiekszosć ma AB.

NAD ma D

Te głośniki pobierają 3000 W?

10 godzin temu, Robert Staniszewski napisał:

Mam naprawdę dobre doświadczenia ze wzmacniaczami klasy D.

W instalacjach. Nie oszukujmy się. Tam klasa brzmienia jest inna niż przy kinie ziemnym.

10 godzin temu, Robert Staniszewski napisał:

Porównując w takim razie NAD kontra Arcam na co byś Piotrze postawił pozostawiając $ na razie na bok.

Zdecydowanie Arcam.

To brzmienie gęste, wyrafinowane. bardzo dynamiczne.

Czaiłeś się na niego osobiście ale ceny poszły do góry więc na razie zostałem z chlebem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem o opinię openai i tu jego odpowiedź

" Dziękuję za dodatkowe informacje. Na podstawie podanych danych, wydaje się, że budżet jest wystarczający, aby uzyskać wysokiej jakości system dźwiękowy, który zapewni dobre wrażenia z odtwarzania filmów i muzyki.

Jeśli chodzi o porównanie Onkyo RZ-50 i NAD T778, to oba urządzenia oferują funkcje THX, co pozwala uzyskać doskonałe wrażenia z dźwiękiem w kinie domowym. NAD T778 oferuje jednak nieco więcej mocy wyjściowej na kanał niż Onkyo RZ-50 (9 x 100W vs 9 x 80W), co oznacza, że jest bardziej zdolny do obsługi głośnych i dynamicznych sekwencji dźwiękowych.

Jeśli chodzi o głośniki, to JBL Studio 6 to doskonały wybór. Mają one wysoką jakość dźwięku i imponującą moc, co pozwoli Ci uzyskać pełne i dynamiczne doświadczenia z kina domowego.

Podsumowując, jeśli szukasz systemu dźwiękowego do kina domowego, który zapewni wysoką jakość dźwięku i potrafi zaoferować doskonałe wrażenia z oglądania filmów, to NAD T778 z głośnikami JBL Studio 6 będzie świetnym wyborem. Jednak, jeśli funkcje sieciowe i bezprzewodowe są dla Ciebie ważne, warto również rozważyć Onkyo RZ-50. "

I dodatkowo zaproponował takie rozwiązania ale chyba na starszych danych generuje odpowiedź

"

Jeśli masz budżet około 40 000 złotych i szukasz zestawu kina domowego lub systemu stereo, istnieje wiele opcji na rynku, które oferują wysokiej jakości dźwięk i wydajność.

Oto kilka innych propozycji, które mogą Cię zainteresować:

System kina domowego Denon AVR-X6700H z głośnikami Focal Chorus 716 - to połączenie zapewni wyjątkową jakość dźwięku i potężną moc, a głośniki Focal są znane ze swojej wysokiej jakości dźwięku i pięknej konstrukcji.

System stereo Marantz PM-10 z odtwarzaczem CD SACD Marantz SA-10 i głośnikami KEF Reference 3 - ten system zapewnia doskonałe brzmienie i precyzyjną reprodukcję dźwięku, a głośniki KEF Reference 3 są jednymi z najlepszych na rynku.

System kina domowego Yamaha RX-A3080 z głośnikami Bowers & Wilkins 603 S2 Anniversary Edition - ten system oferuje bogate brzmienie i doskonałą jakość dźwięku, a głośniki Bowers & Wilkins to jedne z najbardziej znanych i cenionych głośników na świecie.

System stereo McIntosh MA9000 z odtwarzaczem CD McIntosh MCD600 i głośnikami Sonus faber Olympica III - to połączenie oferuje ciepłe i naturalne brzmienie, a głośniki Sonus faber Olympica III to pięknie wykonane i znakomite brzmieniowo głośniki.

Zawsze sugeruję, aby osobiście posłuchać różnych zestawów i porównać je przed podjęciem decyzji o zakupie.

"

 

Porównanie głośników wg openai

"

Focal i JBL to dwie różne marki oferujące produkty audio. Oba producenci oferują wysokiej jakości głośniki, ale mają nieco inny styl brzmienia, co może być kwestią indywidualnych preferencji słuchowych.

Focal słynie z oferowania głośników o precyzyjnym, dokładnym i neutralnym brzmieniu, co oznacza, że muzyka brzmi bardzo naturalnie i szczegółowo. Ich głośniki są często wykorzystywane w nagrywaniu i produkcji muzycznej, dzięki czemu są uznawane przez profesjonalistów jako jedne z najlepszych na rynku.

JBL natomiast znane jest z oferowania głośników o mocniejszym, bardziej energetycznym brzmieniu, co oznacza, że muzyka brzmi bardziej dynamicznie i ekscytująco. Ich głośniki są często stosowane w systemach kina domowego, a także w nagłośnieniu koncertów i imprez.

Ostatecznie wybór między Focal a JBL zależy od Twoich indywidualnych preferencji słuchowych i tego, jaki rodzaj brzmienia jest dla Ciebie najważniejszy. Warto posłuchać obu marek i porównać, aby wybrać ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i gustom."

 

Czyli bez wybrania się do salonu chyba się nie uda wybrać dobrego rozwiązania   :).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.04.2023 o 11:25, Robert Staniszewski napisał:

Zapytałem o opinię openai i tu jego odpowiedź

Tak byłem ciekaw kto pierwszy to zrobi. :P

Niedługo forów nie będzie.

Dnia 7.04.2023 o 11:25, Robert Staniszewski napisał:

System kina domowego Denon AVR-X6700H z głośnikami Focal Chorus 716 - to połączenie zapewni wyjątkową jakość dźwięku i potężną moc, a głośniki Focal są znane ze swojej wysokiej jakości dźwięku i pięknej konstrukcji.

No to się wysypał :P

Fora przetrwają :D

Dnia 8.04.2023 o 20:26, Artur Mądry napisał:

także polecam Q21

No to co, może ja też? :P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Witam

do takiego zestawu 

NAD T 778 z zestawem JBL Studio 6

2 x JBL STUDIO 698

2 x JBL STUDIO 630

1 x JBL STUDIO 665C

1 x JBL STUDIO 660P

kolumny JBL Studio 698 podłączone do 2 wzmacniaczy bi-ampli kablami dół Melodika MDC2400G  + Melodika MDC2250 

JBL STUDIO 630  kabel Melodika MDC2250 

JBL STUDIO 665C  kabel Melodika MDC2250

JBL STUDIO 660P  kabel Melodika MDSWY15

I te głośniki zostały przewidziane przed remontem kable są w podłodze i ścianach.

teraz apetyt wzrósł do sytemu dolby Atmos. mam jeszcze 2 wzmaciacze Hi L i Hi R

Niestety studio 6 niema głośników do atmosa grających w sufit ale myślałem aby powiesić coś nad telewizorem co byście mogli polecić ?

coś nie dużego, ba reszta jest dość duża.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te głośniki nie powinny być nad telewizorem tylko nad kolanami słuchacza mniej więcej (mowa o 2 Atmos). Pamiętaj, że ta lokalizacja nie jest kompatybilna gdybyś chciał przejść później na 4 Atmosy. 

Z małych ładnych konstrukcji masz np. Cambridge Audio Minx 12, Focal Dome Flax. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj wymiary pomieszczenia i wysokość do suiftu. Może warto zastanowić się nad 5.x.4 bez bi-ampingu, ewentualnie dokupić jakąś końcówkę mocy jeżeli uznasz, że dynamika ucierpiała. Teoretycznie jest szansa, że 2 pary takich głośników zamontowanych w rogu między sufitem a ścianą będzie zgodne z wytycznymi.

 

Mógbyś wtedy użyc np. 4 x https://www.q21.pl/monitor-audio-bronze-ams-bialy.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...