Skocz do zawartości

Jaki amplituner po Denon AVR-X2500h


Daniel Dex

Recommended Posts

Też przemyślałbym najpierw zmianę kolumn :) Mimo wszystko to one są głównym ogranicznikiem. Jeśli będziesz stał już konkretnie przed chęcią rozbudowy na sufit, to wtedy można pójść w zmianę amplitunera. Mimo wszystko one mogą więcej stracić na wartości, zwłaszcza jeśli będziesz chciał kupić używany :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie może na pewno.

17 godzin temu, Daniel Dex napisał:

Jakie kolumny frontowe do kwoty 3tys 

Moga być nowe lub używane 

 

 

Wybór jest bardzo duzy

Klipsch RF 82 / 62, Heco Metas XT 501/701 , Monitor Audio RX6, pod kino używane Silver 2 tez znajdziesz,

Nowe ELACI F6.2, Heco Aurora 700, Magnat Signature 507, Acustic Energy AE 120

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Piotr Sonido napisał:

nie może na pewno.

Wybór jest bardzo duzy

Klipsch RF 82 / 62, Heco Metas XT 501/701 , Monitor Audio RX6, pod kino używane Silver 2 tez znajdziesz,

Nowe ELACI F6.2, Heco Aurora 700, Magnat Signature 507, Acustic Energy AE 120

Piotrek

 

Dziękuję, zapoznam się z tymi modelami 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.04.2023 o 10:17, Q21 napisał:

Warto też spojrzeć na używane Klipsche RP-280F, a z nówek znajdziesz jeszcze Pylony Pearl 27, w outlecie mamy też Q Acoustics 3050i oraz System Audio Saxo 40

Przeglądałem wszystkie modele kolumn i najbardziej podchodzą Klipsche bardzo ładne u dużo modeli mają do wyboru 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Daniel Dex napisał:

Klipsch Reference Base R-625FA znalazłem takie kolumny wybiegają poza opisany budżet ale posiadają głośniki atmosowe czy ten model jest warty uwagi ?

Nie. Bo to jest zbudowane na niższej linii produktowej serii Reference.

Zdecydowanie nie. Produkt trudny do odsprzedaży.

RP 280 czy RP 8000 to coś innego. Podobne a inne.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Daniel Dex napisał:

Model klipsch rp-6000f w cenie do 3500zl warty jest uwagi ?

Ja mam ten model i jestem bardzo zadowolony.

Do powierzchni jak twoja to już jednak model 8000 lepiej się sprawdzi.

6000 przeznaczony jest jednak do mniejszych pomieszczeń.

Jeżeli nie straszne są Tobie używki to 8000 chodzą  mniej więcej za 4000 zł.

Pozdrawiam,

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Artur Mądry napisał:

Ja mam ten model i jestem bardzo zadowolony.

Do powierzchni jak twoja to już jednak model 8000 lepiej się sprawdzi.

6000 przeznaczony jest jednak do mniejszych pomieszczeń.

Jeżeli nie straszne są Tobie używki to 8000 chodzą  mniej więcej za 4000 zł.

Pozdrawiam,

 

Model RP-8000 posiada dwa głośniki 8 cali w jeden kolumnie a to już przemawia za dobrym dźwiękiem 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie dodam, że jest to skopiowana opinia z grupy Klipsch użytkownik Hombre De Oro, osobiście nie miałem okazji porównywać.

 

"To co ! Może w końcu bym coś napisał.. jakie odczucia po zmianie z RP 280/8000 na 8000 II

Przypomnę tylko że wersja 280 i 8000 to zmiana wizualna

Każdy , ale to każdy usłyszy różnicę

Zacznijmy moze pierw od tego że każdy posiadacz serii RP szukał w nich srednicy ... i modly zostaly wysluchane ! Jest ! I naprawde gra pierwsze skrzypce al3 na moje ucho nie jest tam wsadzony "nowy" glosnik ktory to generuje. Wydaje sie ze ta srednica jest wyciagnieta z wysoktonowego !

Góra jest bardzo opanowana i subtelna z ogromna przestrzenią. Mam wrażenie jakbym delikatnie sluchał w takim topie koncertowym.

Nie ma tego ostrego syczenia jak w 280 (ś,ć)

Bardzo naturalnie to brzmi. Slychac ze dzwieki ladnie nakladaja si3 na siebie bez takiej ekspansji , wszystko bardzo spokojnie ale szczegolowo ! Powaga , jak w 280 slyszales spadajaca krople rozbijajaca sie o parapet to tu slyszysz jeszcze mikro krople z tej kropli ... no poezja. Przez te 3 tygodnie słuchałem naprawdę różnej muzyki począwszy od hardstyley techno skończywszy na jazzie. Muzy slucham na nowo.

Bass ! Majstersztyk

Odseparowane od siebie niskotonoce !

Bass jest bardzo konturowy , ja widze i slysze jego zarys i kontur . W 280 bass poprostu walił w drzwi mowiąc "otwieraj ku... jedziemy"

Czasem slyszalem tylko bass w zależności od utworu. Tutaj jaki ten utwór by nie był Nie ma takiego przebasowienia , bass jest ladnie ułożony i bez wychylu przed szereg , bardzo dokladny , mruczący , czuć jak powoetrze w pokoju drży. Klarowny !

Poprawiona jest mikro dynamika ! W utworachw ktorych był "falujacy bass" gora doł slychac jak te swa przetworniki nawzajem sie wspieraja a przy okazji nie tworza takiego sprzężenia. Wszystko brumi w jednej lini z taką naprawde dokladnością 1 do 1.

Ja tam jakims turbo audiofilem nie jestem , wg nie jestem audiofilem. Jestem sluchaczem ! Czas3m lekkiej a czesciej cieżkiej muzy

Z Klipschem poznalem sie przypadkiem , wiem czego chciałem . I mam . Także moja opinia to tylko moja opinia reszte zostawiam wam !

Jak mi się coś zwróci uwage to napisze

Ale bez pierdzielenia mowiem wam że naprawde warto zmienić !!!"

 

 

Na grupie jest też sporo zwolenników I wersji, którym nie pasowała wersja II.

Jeżeli masz możliwość to najlepiej samemu porównać.

Decydujące może być to czy słuchasz dużo muzyki, bo do oglądania filmów wersja I mogę śmiało polecić.

W muzyce też nie narzekam, zdaję sobie sprawę, że są ciekawsze konstrukcje ale jak dla mniej świetnie się spisują.

Edytowano przez Artur Mądry
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...