Skocz do zawartości

zestaw w ok 1500-2000zł czy (mini)wieża


sony87

Recommended Posts

witajcie,

chciałbym zakupić sprzęt grający do pokoju dziecka ( 9 lat) , początkowo myślałem o zakupie (mini) wieży, jednak czytam że raczej nie warto. Nie mam wysokich wymagań co do jakości dźwięku ale chciałbym sprzęt na lata, wiadomo dzieci szybko rosną, 

Zależy mi na radiu internetowym, mile widziany odtwarzacz CD choć nie jest to konieczne.

Czy w kwocie około 1500 zł kupię coś sensownego ? może być używka, czy zostać jednak przy sprzęcie typu miniwieża ? 

co konkretnego polecacie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sony87 napisał:

chciałbym zakupić sprzęt grający do pokoju dziecka ( 9 lat) ,

Podjedź do sklepu rtv i wybierz poprostu jakiś mini zestaw ktory ma wszystko co wymieniłeś chociaż w dzisiejszych czasach warto by miał jeszcze bt - polaczenie ze smartem czyt. "Spotifaje" "tajdale" "jutuby" 😜 

9 lat to dla mnie "magiczny" wiek. Moj pierwszy własny sprzęt "wypluwajacy" dźwięki

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Podjedź do sklepu rtv i wybierz poprostu jakiś mini zestaw ktory ma wszystko co wymieniłeś chociaż w dzisiejszych czasach warto by miał jeszcze bt - polaczenie ze smartem czyt. "Spotifaje" "tajdale" "jutuby" 😜 

9 lat to dla mnie "magiczny" wiek. Moj pierwszy własny sprzęt "wypluwajacy" dźwięki

Ciekawy jestem, w ktorym sklepie rtv proponuja takie zestawy :)
Ja proponuje cos w stylu smsl, np. A100 i jakies kolumny ok. 1000zl. Radio internetowe bym odpuscil, bo pewnie mlody i tak wszystko bedzie puszczal z telefonu :)
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta osoba 9 letnia jest takiego samego zdania jak Ty? Potrzebuje to? Bo ieliśmy podobny temat nie dawno i okazało się że są to jednak oczekiwania tatusia a nie odbiorcy potencjalnego.

1500 to trochę mała kwota. Fajny odtwarzacz sieciowy 300-500 zł.

Kolumny ELAC B5.2, nie wiem ile teraz? 900 zł?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku zostałbym przy miniwieży.

Chciałem CI zaproponować takie coś

https://www.tophifi.pl/systemy-mini/systemy-mini/yamaha-mcr-b370d.html

jest w niezłej cenie, ma fm radio, dab radio, cd, usb, BT, ale nie ma radia internetowego.  A jak doczytałem chciałbyś aby miało.

Tak czy siak, kup sprawdzonego gotowca i nie baw się w składanki dla 9-cio latki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dotychczasową propozycje - przyjrzę się im bliżej. Te oczekiwania to zdecydowanie moje a nie dziecka , ona chciałaby po prostu coś grającego mieć w swoim pokoju. Możliwe że przesadzam bo córka pewnie byłaby zadowolona nawet z jakiejś wieży za 1000 zł ale jeśli ma być to szajs to nie chciałbym jej czymś takim obdarzyć.  Chciałbym zakupić coś co zostanie na lata .Ja kompletnie nie znam się na sprzęcie, zaczynam dopiero coś czytać.

Czytałem o takim sprzęcie jak Taga Harmony HTR-1000CD, polecaliscie kilkakrotnie na forum albo jakieś małe wzmacniacze typu Topping , tylko obawiam się czy dziecko to obsłuży. Dodatkowo nadal brakuje tam radia sieciowego i nie wiem jakie głośniki należałoby dobrać do takiego sprzętu.

A sumie kwota jest elastyczna , stać mnie na wyższy wydatek tylko to bardziej kwestia tego że nie chciałbym przepłacać za coś czego się nie wykorzysta - rodzina 5 osobowa ale żadne z nas nie jest audiofilem :)

Jeśli powiecie -doloz tysiąc i weź to warto to jest to do zrobienia.

Mówiąc krótko - najlepiej jakby to był jakiś zintegrowany budżetowy i łatwy w obsłudze  wzmacniacz/amplituner + chciałbym dobrać do tego głośniki które mogłyby potem posłużyć na dłużej . 

Liczmy w przedziale 1.5-2.5 tys zł 

Czy pomiędzy taka wieża od Yamahy a tanim wzmacniaczem z  wymienionymi tu głośnikami typu elac czy aurora będzie miażdżąca różnica dźwięku?

Edytowano przez sony87
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, sony87 napisał:

Czytałem o takim sprzęcie jak Taga Harmony HTR-1000CD

Jest całkiem dobry, wydajny mini 'mini gotowiec", do tego jak juz ktos napisal Heco Aurora 300 na przyklad, albo Indiana Line Nota 260 i w 2,5 sie miescisz, masz sprzet na lata, z dobrym dzwiekiem. Roznica miedzy tym, a gotowcem z Yamahy bedzie spora, na niekorzysc Yamahy :) Dziecko spokojnie obsluzy, nie upieraj sie na to radio internetowe, serio :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, no_i_fajnie napisał:

Jest całkiem dobry, wydajny mini 'mini gotowiec", do tego jak juz ktos napisal Heco Aurora 300 na przyklad, albo Indiana Line Nota 260 i w 2,5 sie miescisz, masz sprzet na lata, z dobrym dzwiekiem. Roznica miedzy tym, a gotowcem z Yamahy bedzie spora, na niekorzysc Yamahy :) Dziecko spokojnie obsluzy, nie upieraj sie na to radio internetowe, serio :)

dokłądnie kupić taką tagę i najlepiej jakieś monitory nawet używki można kupić naprawdę świetne a mając tysiąc złotych na używane monitory można "poszaleć" :) Zestaw wyjdzie duuużo lepszy niż gotowce z marketu czy nawet tamta yamaha i wg mnie ta Yamaha nie jest taka zła, ale warto dołożyć i mieć naprawdę dużą różnicę na plus 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, sony87 napisał:

jeszcze pytanko: jak się ma np KENWOOD M-9000S-B do tej Yamahy Pianocraft MCR-B370D ?

cerna niższa oraz ma radio internetowe

 

ewentualnie jeszcze z tańszych rozwiązań Panasonic SC-PMX90 ? 

ogólnie takie zestawy cechująsię tym, że w większości majądość przeciętne głośniki, ale może Ci podpasują :)masz 14 dni na zwrot przy zakupach internetowych prawda? Może warto zamówić go przez neta i sobie samemu sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...