Skocz do zawartości

K2 936 Focal Aria jaki wzmacniacz wybrac I czy Mr900 bedzie ok?


adamw17

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Dnia 26.04.2023 o 06:24, adamw17 napisał:

Dzieki 

Dam znac jak sie rozgrzeja 

Witam ponownie 

Wiec Focal aria k2 936 juz posiadam ponad 2 tygodnie 

Rozgrzewaly sie przez ponad tydzien 

Teraz podkrecilem je troche I jest moc, jest bas czysty dobrze pracujacy 

Wysokie tony sa bardzo czyste nawet przy glosnym sluchaniu 

Przy muzyce filmowej brzmia one z zachwytem czysto , olsniewajaco,  wypelniaja pokoj bez problemu,  Czuje sie te muzyke I to wszystko na Sony1080 przy uzyciu funkcji pure direct ktora wylancza wszystkie filtry i ubarwienia Grajac z czysta moca dla stereo 

Wiec moje doznania super , teraz czekam az zamowie Ma900 I zobaczymy czy to wlozy jeszcze wiecej mocy , kopa I czulosci do nich.

16835629768724119068911023689149.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
Dnia 8.05.2023 o 18:23, adamw17 napisał:

Wiec Focal aria k2 936 juz posiadam ponad 2 tygodnie 

Rozgrzewaly sie przez ponad tydzien 

Teraz podkrecilem je troche I jest moc, jest bas czysty dobrze pracujacy 

Wysokie tony sa bardzo czyste nawet przy glosnym sluchaniu 

Cześć,

na załączonych zdjęciach widzę, że obok nowych kolumn Aria K2 936 stoją MA Bronze 6. Obecnie posiadam właśnie takie MA i zastanawiam się nad zamianą tychże na Focal Aria 926. Korzystam ze wzmacniacza hybrydowego (Vincent SV-500), czyli ogólnie podobnego pod względem budowy do Twojego MA900, choć moc nieco niższa w Vincent. Możesz mógłbyś podzielić się kilkoma zdaniami, po czasie, porównując oba modele kolumn między sobą pod względem charakteru, sposobu grania i odczuć w połączeniu z MA900?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ramik napisał:

Cześć,

na załączonych zdjęciach widzę, że obok nowych kolumn Aria K2 936 stoją MA Bronze 6. Obecnie posiadam właśnie takie MA i zastanawiam się nad zamianą tychże na Focal Aria 926. Korzystam ze wzmacniacza hybrydowego (Vincent SV-500), czyli ogólnie podobnego pod względem budowy do Twojego MA900, choć moc nieco niższa w Vincent. Możesz mógłbyś podzielić się kilkoma zdaniami, po czasie, porównując oba modele kolumn między sobą pod względem charakteru, sposobu grania i odczuć w połączeniu z MA900?

Focale maja głebszy bas.

Gora tez jest jaskrawa i dokładna.

Lubisz brzmienie Bronze 6? Chcesz je rozwinąć czy zmienić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Focale maja głebszy bas.

Gora tez jest jaskrawa i dokładna.

Lubisz brzmienie Bronze 6? Chcesz je rozwinąć czy zmienić?

Brzmienie MA Bronze 6 znam dość dobrze i lubię - kolumny użytkuję od około 5 lat. Pierwsze lata połączone były z Onkyo TX-8270, ogólnie było dobrze, ale chciałem poprawić brzmienie przy niskich poziomach głośności i nieco ocieplić (do wieczornego słuchania). Wydaje się, że zmiana amplitunera na wzmacniacz hybrydowy przyniosła bardzo pozytywny efekt, ale teraz zaczynam dostrzegać braki w średnich-wyższych zakresach (mniej szczegółów), a czasem przy niektórych utworach również mam wrażenie, że basu jest aż nadto (wiem, że może to być kwestia nieoptymalnego ulokowania kolumn w pomieszczeniu). Czytałem, że Focal szczególnie Aria, preferują i uwypuklają średnie-górne zakresy, stąd mój pomysł, żeby pomyśleć o upgrade. Na pewno nie chciałbym popaść w skrajność, bo zbyt duża ilość wysokich tonów może "boleć". Nie miałem okazji jeszcze posłuchać Arii - mam zamiar wkrótce to zrobić. W tym wątku kolega @adamw17 miał lub wciąż ma obydwa modele, stąd moje pytanie o wrażenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, ramik napisał:

Brzmienie MA Bronze 6 znam dość dobrze i lubię - kolumny użytkuję od około 5 lat. Pierwsze lata połączone były z Onkyo TX-8270, ogólnie było dobrze, ale chciałem poprawić brzmienie przy niskich poziomach głośności i nieco ocieplić (do wieczornego słuchania). Wydaje się, że zmiana amplitunera na wzmacniacz hybrydowy przyniosła bardzo pozytywny efekt, ale teraz zaczynam dostrzegać braki w średnich-wyższych zakresach (mniej szczegółów), a czasem przy niektórych utworach również mam wrażenie, że basu jest aż nadto (wiem, że może to być kwestia nieoptymalnego ulokowania kolumn w pomieszczeniu). Czytałem, że Focal szczególnie Aria, preferują i uwypuklają średnie-górne zakresy, stąd mój pomysł, żeby pomyśleć o upgrade. Na pewno nie chciałbym popaść w skrajność, bo zbyt duża ilość wysokich tonów może "boleć". Nie miałem okazji jeszcze posłuchać Arii - mam zamiar wkrótce to zrobić. W tym wątku kolega @adamw17 miał lub wciąż ma obydwa modele, stąd moje pytanie o wrażenia.

Jeśli chcesz rozwinąć brzmienie to pytanie czy nie lepiej iść po prostu w serię Silver? Czy to nowe Silver 300/500 czy poprzednie uzywane modele Silver 10 czy jeszcze w tył RX8.

Posłuchaj tych Focali czy góra w nich Ci odpowiada.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Jeśli chcesz rozwinąć brzmienie to pytanie czy nie lepiej iść po prostu w serię Silver? Czy to nowe Silver 300/500 czy poprzednie uzywane modele Silver 10 czy jeszcze w tył RX8.

Posłuchaj tych Focali czy góra w nich Ci odpowiada.

 

Dziękuje za sugestię - oprócz Arii, mam Silvery na liście do posłuchania, razem z AudioVector QR3/5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...