Skocz do zawartości

Pioneer pd 30AE / Onkyo C7030 jako transport


mateolo2

Recommended Posts

Hej,

Macie doświadczenie z wymienionymi cdekami w roli transportów? W internecie tona pochlebnych opinii, ze bez modyfikacji już zamiatają dużo droższe klocki. 
 

Mialem ostatnio CXC, Cambridga ale niestety mnie brzmieniowo zawiódł. Na początku mi się podobał, ale po dłuższym czasie z nim spędzonym niestety nie… Trochę efekt zgaszenia dźwięku, wycofania i spłaszczenia. Zdziwiło mnie to o tyle, ze przetworniki Cambridge’a i klasyczne CD, wzmaka które miałem zawsze miały firmowa szczegółowość i energię charakterystyczna dla tej marki. Tutaj jej nie było… brakowało mi przejrzystości i dynamiki w dźwięku. Stary, poczciwy creek destiny w formie transportu spisał się dużo lepiej w teście A/B (za każdym razem ja i bliscy trafialiśmy w to co gra i CXC przegrało z kretesem w 100% trafień)

Teraz myśle o spróbowaniu C7030 albo 30AE. 

A może znacie jeszcze jakieś starsze/nowsze odtwarzacze CD, które są znane jako świetne transporty? :) Nie musi być to (nawet lepiej) drogiego i wypasionego. Mogę być stare marantzy itd z chęcią protestuje plus zawsze marzył mi się CD Vintage :) Z chęcią protestuje różne zabawki. 

Wesołego jajka i najlepsze życzenia dla Was! 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2023 o 02:24, mateolo2 napisał:

Hej,

Macie doświadczenie z wymienionymi cdekami w roli transportów? W internecie tona pochlebnych opinii, ze bez modyfikacji już zamiatają dużo droższe klocki. 
 

Mialem ostatnio CXC, Cambridga ale niestety mnie brzmieniowo zawiódł. Na początku mi się podobał, ale po dłuższym czasie z nim spędzonym niestety nie… Trochę efekt zgaszenia dźwięku, wycofania i spłaszczenia. Zdziwiło mnie to o tyle, ze przetworniki Cambridge’a i klasyczne CD, wzmaka które miałem zawsze miały firmowa szczegółowość i energię charakterystyczna dla tej marki. Tutaj jej nie było… brakowało mi przejrzystości i dynamiki w dźwięku. Stary, poczciwy creek destiny w formie transportu spisał się dużo lepiej w teście A/B (za każdym razem ja i bliscy trafialiśmy w to co gra i CXC przegrało z kretesem w 100% trafień)

Teraz myśle o spróbowaniu C7030 albo 30AE. 

A może znacie jeszcze jakieś starsze/nowsze odtwarzacze CD, które są znane jako świetne transporty? :) Nie musi być to (nawet lepiej) drogiego i wypasionego. Mogę być stare marantzy itd z chęcią protestuje plus zawsze marzył mi się CD Vintage :) Z chęcią protestuje różne zabawki. 

Wesołego jajka i najlepsze życzenia dla Was! 

CXC zawiodl?

Hm dla mnie dziwne - u mnie pokonal cenowo Gato CDD1 i Primare CD35. Cenowo bo jakosc taka sama jako transport.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl w jakim ja szoku byłem.

Nastawiłem się na różnice jak - powiedzmy prawie dzień i noc - biorąc pod uwagę  różnice w cenach.

Podnieciłem się jak kiedyś pomarańczami i czekoladą o Matchboxach nie wspomnę,  

Już nie wspomnę co uszami wyobraźni słyszałem - bardzo wyraźna różnicy we wszystkim , wypełnieniu, czystości, wyrazistości...

I na tym się skończyło. Wszystko prysło. 

Tak sobie myślę że jest jeden sposób żeby odtworzyć dźwięk z płyty cd.

Innego nie ma. Co firmy robią - poprostu kosmetyczne zabiegi. 

Lepsze podzespoły,  super kable, super izolujące podstawki, platformy by podłożyć pod ten cd odtwarzacz który już nóżki z gumami posiada i lista się ciągnie w nieskończoność.

Ostatnio nawet widziałem nakładki na nie używane gniazda.

Serio ?

Myślałem że hifi podróż skończy się  dopiero po mojej śmierci a wygląda na to że od teraz jak coś kupię to dla wyglądu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Artur Brol napisał:

Ostatnio nawet widziałem nakładki na nie używane gniazda.

Zaślepki.

http://wpszoniak.pl/portfolio/porownanie-zaslepek-rca/

8 minut temu, Artur Brol napisał:

Podnieciłem się jak kiedyś pomarańczami i czekoladą o Matchboxach nie wspomnę,  

Już nie wspomnę co uszami wyobraźni słyszałem - bardzo wyraźna różnicy we wszystkim , wypełnieniu, czystości, wyrazistości...

I na tym się skończyło. Wszystko prysło. 

Prysnęło, bo…?

Coś poszło nie tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestałem wierzyć że można jakieś różnice usłyszeć porównując odtwarzacze, czy jak czasem ludzie czy testerzy piszą o różnicach w odtwarzaczach lub kolumnach - dzień do nocy - słyszałem niewielkie różnice pomiędzy wzmacniaczami i kolumnami ale nigdy takie żebym z uśmiechem na ustach nawet pomyślał o wydaniu na te zabawki kilku tysięcy euro. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Artur Brol napisał:

Pomyśl w jakim ja szoku byłem.

Nastawiłem się na różnice jak - powiedzmy prawie dzień i noc - biorąc pod uwagę  różnice w cenach.

Podnieciłem się jak kiedyś pomarańczami i czekoladą o Matchboxach nie wspomnę,  

Już nie wspomnę co uszami wyobraźni słyszałem - bardzo wyraźna różnicy we wszystkim , wypełnieniu, czystości, wyrazistości...

I na tym się skończyło. Wszystko prysło.

No to u mnie było zgoła inaczej ... pomiędzy moim starym Denkiem 720ae a obecnym Rotelem 1572 MKII gdzie jeden jak i drugi "robił" za transport była brzmieniowa przepaść. Jeszcze byłem w stanie przyjąć opcję że skuli wieku słuch już nie ten lub że mam drewniane uszy ale moje dźwiękowe odczucia potwierdził również mój syn co utwierdziło mnie w przekonaniu że jeszcze coś tam słyszę i że CD z wyższej półki zrobił różnicę 😁

Edytowano przez Aprox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denona nie znam.

CXC jest jednak nowsza konstrukcją i wybitnie stworzona do odczytywania zer i jedynek z płyt.

 

I do niczego innego.

Różnica jaką usłyszałeś wynika z tego może, że te 2 odtwarzacze posiadają przetworniki a ja testowałem wszystko jako transporty.

Na marginesie- i nie powiązane to z jakością dźwięku jest - CXC ma tragiczny wyświetlacz. Porażka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Artur Brol napisał:

CXC zawiodl?

Hm dla mnie dziwne - u mnie pokonal cenowo Gato CDD1 i Primare CD35. Cenowo bo jakosc taka sama jako transport.

Zawiódł, spodziewałem się czegoś na prawdę dobrego po opiniach, które czytałem. Mój poczciwy creek destiny CD po coaxialu go zjadł. Tez miałem trochę problem z jakością wykonania, kultura pracy szuflady z taniego cienkiego plastiku, ciemny wyświetlacz Itd. Sprzet nie dla mnie, pomimo wielu jego fanow. 
 

Teraz kupuje c7030 Onkyo, które „podobno” jest jak Pioneer pd 30AE jednym z lepszych odtwarzaczy na transport. Na sąsiednim forum ludzie porównywali je z transportami za 10k w górę i podobno podobny poziom. A kosztuje grosze, wiec przetestuje i dam znać :) 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mateolo2 napisał:

Zawiódł, spodziewałem się czegoś na prawdę dobrego po opiniach, które czytałem. Mój poczciwy creek destiny CD po coaxialu go zjadł. Tez miałem trochę problem z jakością wykonania, kultura pracy szuflady z taniego cienkiego plastiku, ciemny wyświetlacz Itd. Sprzet nie dla mnie, pomimo wielu jego fanow. 
 

Teraz kupuje c7030 Onkyo, które „podobno” jest jak Pioneer pd 30AE jednym z lepszych odtwarzaczy na transport. Na sąsiednim forum ludzie porównywali je z transportami za 10k w górę i podobno podobny poziom. A kosztuje grosze, wiec przetestuje i dam znać :) 

Jestem za.

Jeśli można to dlaczego nie.

Kazdy test to ekstra info z którym się można na forum podzielić.

A może i odkrycie czy to w tym czy tamtym kierunku.😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dedal75 napisał:

Dziwne , a mi się wydaje że go chwaliłeś 🤔 

A teraz , taka słabizna ? Rozumiem że został już sprzedany ?

Na początku mi się podbal. Dopiero dłuższe odsłuchy i różne płyty CD mi uświadomiły te wady. Stad tez mam nauczkę, żeby nie opisywać na forum swoich pierwszych wrażeń i w ogóle nie napawać się dopiero co kupionym sprzętem. Tez, żeby nie było - nie uważam go za jakieś totalne dno. To bardzo fajny odtwarzacz - po prostu nie spełnił MOICH oczekiwań. 

Tak, CXC już sprzedany. Ja odzyskałem pieniążki, a nowy właściciel jest bardzo zadowolony i cieszy się, ze mu go już wygłuszylem bo sam miał plan to zrobić :) Tak wiec co człowiek to opinia. 

Teraz kupiłem tego zachwalanego Onkyo c-7030 i podłączę go w przyszłym tygodniu jako transport i zobaczymy czy faktycznie jest taki super. Jak tak to wysyłam go kolegi Mudy44 na modyfikacje. Już wczoraj gadaliśmy przez telefon i jak tylko mi się spodoba to wstawiamy gniazdo furutecha, robimy różne cuda w środku i zobaczymy wtedy co się wydarzy. A jak się okaże kichą… No to cóż - kolejne doświadczenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, mateolo2 napisał:

Teraz kupuje c7030 Onkyo, które „podobno” jest jak Pioneer pd 30AE jednym z lepszych odtwarzaczy na transport. Na sąsiednim forum ludzie porównywali je z transportami za 10k w górę i podobno podobny poziom. A kosztuje grosze, wiec przetestuje i dam znać

To są odtwarzacze polecane przez Marcina (muda44), zazwyczaj ta ich lepszość dopiero po jego modzie.

Dzisiaj dostępne tylko na wtórnym i pojawiają się nawet te po modzie.

Ciekawe dlaczego, skoro trzepią i łoją transporty powyżej 10tys?

Wytarczy ruszyć głową, bo coś mi tu nie licuje.

P.S.

Marcin jeszcze jakiś czas temu miał rzeczonego Pioneera po full modzie za 2,8tys, na tle transportów za 10, czy 12 tys to nie są jednak grosze.

A, jeszcze jedna rzecz, podobno ten Pioneer najlepiej z kablami zasilającymi typu Oyaide Tunami, o czym tez muda często pisał na sąsiednim.

A i jeszcze kabel coaxial polecany przez Marcina, tylko AQ Carbon, też łoi wiele droższe kable koaksjalne …..

😊

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, DiBatonio napisał:

To są odtwarzacze polecane przez Marcina (muda44), zazwyczaj ta ich lepszość dopiero po jego modzie.

Dzisiaj dostępne tylko na wtórnym i pojawiają się nawet te po modzie.

Ciekawe dlaczego, skoro trzepią i łoją transporty powyżej 10tys?

Wytarczy ruszyć głową, bo coś mi tu nie licuje.

 

No właśnie dlatego chce to przetestować na własne uszy. Marcin mi mówił, ze one są świetne jako transporty nawet bez jego modyfikacji. 

Teraz jest jeden na olx za 2400 ale tu kogoś powalilo chyba z ceną… 

Mi kiedyś Marcin modyfikował 640c i na prawdę to był inny odtwarzacz po tym zabiegu, wiec ja mam do niego spore zaufanie. Będę tez u niego niedługo robił swojego ukochanego Irdaca, żeby wycisnąć z niego więcej. 
 

A w kwestii osób odwracających modyfikacje Marcin na sąsiednim forum się wypowiadał i to faktycznie jakieś jaja. Bo Gosc podobno nawet odwraca te modyfikacje w urządzeniach, których muda nic nie robił. Plus nie wiadomo jak to robi skoro nie może mieć dostępu do oryginalnych części z niego wyjętych. Wiec z tym gościem to chyba jest jakiś pic na wodę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DiBatonio napisał:

Koniecznie.

A po płyty do Biedronki😄

Ja płyt z biedronki będę bronić! Niejednokrotnie zaskoczyły mnie jakością realizacji. Ostatnio prawie cała dyskografie dire straits można było kupić. 
 

Dorwalem jakieś fajne nagranie dwu płytowe ostatnio - super wydane. Książeczki, zdjęcia :) całe 19.99

IMG_7352.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...