Skocz do zawartości

Wzmacniacz do starych głośników + mozliwość podłączenia konsol


Airborne82

Recommended Posts

Wzmacniacz do głośników...

Ze starej wieży Sony DHC-ZX50MD ( popsuła się ) zostały mi głośniki.

Wpadł mi do głowy zakup wzmacniacza by móc korzystać z tych głośników. Z czasem może dojdzie wymiana głośników.

Fajnie jakby dało się podłączyć konsole ( PS3, PS4 Pro )

I teraz tak, co warto w cenie do 500 zł ( może być i używane jeśli warto będzie )

Brać pełno wymiarowy wzmacniacz? Czy może coś w stylu SMSL-Q5-Pro który jak widze może służyć i za wzmacniacz. Nie byłby podłączany do PC ( gdyż do niego mam już dobrego DACa i głośniki )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

SMSL Q5 Pro, Loxije A30 i masz z głowy.

Kupując inny uzywany wzmacniacz musiał byś szukać także DACa.

Budzet jest na tyle mały że nie ma wyboru. Wazne aby działał sprawnie.

Chińczyk będzie tu dobrą i bezpieczną opcją.

 

 

SMSL i reszte chyba odpuszcze, bo raz że ciężko dostepne to w cenie takiej że moge dorwac spokojnie uzywany amplituner stereo lub KD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorwiesz ale czy będzie lepiej to już nie jest takie oczywiste. Szczególnie jeśli chodzi o KD. Ja kiedyś porównywałem mój stary ampli KD z Harmana z SMSL Q5 Pro. Przy niskich i średnich poziomach głośności Q5 zagrał zauważalnie lepiej, jedynie jak się robiło głośno no to już mu pary brakowało. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2023 o 21:50, Airborne82 napisał:

 

SMSL i reszte chyba odpuszcze, bo raz że ciężko dostepne to w cenie takiej że moge dorwac spokojnie uzywany amplituner stereo lub KD.

KD nie do stereo ale stereo używany jestem za.

Dnia 20.04.2023 o 07:20, RLC2 napisał:

Q5 Pro najlepiej gra z kolumnami o impedancji 4 ohm no i nie jest to sprzęt do robienia imprez tanecznych 🙂

No zdecydowanie nie. Raczej domowy klasyczny odsłuch i zastępstwo głośników TV.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, 1Ender napisał:

Kup co chcesz i nie męcz już. Koledzy pisali, że do muzyki wzmacniacz stereo lub amplituner stereo.  To Twoje pieniądze, Twoje uszy, Twoja decyzja. Sam musisz zdecydować.

Pozdrawiam 

 

Do podłączenia też konsol... więc muzyka w mniejszym stopniu.

Wiem że musze zdecydować. Więc chociaż prosze o rade co brac z tych wybranych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Airborne82 napisał:

 

Przecież wiem.

Ale mają tyle wtyków  ile mi potrzeba.

Z tego co czytałem to AVR 255 nawet dobrze spisuje się tez w stereo do muzyki.

Jak już musisz iść w kino to AVR 235. Tam stereo się jeszcze broni. Tylko to stare ampli i nie ma nawet HDMI tylko 3 wejścia optyczne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Airborne82 napisał:

Mam na oku:

Harman Kardon AVR 255

Harman Kardon AVR 155

Denon AVR-1611

Yamaha RX-V467

 

Jeden z nich chcę zakupić. Który wybrać??

255, jest z nich najlepszy pod kątem dzwieku.

7 godzin temu, Airborne82 napisał:

 

Do podłączenia też konsol... więc muzyka w mniejszym stopniu.

Wiem że musze zdecydować. Więc chociaż prosze o rade co brac z tych wybranych.

Ale będzie podłączane 5.1?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

255, jest z nich najlepszy pod kątem dzwieku.

Ale będzie podłączane 5.1?

 

 

Bez 5.1 ale przy takich KD jest odpowiednia ilość wtyków by podłączyć wymienione w temacie konsole.

Gdzie przy amplitunerze stereo jest z nimi cieńko i raptem np mozliwość podłączenia jednej konsoli i żeby podłaczyć kolejna to musiałbym się bawić w odpinanie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Airborne82 napisał:

 

Bez 5.1 ale przy takich KD jest odpowiednia ilość wtyków by podłączyć wymienione w temacie konsole.

Gdzie przy amplitunerze stereo jest z nimi cieńko i raptem np mozliwość podłączenia jednej konsoli i żeby podłaczyć kolejna to musiałbym się bawić w odpinanie.

 

Ile wejść potrzebujesz? Sam optyk czy HDMI też?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Józef Herczek napisał:

Ile wejść potrzebujesz? Sam optyk czy HDMI też?  

HDMI po tym co czytałem bardzo przydatne, bo pozwala przesłać dźwięk w większej ilości kodeków.

Więc no HDMI by się przydało. + w razie czego kilka optyków.

Wiekszość Ampli stereo ( czy tym podobnych jak Pianocraft 840 bo i to bylo mi polecane ) ma skromną ilość wtyków.

Więc 2-3 HDMI, do tego w razie czego 2-3 optyki gdyby był problem z przesłaniem poprawnie dźwięku poprzez HDMI.

6 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

255, jest z nich najlepszy pod kątem dzwieku.

 

 o AVR 255 sporo czytałem, więc jest jakby faworytem.

Dodatkowo coś tam poszperałem w necie i dodałem własnie jeszcze dodatkowe, w tym chyba młodszego DENONa.

Co do drugiego tematu, to zrobiłem go wtedy bo wiele osób nie rozumiało do czego ma byc to używane ( omijało wspomnienie o konsoli )

Edytowano przez Airborne82
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2023 o 12:00, Airborne82 napisał:

 

Bez 5.1 ale przy takich KD jest odpowiednia ilość wtyków by podłączyć wymienione w temacie konsole.

Gdzie przy amplitunerze stereo jest z nimi cieńko i raptem np mozliwość podłączenia jednej konsoli i żeby podłaczyć kolejna to musiałbym się bawić w odpinanie.

 

No to nie jest dobry pomysł aby wybierać amplituner do kina tylko po to że ma złącza.

Potrzebujesz HDMI czy optyki?

Dnia 28.04.2023 o 13:28, Airborne82 napisał:

Więc no HDMI by się przydało. + w razie czego kilka optyków.

Onkyo 8390, Cabasse Abyss, Audiolab 7000A

Dnia 28.04.2023 o 13:28, Airborne82 napisał:

Więc 2-3 HDMI, do tego w razie czego 2-3 optyki gdyby był problem z przesłaniem poprawnie dźwięku poprzez HDMI.

A dlaczego nie puścisz dzwieku z TV?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

No to nie jest dobry pomysł aby wybierać amplituner do kina tylko po to że ma złącza.

Potrzebujesz HDMI czy optyki?

 

A dlaczego nie puścisz dzwieku z TV?

 

 Jak nie dobry pomysł??

koro będą odpowiednie wtyki to nie będę musiał kombinować z podłączeniem konsol.

HDMI i optyki mile widziane

TV mam dość wiekowy, bez optyka z tyłu więc musiałbym korzystać z innego rodzaju kabli ( coaxial lub cinche ) co niestety zwiększyłoby mi ilość kabli z tyłu. A tego chcę już uniknąć.

W przypadku HDMI lub optyka z konsoli, ilość będzie taka sama ( lub dodatkowy optyk przy konsoli )

15 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Onkyo 8390, Cabasse Abyss, Audiolab 7000A

 

 

 No sorki ale nie ten budżet  😅

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Airborne82 napisał:

TV mam dość wiekowy, bez optyka z tyłu więc musiałbym korzystać z innego rodzaju kabli ( coaxial lub cinche ) co niestety zwiększyłoby mi ilość kabli z tyłu. A tego chcę już uniknąć.

 

Konsole podłączasz normalnie po HDMI do TV, a optykiem, a jak nie masz to coax podłączasz do wzmacniacza. Kabli tyle samo, bo jakoś podłąaczyć całość musisz. Jeśli konsole podłączałbyś do wzmacniacza to HDMI od wzmacniacza do TV. Jeśli konsole do TV, to optyk lub coax do wzmacniacza by puścić dźwięk. Ilość się nie zmienia. No chyba, że TV nie ma wystarczającej ilości wejść HDMI.

Niestety, złącza HDMI wejściowe we wzmacniaczu mocno ograniczają wybór. Jeszcze mało wzmacniaczy stereo ma chociażby jedno złącze HDMI Arc do podłączenia TV, a już wejścia HDMI na źródła to jeszcze bardziej ograniczony wybór. W Twoim budżecie to podejrzewam, że żaden używany wzmacniacz stereo miał nie będzie.

Niemniej, argument o ograniczeniu ilości kabli z tyłu odpada bo to się nie zmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Chmarski napisał:

 

Niestety, złącza HDMI wejściowe we wzmacniaczu mocno ograniczają wybór. ...W Twoim budżecie to podejrzewam, że żaden używany wzmacniacz stereo miał nie będzie.

 

 

Wiem, dlatego mało co je rozważam.

Przeważnie wszystkie stereo w tym budżecie mają max 1 optyk i zero HDMI.

A to za malo by podłaczyć kilka konsol, chciałbym tak podłączyć by nie musieć odpinac co chwile kabli by podpiąć inną.

 

37 minut temu, Chmarski napisał:

Konsole podłączasz normalnie po HDMI do TV, a optykiem, a jak nie masz to coax podłączasz do wzmacniacza. Kabli tyle samo, bo jakoś podłąaczyć całość musisz. Jeśli konsole podłączałbyś do wzmacniacza to HDMI od wzmacniacza do TV. Jeśli konsole do TV, to optyk lub coax do wzmacniacza by puścić dźwięk. Ilość się nie zmienia. No chyba, że TV nie ma wystarczającej ilości wejść HDMI.

 

 

No właśnie o jeden kabel z TV byłby więcej.

HDMI rozumiem bo i tak musi być ( tak jak teraz ) coaxial to dodatkowe kable za TV. Gdzie w przypadku optyka z konsoli do ampli miałbym to z boku nie za TV :D

TV ma dwa HDMi, z tymże jedno zajęte przez dekoder TV z Orange.

Dlatego dobrze by było konsole podłączyć już do amplitunera, zaś wyjść z ampli do TV.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.05.2023 o 23:06, Airborne82 napisał:

 Jak nie dobry pomysł??

koro będą odpowiednie wtyki to nie będę musiał kombinować z podłączeniem konsol.

HDMI i optyki mile widziane

Ale bierzesz amplituner kina domowego do grania stereo. TYLKO dla złącz. On gra w stereo gorzej.

Problem polega chyba na tym że masz nową konsole do starego TV.

I stąd te ograniczenia.

Czy u Ciebie problemu nie rozwiąże coś takiego?

https://allegro.pl/oferta/switch-hdmi-2-0-3x1-ekstraktor-spdif-hdcp-2-2-hdr-11779822407

To jest pierwszy produkt jaki mi wyskoczył nie mam pojecia jak z jego jakoscia. To przykład.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Ale bierzesz amplituner kina domowego do grania stereo. TYLKO dla złącz. On gra w stereo gorzej.

Problem polega chyba na tym że masz nową konsole do starego TV.

I stąd te ograniczenia.

Czy u Ciebie problemu nie rozwiąże coś takiego?

https://allegro.pl/oferta/switch-hdmi-2-0-3x1-ekstraktor-spdif-hdcp-2-2-hdr-11779822407

To jest pierwszy produkt jaki mi wyskoczył nie mam pojecia jak z jego jakoscia. To przykład.

 

Ekstraktor odpada, kolejne koszty. I to nawet nie małe.

Nie wymagam nie wiadomo jakiego super grania w stereo, w muzyce będzie to pewnie w małym stopniu używane, jeśli nawet to nie będzie tak źle.

AVR 255 z tego co czytałem ma możliwość przestawienia na 2.0 w opcjach. Do tego wedle opinii dobrze gra w stereo, wiadomo ze nie tak super jak prawdziwe Ampli stereo.

Do tego będzie to pierwsze moje ampli, więc jakichś super tam wymagań nie mam. Spodoba mi się to kiedys rozwinę moje audio o konkretne głośniki i może ampli stereo lub typowy wzmak. W tej chwili wybór jest jasny. Ampli KD by móc bez problemu podłączyć co trzeba bez kombinowania w postaci przeróznej maści konwerterów i tym podobnych.

 

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

 

Problem polega chyba na tym że masz nową konsole do starego TV.

I stąd te ograniczenia.

 

 

No nie aż tak nową.

TV kiedyś będzie w planach, aczkolwiek będzie kombinowanie z podłączeniem PS2 ( jesli będę miał w planach dalej używać ) gdyż w tej chwili mam poprzez component ( lepsza jakość ), gdzie nowe TV już tego nie mają o-O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...