Skocz do zawartości

Zestaw dla początkujących


Vars

Recommended Posts

1 godzinę temu, Vars napisał:

Czy to znaczy, że włączając np. You Tube przez WiiM dźwięk idzie na Amp a wizja na TV, synchronicznie? W tym rzecz

Youtube z aplikacji TV, obraz na TV, dzwiek wychodzacy z TV cyfrowo i wchodzacy do WiiM Pro, dalej cyfrowo i bedzie asynchronicznie w mocnym tegoz slowa znaczeniu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Chmarski napisał:

Dziękuję Piotrze za ten post. Dzięki niemu spróbowałem dzisiaj innego źródła i jest wyraźnie lepiej. Więcej w moim wątku napiszę.

Nie ma sprawy. Ciesze się że mogłem pomóc.

12 godzin temu, Vars napisał:

Dzięki za sugestię, ale piszesz dla laika, nic nie nie mówi że ma być Wiim zamiast TV. "Reszta używany" to sam wiem, ale jaki?

Jaki wiek? Ja nie mam nic przeciwko starym wzmacniaczom. Teraz za 1500 kupisz wzmak który gra na poziomie takiego za 5-6. Z tym że on będzie miał 30 lat.

Czy wolisz coś nowszego?

Roksan K2 + Aurora 700. Będa za drogie to praktycznie to samo w innym wykonaniu Music Style 900

 

Nie idź w amplituner kinowy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Q21 napisał:

WiiM Pro posłuży za odbiornik do Tidala/innych używanych przez Ciebie aplikacji streamingowych. Ma też wejście optyczne, dzięki czemu możesz podpiąć do niego TV i wtedy na telewizorze oglądasz koncerty. 

Czy to znaczy, że włączając np. You Tube przez WiiM dźwięk idzie na Amp a wizja na TV, synchronicznie? W tym rzecz

11 godzin temu, Mariusz Kopacki napisał:

Youtube z aplikacji TV, obraz na TV, dzwiek wychodzacy z TV cyfrowo i wchodzacy do WiiM Pro, dalej cyfrowo i bedzie asynchronicznie w mocnym tegoz slowa znaczeniu. 

W takim razie czemu polecają mi WiiM?

Dnia 12.04.2023 o 01:21, Vars napisał:

Trudny temat, wiem: jaki zestaw dla początkujących. Żeby posmakować dźwięku hi-fi, ale nie przepłacić. Mam pokój 30m2. Słucham muzyki world, elektronicznej, ballad, głównie ze Spotify lub Tidala, też bezpośrednio  z TV (Tidal, You Tube)

Mam 2 pytania:

1) Czy ma sens budowanie zestawu hifi mając  jako źródło dźwięku Smart TV? Dlatego myślałem, by kupić jakiś amplituner AV, podłączany bezpośrednio do sieci, ale z kolei ich jakość  jest raczej słabsza w tej samej cenie.

2) Jaki zestaw byście polecali w takiej sytuacji? Mój budżet to 3500-4000 zł, ale amplituner może być używany. Głośniki używane to chyba większe ryzyko?

Przykro mi to powiedzieć, ale wszystkie odpowiedzi pomijają główny temat: jaki sprzed by  oglądać i słuchać koncerty (audio w jakości HiFi). Nie chodzi o sam dźwięk, a dźwięk i obraz. 

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Nie ma sprawy. Ciesze się że mogłem pomóc.

Jaki wiek? Ja nie mam nic przeciwko starym wzmacniaczom. Teraz za 1500 kupisz wzmak który gra na poziomie takiego za 5-6. Z tym że on będzie miał 30 lat.

Czy wolisz coś nowszego?

Roksan K2 + Aurora 700. Będa za drogie to praktycznie to samo w innym wykonaniu Music Style 900

 

Nie idź w amplituner kinowy.

 

Nadal nie rozumiem, jak mam przy jego pomocy oglądać koncerty?

Dnia 12.04.2023 o 10:38, Q21 napisał:

W outlecie tylko Cambridge AXA25, więc może być na styk w kwestii mocowej.  

Jak on pomoże mi oglądać koncerty?

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Nie ma sprawy. Ciesze się że mogłem pomóc.

Jaki wiek? Ja nie mam nic przeciwko starym wzmacniaczom. Teraz za 1500 kupisz wzmak który gra na poziomie takiego za 5-6. Z tym że on będzie miał 30 lat.

Czy wolisz coś nowszego?

Roksan K2 + Aurora 700. Będa za drogie to praktycznie to samo w innym wykonaniu Music Style 900

 

Nie idź w amplituner kinowy.

 

Ok, ale jak mam oglądać koncery?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Vars napisał:

Czy to znaczy, że włączając np. You Tube przez WiiM dźwięk idzie na Amp a wizja na TV, synchronicznie? W tym rzecz

11 godzin temu, Mariusz Kopacki napisał:

YouTube odpalasz na TV i tam idzie wizja. Natomiast dźwięk z TV idzie po kablu optycznym do WiiM, który przerabia go na sygnał analogowy i podaje do wzmacniacza.

Efekt w sumie taki jak oczekujesz, ale odtwarzaczem YT jest w tym momencie TV. Tylko za głośniki TV w tym momencie robi WiiM, wzmacniacz i kolumny.

 

Jesli będziesz miał wzmacniacz z wbudowanym DAC i wejściem optycznym, to mozesz WiiMa nie brać. Tylko jakość dźwięku z WiiM będzie zapewne lepsza niż to co dostaniesz bezpośrednio z TV jako źródła. Poza tym do słuchania muzyki z WiiMa nie potrzebujesz mieć odpalonego TV. Sterujesz Tidalem czy Spotify za pomocą telefonu. Wygodniej niż pilotem wprowadzanie danych w TV. No i jakość dźwięku zapewne będzie lepsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Vars napisał:

W takim razie czemu polecają mi WiiM?

Przykro mi to powiedzieć, ale wszystkie odpowiedzi pomijają główny temat: jaki sprzed by  oglądać i słuchać koncerty (audio w jakości HiFi). Nie chodzi o sam dźwięk, a dźwięk i obraz. 

A tego to nie wiem, czemu polecaja. Problem z WiiM robiacym za wejscie optyczne jest taki, ze dorzuci opoznienie. Kiedys bylo w okolicach 80 ms, teraz podobno jest mniej, ale nie weryfikowalem tego. Jak tego sie nie da skompensowac na TV, synchronizacji nie bedzie.

Problem nr 2 z WiiM moze pojawic sie, jesli dalej bedzie szlo wciaz cyfrowo do DACa. Nie chce wchodzic w szczegoly, ale przez reclocking moga pojawic sie mniejsze badz wieksze nieprzyjemnosci, w zaleznosci od DACa i roznicy zegarow WiiMa, i sygnalu na wejsciu.

 

Potencjalnym rozwiazaniem jest streamer audio-video, ktory przekaze cyfrowe audio dalej bez resamplingu, robionego na TV. Moglby to byc np. Shield TV jesli moze byc audio wystawione na hdmi i np. zrobiona ekstrakcja na toslink/coax dla DACa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mariusz Kopacki napisał:

A tego to nie wiem, czemu polecaja. Problem z WiiM robiacym za wejscie optyczne jest taki, ze dorzuci opoznienie. Kiedys bylo w okolicach 80 ms, teraz podobno jest mniej, ale nie weryfikowalem tego. Jak tego sie nie da skompensowac na TV, synchronizacji nie bedzie.

Problem nr 2 z WiiM moze pojawic sie, jesli dalej bedzie szlo wciaz cyfrowo do DACa. Nie chce wchodzic w szczegoly, ale przez reclocking moga pojawic sie mniejsze badz wieksze nieprzyjemnosci, w zaleznosci od DACa i roznicy zegarow WiiMa, i sygnalu na wejsciu.

 

Potencjalnym rozwiazaniem jest streamer audio-video, ktory przekaze cyfrowe audio dalej bez resamplingu, robionego na TV. Moglby to byc np. Shield TV jesli moze byc audio wystawione na hdmi i np. zrobiona ekstrakcja na toslink/coax dla DACa

Oczywiście nic nie rozumiem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze napisz co dokladnie chcesz osiagnac, bo drog do celu moze byc wiele. Ja poki co zrozumialem to tak, ze chcesz ogladac cos na TV i jednoczesnie miec z tego przekazu dzwiek w jak najlepszej jakosci w systemie stereo. Na moje wyklucza to zarowno wysylanie dzwieku przez TV (wiekszosc z nich) jak i wykorzystywanie dodatkowych streamerow audio.

Przykladowo zatem Shield TV + odpowiednik takiego czegos https://www.amazon.com/AmazonBasics-Audio-Stereo-Extractor-Converter/dp/B07KRWYN4R miedzy Shieldem a TV + jakis DAC z cala reszta analogowego audio, jako combo badz nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

To moze napisz co dokladnie chcesz osiagnac, bo drog do celu moze byc wiele. Ja poki co zrozumialem to tak, ze chcesz ogladac cos na TV i jednoczesnie miec z tego przekazu dzwiek w jak najlepszej jakosci w systemie stereo. Na moje wyklucza to zarowno wysylanie dzwieku przez TV (wiekszosc z nich) jak i wykorzystywanie dodatkowych streamerow audio.

Przykladowo zatem Shield TV + odpowiednik takiego czegos https://www.amazon.com/AmazonBasics-Audio-Stereo-Extractor-Converter/dp/B07KRWYN4R miedzy Shieldem a TV + jakis DAC z cala reszta analogowego audio, jako combo badz nie.

Dzięki za chęć pomocy, tak, dobrze zrozumiałeś moje intencje. Jeszcze trochę musisz popracować nad prostym przekazem :) Widze że muszę po prostu kupić cokolwiek i sprawdzić czy działa. Wszyscy poza Tobą,  piszą że nie ma problemu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2023 o 12:18, Vars napisał:

Nadal nie rozumiem, jak mam przy jego pomocy oglądać koncerty?

Na Audio ze wzmacniacza.

Dnia 14.04.2023 o 12:28, Chmarski napisał:

YouTube odpalasz na TV i tam idzie wizja. Natomiast dźwięk z TV idzie po kablu optycznym do WiiM, który przerabia go na sygnał analogowy i podaje do wzmacniacza.

Efekt w sumie taki jak oczekujesz, ale odtwarzaczem YT jest w tym momencie TV. Tylko za głośniki TV w tym momencie robi WiiM, wzmacniacz i kolumny.

na przykład.

Dnia 14.04.2023 o 13:19, Mariusz Kopacki napisał:

Potencjalnym rozwiazaniem jest streamer audio-video, ktory przekaze cyfrowe audio dalej bez resamplingu, robionego na TV. Moglby to byc np. Shield TV jesli moze byc audio wystawione na hdmi i np. zrobiona ekstrakcja na toslink/coax dla DACa

Albo to.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Na Audio ze wzmacniacza.

na przykład.

Albo to.

 

No tak, tylko że piszecie jak dla ekspertow. Nie mam pojęcia co to resampling, wystawienie na HDMI oraz ekstrakcja. Nie wiem też do czego służy shield tv, czym to się różni od WiiM który tutaj mi polecano. Zaznaczę, że mam Smart TV z androidem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Vars napisał:

No tak, tylko że piszecie jak dla ekspertow. Nie mam pojęcia co to resampling, wystawienie na HDMI oraz ekstrakcja. Nie wiem też do czego służy shield tv, czym to się różni od WiiM który tutaj mi polecano. Zaznaczę, że mam Smart TV z androidem.

Dobra to na czym oglądasz te koncerty?

Bo faktycznie to chwile potrwa. to jest Youtube? Z komputera? Masz jakieś inne źrodło?

Jesli żrodłem jest TV - Youtube, platformy , wpięte USB to wychodzisz z TV kablem optycznym do wzmacniacza z wbudowanym DAC albo zewentrznego DAC jeśli wzmacniacz go nie posiada.

Minusem tego rozwiązania jest odsłuch muzyki bo następuje resampling. Czyli zmiana próbkowania na przykład ze spotify. W Przypadku Youtube nie będzie to miało znaczenia.

Albo źrodłem jest coś innego, dysk, platformy, co kolwiek czego nie masz na TV to wtedy Nvidia Shield. To jest taki player na nadroidzie który podłączasz pod TV.

Shield wypuszcza i dzwiek i obraz.

Wiim wypuszcza tylko dzwiek.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...