Skocz do zawartości

MarekB

Uczestnik
 • Zawartość

  443
 • Dołączył

O MarekB

 • Urodziny 07.06.1974

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  okolice Warszawy

Ostatnio na profilu byli

2 285 wyświetleń profilu
 1. Jeżeli do "sypialni" to przyjrzyj się NuPrime Omnia Stream Mini.
 2. Po modelu ipada/iphona to niestety nie wiem. W opisie aplikacji jest tak:
 3. Dla aplikacji Lightning DS, system iOS musi być w wersji 11.0 lub nowszej (aktualny 15.5).
 4. Bez iPhona czy iPada, to najwygodniej połączyć kablem Lan. Później konfiguruj przez przeglądarkę internetową wpisując ip Altaira. IP będzie do podejrzenia na wyświetlaczu urządzenia.
 5. Dobrze, że staniał. Altair G1 to obecnie najtańszy model Auralica. Podejrzewam, że po negocjacjach byłoby jeszcze taniej.
 6. G1, masz na myśli Altair? Nie Aries G1, czy Vega G1?
 7. Pojawiła się kolejna aktualizacja firmware oznaczona jako 8.3. Poza dodaniem mało znanego w Europie serwisu NetEase Music (wcześniej doszła jeszcze obsługa KKBOX) i poprawkami dotyczącymi obsługi Spotify Connect, nie wnosi nic nowego. Jako ciekawostka (podaję zgodnie dostępnymi informacjami), usługa Netease Music jest to internetowa usługa umożliwiająca słuchanie muzyki na kształt Spotify, czyli z podziałem na albumy, playlisty, ulubionych wykonawców itp. Po stworzeniu własnego konta możemy zapisywać na nim linki do muzyki i słuchać online ulubionych utworów. Co jednak różni Netease od Spotify to fakt, że serwis ten jest zupełnie darmowy. Nie posiada reklam, a co więcej - pozwala na pobieranie muzyki na urządzenie do trybu offline. Możemy więc ściągać całe albumy ulubionych wykonawców. Dlaczego Netease jest darmowy? To chiński serwis, a w Państwie Środka podejście do tematu praw autorskich jest nieco odmienne, niż w Europie czy USA. Ostatnio jednak wprowadzono pewne ograniczenia regionalne.
 8. Najlepszy jaki znam portal z albumami we flac’ach to niemiecki: https://www.highresaudio.com/en Portal ma dwie główne funkcje: streaming oraz download shop.
 9. Porównywał ktoś jakość odtwarzanego audio w odtwarzaczu blu-ray Mcintosh’a MVP901 z odtwarzaczami cd MCD600 lub MCD350 czy nawet starszymi?
 10. Munich M1 (streamer z DAC) i Munich M1T (sam transport) mają tylko łączność przewodową ethernet. Różnią się ponadto wielkością pamięci operacyjnej od 2 do 8GB RAM. Bremen B1 z kolei to skromniejsza (okrojone oprogramowanie i gorsze parametry techniczne) wersja Munich, ale za to z wifi. Reszta informacji pod linkiem: https://www.silent-angel-audio.com
 11. Przepraszam, może źle się wyraziłem. Elektronika i soft obsługujące w nich streaming (ogólnie sieć) są jednego producenta. Możesz nawet zrobić eksperyment na Luminie i porównać aplikacje Lumin’a do HR Streamer od Teac’a oraz Esoteric Sound Sytem. Wszystkie są kompatybilne ze sobą i identycznie wyglądają (no… w 99%).
 12. Z ciekawości, który Lumin? Uprzedzam, że moim zdaniem jego firmowa aplikacja do sterowania nie jest zbyt intuicyjna. Zresztą jest identyczna jak do reszty „stajni”, czyli Teac’a i Esoterica.
×
×
 • Utwórz nowe...