Skocz do zawartości

MarekB

Uczestnik
 • Zawartość

  61
 • Dołączył

 • Ostatnio

O MarekB

 • Ranga
  (Nie)stały bywalec
 • Urodziny 07.06.1974

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Marki

Ostatnio na profilu byli

247 wyświetleń profilu
 1. Dzięki za opinię, mam podobne zdanie. 👍
 2. Przepraszam, nie zauważyłem. Majówka, majówka, majówka. Oczywiście zapraszam. W grają w niej następujące lampy: 4x 6L6GC, 2x 5U4G, 2x 6SL7, 2x 6SN7 Na razie "siedzi" mieszanka różnych producentów od JJ poprzez Sovtek i Sylvania (i nieznana ilość przepracowanych godzin, i takie "przyjechały"). Przymierzam się natomiast do Philipsów i Tung-Sol (czekam na zamówienie). Po "wstępnej zabawie" i "nauce obsługi" (manual nie do dostania) będę poważnie myślał o lampach Mullard/Marconi (lub coś z tej półki).
 3. 🙂Ja wiem na 100% o dwóch sztukach w Polsce. Co do opisu to powoli. Najpierw muszę je dłuższą chwilę odsłuchać. B-209 już trochę gra, ale B/C 2105 jest nowe w systemie. Poza tym jeszcze eksperymentuję z lampami w B209. Dla niewtajemniczonych w "lampy", (bardzo ogólnie) w zależności od rodzaju lampy i jej producenta można naprawdę uzyskać różne i bogate brzmienie, jak również trochę je zepsuć. Jeżeli będą chętni do słuchania to proszę o info poprzez priv. Mieszkam w Markach pod Warszawą. Myślę, że w któryś weekend majowy da się zorganizować jakieś spotkanie. Będzie można posłuchać i porównać także α907MR, która trochę ma naśladować "lampę". Właśnie słucham na B-209 "klasykę" gitarową, polecam:
 4. I to jest najgorsze. Pierwszy opis B-209 w ogóle w internecie (poza danymi technicznymi), nie tylko na Forum.
 5. No to muszę jakiś harmonogram chyba ustalić 🙂.
 6. Zapraszam, zapraszam. Chivas Regal 🥃 i słuchamy 👂.
 7. Pewnie. W wolnej chwili i jak "złapię" trochę weny twórczej spróbuję coś opisać. Głośniki to na razie: do B2105 to Focal Kanta No 2 do B209 to Vienna Acoustics Haydn Grand pozdrawiam Marek
 8. Nieeee. Bardziej "normalnie". Jedno pre (C2105) i dwie końcówki (B2105 i B209), każda podłączona do swojego zestawu kolumn. B209 i B2105 to całkowicie odmienne granie (inna moc, przestrzeń i scena). Tutaj bi-amping nie zdałby egzaminu (chyba).
 9. 🙂 Tak, gra w domu z już dopasowanym do niej zestawem C/B 2105.
 10. I tylko jedna para kolumn!!! Wszystko spięte na stałe, czyli bez przełączania kabelków. (.....zaraz się zacznie 😆🤭🤔.....)
 11. Niestety, tylko MOS Premium będzie reprezentowała serie DR i KX (z zewnątrz prawie identyczne, za to dźwięk dla mnie o niebo lepszy). Extra i L, już poza moimi zainteresowaniami (nie ten design). Za dużo czarnego tworzywa. Jednak wolę aluminium.
 12. Tak dla załagodzenia wojowniczym nastrojom panującym ostatnio na Forum. Kolekcja α607 "różnej maści".
 13. Można, stolik kawowy, lodówkę, itp........🤣🤣🤣🤣🤣 Cena 911DG plus cena niezbędnych części (jak je oczywiście znajdziesz), wiedza (dużo więcej niż odrobina) i same schematy.....??? Taniej kupić gotową α907...
×
×
 • Utwórz nowe...