Skocz do zawartości

MarekB

Uczestnik
 • Zawartość

  203
 • Dołączył

 • Ostatnio

O MarekB

 • Ranga
  Sympatyk
 • Urodziny 07.06.1974

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  okolice Warszawy

Ostatnio na profilu byli

942 wyświetleń profilu
 1. Nie. Na razie z fabrycznymi B-2301L i pre do niej C-2301. Przygotowałem na prywatną prezentację. Jest naprawdę dobrze (nawet lepiej niż dobrze). Myślę, że ze zmodyfikowaną B-2301 będzie jeszcze lepiej. 😁
 2. 👍 W przypadku odtwarzaczy tego segmentu, dużo ma "artystyczne" obudowy. Porównaj chociaż by Esoteric'a.
 3. Czy Ayon pasuje do B-2301L? 😉 Sonicznie jest super. Ustawienie tak "na szybko", dzisiaj przyjechał CD. Trzeba było przetestować. Na razie duże WOW, od pierwszego włączenia.
 4. Tadek, prawdopodobnie test będzie dopiero na jesieni. Jak wszystkie 907 będę miał po regulacji i renowacji. Mamy Ciebie oczekiwać? Rezerwować miejsce?😁
 5. Niestety, same rozbieżności. Wyszło, że każdy z nas szuka czegoś innego w odbiorze muzyki. Norma.🙂 Niektórym ze słuchaczy podobała się szczegółowość, rozdzielczość, czy naturalność, innym szerokość sceny i jej głębia, a niektórym rytmika i bas. Nie udało się uzyskać jednoznacznej odpowiedzi.
 6. Kabaret? W załączeniu dla Kolegi @pawcioo3 materiał od Redakcji jak piszemy na Forum, cytat z pierwszej strony: ..." Cześć Potrzebujesz pomocy w doborze nowego sprzętu? Ułatw forumowiczom zadanie. Skorzystaj z wyszukiwarki, by przejrzeć podobne wątki, a jeśli nie znajdziesz ważnych dla siebie informacji, zakładając nowy temat, zastosuj się do poniższych wskazówek, które niegdyś opracował dla Was jeden z naszych nieocenionych moderatorów, czyli @RoRo: 1. Zamieść post w odpowiedniej kategorii: kino domowe lub stereo. 2. Koniecznie napisz, jaką kwotą dysponujesz. 3. Powiedz, czy sprzęt ma być używany, czy nowy. 4. Napisz, jaki jest sprzęt towarzyszący - np. masz wzmacniacz XXX, szukasz kolumn podłogowych do 2 tysięcy. 5. Powiedz, jaka jest powierzchnia Twojego pokoju (rysunki mile widziane). 6. Poinformuj nas, czy chcesz kupić sprzęt i użytkować go przez kilka lat, czy też będziesz stopniowo rozbudowywać zestaw. 7. Powiedz, jakich funkcji oczekujesz od sprzętu, pod co będzie podłączony - np. konieczne jest w amplitunerze wejście cyfrowe optyczne/koaksjalne lub HDMI do podłączenia pod telewizor, albo gniazdo USB do odtwarzania plików w mp3. 8. Podaj miejsce zamieszkania (przebywania), bo często w odpowiedzi dostaniesz adresy miejsc sprzedaży konkretnego urządzenia. I co ważne 9. Korzystaj ze znajomości zasad poprawnej polszczyzny, abyś został zrozumiany i dał sobie pomóc. Staraj się nie pisać niechlujnie i bez znaków interpunkcyjnych. PAMIĘTAJ! Na forum panuje ZAKAZ zamieszczania treści reklamowych. Konta z linkami reklamowanymi będą usuwane. Bezwzględnie przestrzegamy też zasad kultury osobistej. Szanujemy się wzajemnie i nie dajemy ponosić emocjom. Konta użytkowników, którzy nie będą stosować się do tych zasad, po kilku ostrzeżeniach, zostaną zablokowane bądź usunięte. Pozdrawiamy serdecznie, Redakcja"...
 7. Ogłoszenie nieaktualne. Można usunąć.
 8. Krzysztof, słabsza ale nie gorsza. B-2201L ma po prostu mniej mocy w porównaniu z B-2301L. Poza tym utrwalajmy poprawne nazewnictwo. B-2301L i B-2201L to jednak lepiej grające końcówki niż B-2301 i B-2201. W tym przypadku to: B-2301 jest "odchudzoną" wersją B-2301L oraz B-2201 jest "odchudzona" w porównaniu do B-2201L. Odchudzenie polega na wykorzystaniu mniejszej ilości części, co niestety przekłada się także na dźwięk. Ja jednak wersje z "L" traktowałbym jak szlachetne rozwinięcie pierwowzorów.
 9. Paweł, tak zwróciłem uwagę. Myślałem jednak, że wiedziałeś wcześniej?🙂 Amtrans'y (rezystory) sprawdziły się znakomicie.
 10. Paweł, zgadza się. W przypadku B-2301/B-2301L, było to prawdopodobnie powodowane produkcję na "raty". Najpierw zakłady Sansui wypuściły B-2301 (v.1), by po bodajże roku czy dwóch zacząć produkcję B-2301L (niestety nie wiadomo czy były produkowane też jednocześnie, ale to bardzo prawdopodobne (v.2)). Następnie po kilkuletniej przerwie w produkcji, powrócono w Sansui do tej końcówki, wynikiem czego pod koniec lat '80 na rynku pojawiła ponownie w ograniczonej ilości B-2301/B-2301L(v.3). Prawdopodobnie z tego ostatniego "wypustu" pojawiły się najpóźniejsze wersje B-2301 na 220V, które jak wiemy także różnią się częściami (v.4). Można też tu przypomnieć, że dużo rozwiązań z tych końcówek zastosowano później w AU-α907NRA. 😀😉 Natomiast w roku 2019 pojawiły się dwie sztuki (o tylu wiem) w wersjach MOD by Czubsi. Są to: B-2301L MOD oraz B-2301 MOD (220V). Najmniej niestety materiału jest na temat B-2201 i B-2201L. Na pewno wiadomo, że pojawiły się najpóźniej i mają mniejszą moc, czyli po 200W/8Ohm na kanał. Poza tym wyglądają tak samo (tylko brak XLR w B-2201). Ciekawe czy któryś z Forumowiczów jest w ich posiadaniu. Kilka zdań i zdjęć końcówek pozwoliłoby na wyrobienie sobie opinii.
 11. Mała poprawka. 🙂 W Sansui B2201L, XLR są. W Sansui B2201 bez "L" zgadza się, nie ma. Sansui B-2201L Sansui B-2201
 12. @luckyguliverTego dokładnie chyba nikt nie będzie w stanie powiedzieć. Za dużo zmiennych może wchodzić w rachubę. Natomiast z mojej praktyki. Mam stolik od Rogoz Audio, który ma prześwit na jednej półce dokładnie 207mm i to w zupełności wystarcza do wentylacji "zwykłych" 907 (a więc pewnie także 707 i 607, nic się nie przegrzewa). Natomiast druga półka ma prześwit 307mm, a to z kolei zapewnia już dobre warunki także dla 907Limited i innych MOS. Idealnie i uniwersalnie byłoby umieścić wzmacniacz na "wierzchu".
 13. Było już o monoblokach Merak, więc nie można zapominać o pre Auralic'a, czyli Taurusie. Przedwzmacniacz Auralic Taurus jest nie tylko przedwzmacniaczem, ale i (jak sporo przedwzmacniaczy) wzmacniaczem słuchawkowym. Nawiązująca gabarytowo do segmentu midi obudowa TAURUS PRE pod względem designu jest połączeniem minimalizmu formy z wzorową ergonomią. Z pozoru surowa bryła zyskuje przy dłuższym spojrzeniu na finezji dzięki tak z pozoru nic nieznaczącym detalom jak półkolista, schowana w podfrezowaniu grubego, aluminiowego frontu gałka regulacji głośności, przełamujące monotonię podłużne nacięcie, na linii którego osadzono podwójne gniazda słuchawkowe. Symetrycznie, po jej obu stronach umieszczono dwa niewielkie przyciski – górny umożliwiający wybór trybu przedwzmacniacza i wzmacniacza słuchawkowego, oraz dolny, pełniący funkcję selektora źródeł. Przy każdej z pozycji, w nawierconych otworach schowano dyskretne diody potwierdzające ich aktywność. Ściana tylna to również wzór porządku i elegancji. Umieszczone centralnie zintegrowane z bezpiecznikiem gniazdo sieciowe dzieli dostępna powierzchnię na znajdujące się po swojej lewej stronie gniazda wejściowe w postaci pary XLRów i trzech par RCA, oraz sekcję wyjściową w składzie pary XLR’ów i pary złoconych RCA. https://hi-fi.com.pl/testy/wzmacniacze-słuchawkowe/3054-auralic-taurus-mkii.html https://auralic.pl/produkt/taurus-mkii/
×
×
 • Utwórz nowe...