Skocz do zawartości

MarekB

Uczestnik
 • Zawartość

  360
 • Dołączył

 • Ostatnio

O MarekB

 • Ranga
  Sympatyk
 • Urodziny 07.06.1974

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  okolice Warszawy

Ostatnio na profilu byli

1 456 wyświetleń profilu
 1. Nie wyłączałeś Auralica aplikacją DS Lightning? Czy chodzi Ci o wyłączanie przyciskiem z tyłu obudowy?
 2. Ostatnie mało dzieje się w Klubie, podsyłam więc ciekawy artykuł do poczytania w wolnym czasie. Jego bohaterami jest zestaw: AURALiC ARIES G2.1 & VEGA G2.1 & LEO GX.1 http://www.highfidelity.pl/@main-3823&lang= Miłej lektury.
 3. Buczenie trafa we wzmacniaczach bardzo często powodowane jest „złym” napięciem w sieci elektrycznej. Sprawdźcie miernikiem czy na pewno jest około 230V. Warto też sprawdzić, czy inne urządzenie elektryczne (lodówka, tv) w sieci nie powoduje takiej reakcji transformatora.
 4. Tadek, przy takim nastawieniu to należałoby zamknąć wątek Klubowy i korzystać z niego tylko jako archiwum?😂
 5. Witku. To oczywiście jasne i logiczne. Jednak czasami trzeba rozruszać, ostatnio „zaspany”, wątek Klubowy. 😀
 6. Cisza. Żadnego komentarza po w/w lekturze?😜
 7. Kupię maskownice (grille) do kolumn Jmlab Focal Alto Utopia Be. Cena oczywiście do uzgodnienia. Kontakt przez Forum: MarekB, email: mbodecki@gmail.com lub telefoniczny: 509 990 910. Marek
 8. AU-111 Vintage 1999 okazały się trochę tańsze (wczorajsze licytacje):
 9. Chyba to najdroższy Sansui z ostatnio sprzedawanych w Japonii. Cena oczywiście netto.
 10. Z tego co wiem, to parametry technicznie są takie same w obu modelach. Leo GX i GX.1 różnią się co prawda obudową i płytą główną, ale ... Te rzeczy są po prostu innego producenta, ponieważ Auralic z poprzednimi dostawcami podobno przestał się dogadywać. Czy to powoduję jednak jakieś zmiany w dźwięku, niestety nie wiem. Porównać też trudno z uwagi na to, że zegar potrzebuje trochę czasu na zgranie się z systemem (moim zdaniem dłużej niż fabryczne 60min.) oraz z uwagi na małą popularność tego typu urządzeń.
 11. Pod poniższym linkiem masz jeszcze trochę subiektywnego, producenckiego opisu połączenia Vegi z Leo. 😉😀 https://us.auralic.com/blogs/news/auralic-vega-g2-streaming-dac-with-leo-gx-clock
 12. Tak. Ja używam Leo GX Premium. Jest to jego pierwsza wersja. Moim zdaniem jest różnica pomiędzy odsłuchami z nim w systemie, do tego jak gra sama Vega G2. Nie rozpisując się, to różnica ta uwydatnia się u mnie wraz (jak to powiedzieć?) ze zwiększaniem się gęstości plików. Tzn. o ile przy jakości 16/44 jest subtelna, ledwie widoczna, to już przy "materiale" 24/96 i 24/192 wyraźnie daje się ją odczuć. Dźwięk jest dużo bardziej szczegółowy, wyraźniejszy, lżejszy. W minimalnym stopniu zwiększa się też dynamika.
 13. @faszi widzę nowe zdjęcie profilowe. Spodobała Ci się ostatnia płyta Paula McCartney'a?
 14. Dzięki @Marr za wyjaśnienie. Jak widać zawsze można się czegoś nauczyć. A jak to jest z tym znanym testem "na baterię" przy sprawdzaniu czy głośniki są dobrze podłączone? Jaki "prąd" jest w baterii? Przy podłączeniu baterii (AA) do kolumn + do -, membrana głośnika przecież cofa się w obudowę.
×
×
 • Utwórz nowe...