Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze pierwszego w zyciu zestawu.


Yurol

Recommended Posts

Witam wszystkich :)salonnaforumaudiomniejszy.jpg.fbc37908b510385bfda1bf08672f872c.jpg

Potrzebuje pomocy w wyborze zestawu kina domowego. Czytalem mnostwo opini i na temat roznych  amlitunerow i kolumn, ale im wiecej czytam tym wiekszy robi sie metlik w glowie. Pomyslalem ,ze moze przedstawie sytuacje na forum a ktos zechce mi cos doradzic. Wiem , ze kazdemu co innego moze sa pewne ogolne opinie iwkszosci , ze dany amlituner z danymi glosnikami gra dobrze albo zle. Albo takiej muzyki bedzie lepszy ten a do takiej inny. Naprade nieobeznanemu czlowiekowi trudno to ogarnoc czytajac rozne watkiP

PoTrzebuje amlituner kina domowego ktory bedzie dobrze gral w stereo. Zestaw 5.1 Wiekszy nie bedzie bo dom juz wybudowany i instalacja poprowadzona:)  Slluzyc to bedzie do filmow i muzyki mniej wiece 60/40 na kozysc kina Muzyka jaka bedzie sluchana to napewno nie zaden ciezki r meta.  W ciagu dnia lubie jak w tle gra radio. Pomyslalem , ze moze warto kupic jakis nowy ampli, co by posiadal wszystki nowe systemy a dobre glosniki poszukac wsrod uzywanych. Nie wiem czy to dobry pomysl

Dolaczam rzut pomieszczenia w ktorym to bedzie stalo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ustawienie jest niestety bardzo niefortunne. Frontowe kolumny rozstawione bardzo blisko siebie, potem znowu szeroko efektowe. Do tego spora odległość od frontów. Dobrze byłoby przesunąć kanapę nieco w lewo i do przodu jeśli jest taka opcja, bo frontów pewnie nie da rady rozsunąć. 
Jaki masz budżet na całość? Jakie brzmienie preferujesz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam będzie około 2m rozstaw z przodu?

Chyba nawet mniej.

Biorąc pod uwagę że odległość do ciebie to 5m? To będzie się to wszystko w przodu zlewało.

Poszedł bym w monitory które będa roztsawione maksymalnie jak się da

Bronze 50 albo 100, do tego FX na tył.

Albo B5.2 albo wieksze B6.2

Narożnik także wymaga zmiany.

bardziej na środek.

No chyba że cały ujadł przeniesiesz na prawą stronę?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety zmienic ukladu juz sie nie da. Na scianie po prawej stronie nie ma zadnej instalacji poprowadzonej. No i powod ostateczny- zona sie nie zgadza:). Na  zalaczonym planie ( jak widac nieudolnie) , przerobilem naroznik na dwie odzielne kanapy, ktore stoja tu w rzeczywistosci. Rozstaw miedzy frontani to faktycznie niecalr 2 m a odleglosc tv wiszacego na scianie do kanapy to 4,5 m

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybudowałeś jak sądzę piękny dom. Szkoda że kwestię akustyki i kwestie związane z AV zostawiłeś na koniec, bo na etapie projektu dało by się zrobić pewne korekty dające miejsce do domowej rozrywki na odpowiednim poziomie. Nie możesz sobie zrobić jak u Bareji i teraz akustycznie jest już po wszystkim. Widząc rozkład który wrzuciłeś wyżej oraz brak akceptacji małożonki na cokolwiek co by mogło zaburzyć pierwotną wizję nie jestem optymistą jeśli chciałbyś stworzyć namiastkę kina w domu. Możesz próbować, co tam będziesz się słuchał głupot zafiksowanych Januszy na forum audiofilskim. Możemy Ci nakreślić referencyjne pozycje dla głośników, podpowiedzieć jaki model amplitunera itd. Ale im bardziej odchodzisz od podstawy tej referencji, tym większe rozczarowanie przeżyjesz. Moja rada? Chcesz mieć to konkretne miejsce na TV? To kup dobry TV i nic więcej. Zabawa w audio sprawi Ci tu zbyt dużo problemów. Będziesz uparty? Musisz zagracić ten salon jak się da. Szafki, szafeczki, książki, dywan, maskotki, fotele itd... To coś tu częściowo pomoże. Ale pewnie masz sypialnię... Zakładam że wydzielony pokój, może tam sobie zaplanuj kino. To nie muszą być wolnostojące kolumbryny, zwykłe głośniki podstawkowe, naścienne, lub instalacyjne, sub (lub dwa) i będzie kino jak ta lala. Może piwnica? Może poddasze? Ale nie ten salon. Przynajmniej takie ja mam zdanie.

Ps. Po co Ci kominek? rety....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem . Podlamalem sie. Mialo byc tak pieknie i milo... Budujac dom jest tyle rzeczy do ogarniecia ze czasami o czyms sie nie pomysli na odpowiednim etapie. Zwlaszca jesli czlowiek nie zna sie do konca na wszystkim , tak jak ja np na akustyce. Nie znam sie i dlatego pytam fachowcow Szkoda ze pytam za pozno)...

A myslicie ze samo stereo zagra dobrze? Czy tez nie ma co sobie glowy zawracac?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Yurol napisał:

A myslicie ze samo stereo zagra dobrze? Czy tez nie ma co sobie glowy zawracac?

Słuchaj... Najbardziej rozsądnym wyjściem będzie jeśli wybierzesz się do jakiegoś salonu audio i przesłuchasz kilka kolumn stereo które przypadną Ci do gustu. I uwaga... Nie kupuj, tylko wypożycz, albo zapewnij sobie możliwość zwrotu. Sam ocenisz czy będzie sens wydatek tych wielu tysiecy złotych. Układ pomieszczenia wydaje się być trudny, ale nie podłamuj się na zapas. W pokojach w których kompromisy nie są konieczne i o akustykę wcześniej ktoś zadbał rozstawić głośniki i skonfigurować sprzęt każdy glupi potrafi. U Ciebie to spore wyzwanie. Lepiej żebyś się pozytywnie zaskoczył niż był rozczarowany. Kino rozstawić będzie bardzo trudno wg. standardów Dolby. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawilem malzonce jak sprawa wyglada. Niestety upiera sie przy kinie. .(moze grac nienajlepiej , nie jest audiofilem"))

W zwiazku z tym pomyslalem , ze kupie dobre kolumny do stereo i do tego jakiekolwiec do kina. Tylko potrzebny by byl amplituner ktory bedzie dobrze gral w stereo.  Moze ktos ma jakies sugestie? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3000zł to budżet który Ci pozwoli może na kupno coś z podstawowej półki nowych amplitunerów. Szału nie ma, ale to jest też uwarunkowane oczekiwaniami. Masz do wyboru Yamaha RX-V4A i Denon AVC-S660H. Może jeszcze dostępny Marantz NR1510... Mimo iż starszy technologicznie i ogólnie słabszy to posiada wyjście pre-out na przednie kanały. To pozwala w przyszłości na podłączenie dodatkowego wzmacniacza/końcówki mocy na zasilanie frontowych kolumn. Chciałbyś coś lepszego to budżetem lecimy w górę, może używka wchodzi w rachubę...? Ogólnie to ceny przez ostatnie 3 lata powariowały.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2023 o 13:51, Yurol napisał:

niestety zmienic ukladu juz sie nie da. Na scianie po prawej stronie nie ma zadnej instalacji poprowadzonej.

Jak to się nie da? Kujesz tynki i robisz instalacje. Ja też po 5 latach od budowy skułem sporą część salonu pod okablowanie. Prawdę mówiąć nawet jakbym wiedział na etapie budowy, że będę kiedyś robił kino domowe to i tak pewnie kable wyprowadziłbym nie w tych miejscach, gdzie finalnie są.
 

 

Dnia 14.04.2023 o 20:02, Yurol napisał:

Przeczytalem . Podlamalem sie. Mialo byc tak pieknie i milo... Budujac dom jest tyle rzeczy do ogarniecia ze czasami o czyms sie nie pomysli na odpowiednim etapie.

Ścianka po prawej stronie rozwiązuje wszystkie problemy. Serio, układ jaki zaproponowałeś to kombinowanie pod górkę - efekt będzie słaby.

16 minut temu, Yurol napisał:

Jeszcze jedno pytanko. Czy taki odsłuch w salonach audio jest płatny?

Nie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2023 o 14:15, Yurol napisał:

A jaki amplituner 5.1 zeby fajnie gral w stereo i w kinie? Zeby mozna bylo posluchac muzy i radia.

Arcam, Anthem

Dnia 14.04.2023 o 14:59, maciek72 napisał:

Zapytaj żony , co się jej podoba i zamykaj poszukiwania :)

Tez miałem to pisac.

Może ma już plany na to. A nie wiesz?

Dnia 14.04.2023 o 15:26, Yurol napisał:

Mowisz ,ze tu nie ma prawa nic dobrze brzmiec?

Bedzie to brzmiało jak pozwoli Ci akusyka tego pomieszczenia. My jej nie znamy.

Dnia 14.04.2023 o 20:02, Yurol napisał:

A myslicie ze samo stereo zagra dobrze? Czy tez nie ma co sobie glowy zawracac?

Moim zdaniem gorzej niż kino.

Dnia 16.04.2023 o 05:53, Yurol napisał:

Napewno swietne sa oba , ale budzet mozna tylko troche naciagnac:) Czy cos w granicach 3k jakos specjalnie wyroznia sie w stereo? Czy moze w tych cenach wszystko zagra podobnie?

Nie

Wszystko będzie miało swoje walory i wady w stereo. Poziom będzie zbliżony.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...