Skocz do zawartości

Wymiana Heco aurora 700 na coś lepszego


kusjes

Recommended Posts

5 minut temu, PNG1964 napisał:

Salka ok 30m.

No właśnie. Słuchałeś w salce 2 razy większej niż Twój pokój. Salka miała pewnie jakąś aranżację akustyczną. Kolumny też pewnie nie były przyklejone do ścian. 

Branża doradza cuda wianki, ale nikt nie zadał sobie podstawowych pytań, typu - czy masz pokój zaadaptowany akustycznie? Czy zamierzasz coś z tą akustyką robić? Czy w obecnym ustawieniu nie masz problemów ze wzbudzającym się basem? Czy ten bas z Heco, w 15 metrach nie "przykrywa" średnicy? 

W moich 15 metrach duże monitory (monitory, nie podłogówki) potrafiły dudnić. Jeśli w Twoim pokoju akustyka kuleje, warto szukać kolumn, które w takich warunkach jako tako zagrają. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, J4Z napisał:

Odległość od ściany mierzy się od frontu kolumny. Polecam zacząć od jednego metra. 

Od frontu? a ja zawsze mierzyłem od tyłu kolumny 🙈😂 Ale więcej ich nie wysunę, bo jedna z nich stoi przy wejściu do pokoju niestety...

Edytowano przez PNG1964
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2h testowania r5 jest uśmiech na twarzy więc chyba nie ma źle:) Na początku jak włączyłem myślę hmm a to po prostu nie są Aurory i bas nie wchodzi w resztę pasma, a przecież o to mi chodziło oraz żeby była bardziej szczegółowa, lepszej jakości średnica i góra. Bałem się o niskie tony ale wtedy kiedy mają być na tych moich 15m są bardzo mocne. Chyba już mogę powiedzieć że zostają:) No i żonka szczęśliwa bo jej się te orzechy podobaja:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2023 o 09:32, PNG1964 napisał:

Odsłuch był na moim Denonie 900hne. Fakt faktem na Dali nie puszczaliśmy Metallici, ale wszystko inne  grało bardzo fajnie. Kef r7 mi pasował bardzo tylko boję się że w r5 będzie za mało dołu. 

No będzie go mniej. Zauważalnie mniej.

Dali na wstędze a KEF R to inne granie.

 

Licytujemy?

Dam 80cm. Wygrałem?

Dotarły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...