Skocz do zawartości

Streamer DAC EverSolo DMP A6


MarcKrawczyk

Recommended Posts

9 godzin temu, Slawko69 napisał:

A ja chciałbym mieć porównanie Eversolo z Cxn v2. Tutaj mamy zbliżony poziom cenowy

Tutaj jest odniesienie bezpośrednio do CXN. 

Rok, półtora temu przymierzałem się do jakiegoś streamera. Wybór padł na bardzo chwalony Bluesound Node. Niestety dźwięk mi nie przypasował. Coś było nie tak, nie potrafiłem tego określić słowami ale męczyłem się przy dłuższym słuchaniu i oddałem sprzęt. Wypożyczyłem CXN V2 i było od razu dużo lepiej. Gdybym wtedy miał już wzmacniacz to pewnie by został ale nie byłem jeszcze zdecydowany czy będzie wzmac. czy amplituner. Zdecydowałem się spróbować amp. Marantz SR5015. Miał DAC i obsługę Tidala wiec wydawało mi się bez sensu podwajanie sprzętu i kupowanie CXN. HEOS Marantza to jest kompletne nieporozumienie, a i dźwięk nie był tak dobry jak z CA. 
w miedzyczasie poszukiwałem tez wzmacniacza ktory byłby podobny do mojego starego h/k ale to na inny temat. Wracając do streamera. Sprzedałem Marantza, kupiłem wzmac. i ponownie zacząłem szukać streamera. Już mialem kupić CXN ale pojawił sie Wiim mini za duzo mniejsze pieniadze. Funkcjonalnie Wiim jest rewelacyjny ale dźwiękowo słabiutki. Używałem go z DAC MC1 ale ten DAC tez nie rzuca na kolana. Wiec znowu zacząłem myśleć o CXN ale to jednak ponad 5kpln. Pooglądałem recenzji i stwierdziłem ze spróbuje z innym DAC. Bylem zdecydowany na zakup smsl su-9 pro albo DO300 albo Eversolo Z8. I wtedy pojawił sie DMP-6. 
Mam wiec jakieś porównanie do kilku sprzętów. Nie udzielałem się tu wcześniej ale skoro mam jedno z pierwszych urządzeń to postanowiłem dodać swoje 0,03 pln.
CXN miałem w domu rok temu. Żeby kategorycznie ocenić musiałbym mieć oba urządzenia  jednocześnie i przełączać dźwięk ale subiektywnie odsłuchując teraz cieszę się muzyka jak wtedy przy CXN. W soich ulubionych kawałkach znów słyszę szczegóły, instrumenty których nie słyszałem uprzednio. Takie smaczki, które powodują, ze strzyże uszami jak koń ktory usłyszał jakiś nowy dźwięk 🙃. Dźwięk stał się bardziej dynamiczny, bas sprężysty, efekty stereo bardziej słyszalne kolumny żyją swoim życiem i grają różne dźwięki a nie zlepiony hałas ten sam z obu kolumn jak miało to miejsce wcześniej. Wizualnie Eversolo jest dla mnie nr 1, dźwiękowo co najmniej na równi z CXN. Jeżeli  Steve Huff wpina go do swojego systemu z urządzaniem po pare tys $ i jest zdziwiony jakością dźwięku to jest to warte zastanowienia. Pewnie ze chciałbym posłuchać Lumin U2 ale $5000 to nie są pieniądze które moge i chce wydać na urządzenie audio. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam sprężystość basu i dynamikę. Zdecydowanie nie jest to nudne granie. Ja dalej z przyjemnością słucham muzyki. Czekam tylko na przyszłe poprawki w kwestii okładek płyt (nie rozpoznaje wszystkich okładek poprawnie) i otagowań albumów.

Z ciekawości podłączyłem nagrywarkę dvd na USB, włożyłem płytę Lunatic Soul. Bez problemu rozpoznał album i odtworzenie również przebiegło pomyślnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Cobrix napisał:

dźwiękowo co najmniej na równi z CXN

Pogratulowac umiejetnosci porownania z czyms, co sie slyszalo rok wczesniej.

 

"Ale.... dzisiaj odebrałem smsl su-1 i po pierwszych odslucham jestem trochę w szoku bo dźwięk z Wiim przez su-1 jest również dobry jak nie lepszy od Eversolo!!!"

"Funkcjonalnie Wiim jest rewelacyjny ale dźwiękowo słabiutki."

 

Taaa.

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.05.2023 o 19:12, terracan1929 napisał:

Rozumiem, że streamer poza wszystkimi serwisami typu Spotify, Tidal etc. posiada funkcję radia internetowego......?

@Q21 ?

Przy okazji wspomnę co mnie dzisiaj spotkało. Żona zaciekawiona co tak w internecie przeglądam, looknęła w mojego laptopa  i zobaczyła tytułowy stremaer, bo akurat przeglądałem informacje na jego temat. "Co to jest, co tak przeglądasz ? " A to taki nowy streamer, który mnie zainteresował - odparłem. "Ile kosztuje ?" . Będzie kosztował ok 4 tysięcy....."Aaaa, no to sobie kup..." :) 

Także tego.....jestem jeszcze bardziej zainteresowany produktem :)  I Wam życzę miłego wieczoru :) 

O to zazdroszcze .

U mnie raczej uslysze w agresywnym tonie - po co ci juz masz... 😥

Ale to nic juz jej nieslucham 😏

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Misiu.Misiu napisał:

Np. tylko z tych co czytam: planetaudio, naszeaudio, audiolub, forum hifi.com.pl.

I właśnie o ten „hura optymizm” i nakręcanie mi chodzi. Wygląda to jak reklama.

No wygląda.

Nie wiedziałem że tyle tego jest nawet. i na wszystkich się coś dzieje?

22 godziny temu, MarcKrawczyk napisał:

Wczoraj dzwoniłem do jednego z dystrybutorów, w pierwszej partii dostali tylko 5 sztuk, obecnie czekają na drugą i mają już 40 chętnych w kolejce, nie wiem czy to dużo i jak sprzedają się inne streamery, ale jest zastanawiające, że tylu chce go kupić tak naprawdę w ciemno?

acha i jeszcze jedno, to dostawa to ok 10-15 czerwca będzie, tak więc do tego czasu zdani będziemy jedynie na wrażenia od kilku szczęśliwców już go posiadających…

a i po drugie primo, u drugiego dostawcy dowiedziałem się, że ci co są w kolejce na dostawę na początku czerwca mają dostać proformy do opłaty aby potwierdzić zainteresowanie zakupem i tu cytat „z ceną”… czyżby szykowali podwyżkę?

 

 

Zainteresowanie to jedno a zakup to drugie. Sklepy to tez inna sprawa niż klient końcowy.

Mogą mieć początkowo cenę w demo więc się opłąca brac.

 

21 godzin temu, Slawko69 napisał:

A ja chciałbym mieć porównanie Eversolo z Cxn v2. Tutaj mamy zbliżony poziom cenowy

Czarny CXN. Miodzio :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, stach_s napisał:

Ciekawe jak wypada porównanie z tańszym NuPrime Omnia WR-2???

Nie słyszałem o Omnia wr-2 a funkcjonalnie wydaje się super ! Preamp, HDMI arc i trigger. Connecty są, po aplikacji widać ,że opiera się na linkplay. Fajne ! Nie wygląda tak efektownie jak Eversolo co prawda ale też jest tańsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wygląda? Da siętak używać?

Dnia 27.05.2023 o 19:24, Tomasz S. napisał:

Nie słyszałem o Omnia wr-2 a funkcjonalnie wydaje się super ! Preamp, HDMI arc i trigger. Connecty są, po aplikacji widać ,że opiera się na linkplay. Fajne ! Nie wygląda tak efektownie jak Eversolo co prawda ale też jest tańsza.

Ciekawe czy tam USB jest wejsciem tylko czy może pracować jako transport także.

Dziwnie podpisane jest gniazdo Power. Ma także SPDIF out. Hmmm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek – i nadal nie wiem co wybrać do mojej Yamahy A-S1100 i KEF R3 Meta:

Bluesound Node
Cambridge Audio CXN V2 (Black)
EverSolo DMP A6


W sumie nawet mi trudno powiedzieć, które mi się najbardziej z wyglądu podoba, każdy z innej beczki nieco.
Rozumiem, że wszystkie mają Tidal Connect i Spotify Connect?

W przypadku EverSolo najbardziej boję się, jak tam będzie z aktualizacjami, serwisem, etc.
Nie bez znaczenia, że chińska marka trochę, a to jednak kraj, który nadal się bawi w obozy koncentracyjne.

No ale to urządzenie wydaje się atrakcyjne, nie ma co ukrywać. Już byłem zdecydowany na Node, a teraz znów trzeba się zastanawiać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Songs for Pilots napisał:

Przeczytałem cały wątek – i nadal nie wiem co wybrać do mojej Yamahy A-S1100 i KEF R3 Meta:

Bluesound Node
Cambridge Audio CXN V2 (Black)
EverSolo DMP A6


W sumie nawet mi trudno powiedzieć, które mi się najbardziej z wyglądu podoba, każdy z innej beczki nieco.
Rozumiem, że wszystkie mają Tidal Connect i Spotify Connect?

W przypadku EverSolo najbardziej boję się, jak tam będzie z aktualizacjami, serwisem, etc.
Nie bez znaczenia, że chińska marka trochę, a to jednak kraj, który nadal się bawi w obozy koncentracyjne.

No ale to urządzenie wydaje się atrakcyjne, nie ma co ukrywać. Już byłem zdecydowany na Node, a teraz znów trzeba się zastanawiać.

 

Na dzisiaj wybrał bym CXN V2.

Ale to ja. Miałem i bardzo dobrze wspominam. Zarówno pod kątem dźwięku jak i stabilności pracy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Na dzisiaj wybrał bym CXN V2.

Ale to ja. Miałem i bardzo dobrze wspominam. Zarówno pod kątem dźwięku jak i stabilności pracy.

No zastanawiam się. Generalnie nie chciałem wyświetlacza, ale z drugiej strony nie lubię sterować z komórek, a tutaj jest taka możliwość. EverSolo ma M.2 4TB, to akurat super rzecz. USB-C. Wychyłowe mi się niezbyt podobają, mam prawdziwe w A-S1100 i R-N2000A. Ma być pilot, to akurat zaleta (w zasadzie tylko potrzebuję głośność, pauza/stop, kawałek przód/tył).

Wolę uznane marki (serwis długi, etc.), ale z drugiej strony chwalą ten miks streamera/DACa i preampa na różnych forach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Songs for Pilots napisał:

No zastanawiam się. Generalnie nie chciałem wyświetlacza, ale z drugiej strony nie lubię sterować z komórek, a tutaj jest taka możliwość. EverSolo ma M.2 4TB, to akurat super rzecz. USB-C. Wychyłowe mi się niezbyt podobają, mam prawdziwe w A-S1100 i R-N2000A. Ma być pilot, to akurat zaleta (w zasadzie tylko potrzebuję głośność, pauza/stop, kawałek przód/tył).

Wolę uznane marki (serwis długi, etc.), ale z drugiej strony chwalą ten miks streamera/DACa i preampa na różnych forach.

No bo to dobre urządzenie. Sprawdzone.

To już któraś edycja tego typu produktu. I faktycznie wsparcie jest na prawde długo zapewnione.

Chociaż świat jest teraz dynamiczny jak nigdy więc w tej kwestii nic nie wiadomo.

Może weź go na testy?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...