Skocz do zawartości

Streamer DAC EverSolo DMP A6


MarcKrawczyk

Recommended Posts

8 minut temu, Artur Brol napisał:

A jak to brzmienie lub czym sie roznilo. Czy wielka ta roznica byla czy tak wystarczajaco by cos uslyszec.

Tylko prosze nie pisz ze dzien do nocy 😊 tak z ciekawosci pytam bo CXN nigdy nie mialem.

Tak pozatym bomba z wygladu. Gratulacje

Kiepski że mnie recenzent żeby używać branżowych przymiotników.

Różnica usłyszalna była dla mnie od razu na plus. Szybkość ładowania utworów mqa i przewijanie nieporównywalnie na korzyść eversolo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, DaftPunk napisał:

Kiepski że mnie recenzent żeby używać branżowych przymiotników.

Różnica usłyszalna była dla mnie od razu na plus. Szybkość ładowania utworów mqa i przewijanie nieporównywalnie na korzyść eversolo.

Dobrze ale to raczej jest funkcjonalnosc.

A co z jakoscia dzwieku ? Bardziej wypelniony, bardziej czysty czy dzwiek otwarty - i tu nie chodzi mi wysokie tony. Bas wyrazniejszy itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na forum jestem nowy w sensie wypowiedzi, natomiast czytam niektóre wątki i jakieś doświadczenie i słuch mam.  Spróbuję opisać moje wrażenia z Eversolo DMP-A6, podłączone do Vincent mk237II + Electry 926.  Brzmienie sekcja analogowa pierwsze co słychać to średnie tony i bas, góra schowana wrażenie przytłumionego dźwięku mógłbym to porównać do laptopa Dell Precision. Napewno gra lepiej niż wiim oraz taga twa-10b dla mnie nic specjalnego. Natomiast po podłączeniu coaxialem jest dużo lepiej może nie tak jak CD zwłaszcza góra ale jest dobrze, gra lepiej niż TV LG C1 po optyku ( gdzie w moim odczuciu ten TV naprawdę gra dobrze). Sprawdzałem na tidalu i moim zdaniem aplikacja na Eversolo lepiej gra niż przez tidal connect. O funckjonalności można przeczytać w instrukcji więc wszystko wiadomo. Chodzi wszystko sprawnie nie wiesza się.

Pozdrawiam

Edytowano przez Marcin Kazimierczak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz tlumacze. Oczywiscie to w/g mojej skromnej osoby.

Czysty to chyba nie musze tlumaczyc.

Otwarty to jak wlaczasz muzyke i ona plynie wokolo niczym nie powstrzymywana.

Nie jestem dobry w opisach ale moze przykladem sie posluze.

Mialem zamiar kupic CXA81 ale w tym samym salonie stal NAIM Unity,  juz starszy model.

Napalony na Naima zawsze bylem wiec dawaj testujemy. Juz nie pamietam ktory gral pierwszy ale na to wyszo ze dzwiek z Naima wychodzil z kolumn ale w pewnym miejscu w przestrzeni ie zatrzymal. Jakby jakas kopula sie pojawila. Nie wiem jak to jest mozliwe ze takie cos mozna slyszec albo tym bardziej tak wzmacniacz skonsturowac.

Kiedy dzwiek CXA 81 zadnej bariery nie mial i dzwiek sie poprostu wokolo ladnie rozchodzil.

Tak jedynie to moge opisac .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Niestety ale u nas w kraju faktycznie tak jest. Jak coś kupimy to przeważnie w 95% jesteśmy z tego tak zadowoleni że polecamy wszystkim dalej.

No niestety ale ja się do takich nie zaliczam i jak mi coś nie "podpasi" to mówię o tym wprost nie owijając w bawełnę. I tak też jest w przypadku Eversolo. Przyjechał do mnie w piątek i już jutro wraca do sprzedawcy. Niestety i z przykrością muszę stwierdzić że zawiódł mnie jako transport i tylko jako transport. Ale może najpierw plusy - wykonanie i obsługa Ever-a jest fantastyczna ( no może poza koniecznością włączania go ręcznie na urządzeniu gdy wyłączyć możemy go z aplikacji ), aplikacja jak i szybkość działania ekranu dotykowego to naprawdę kawał dobrej roboty - wszystko chodzi płynnie bez jakichkolwiek "przycięć". Całość wygląda naprawdę solidnie i elegancko i tutaj nie mam jakichkolwiek zastrzeżeń do Ever-a. Ale oprócz jego walorów estetycznych zależało mi na uzyskaniu takiego samego brzmienia a może i troszeczkę lepszego niż mam w Denku DNP-800 ( w co oczywiście po wielu testach streamerów jako transport nie bardzo wierzyłem). No i tutaj niestety ale u mnie Ever poległ ... Jeśli chodzi o Tidal Connect to jest wszystko w jak najlepszym porządku, jest jakość, jest brzmienie - nie mam zarzutów ale ja głównie używam Amazon Music i tutaj zrobił się problem. Ever oczywiście daje możliwość ściągnięcia na swój pokład aplikacji Amazona i obsługi jej zarówno z panelu Ever-a lub też jego aplikacji i tutaj brak zastrzeżeń ale ...no właśnie owe "ale" ...muza z Amazona puszczona u mnie za pomocą Denka ma brzmienie, jakość i dynamikę natomiast w przypadku Evera miałem wrażenie że dźwięk wydobywa się z głośników zamkniętych w szafie z lekko uchylonymi drzwiczkami 😳🤯. Podłączałem go do dac-a w dwojaki sposób - Usb Audio jak i spdif i przy każdym z nich była "szafa" która nie miała nawet podejścia do brzmienia jakie mam w Denku. Tak więc u mnie Ever się nie sprawdził ale jako tylko i wyłącznie transport co oczywiście nie dyskwalifikuje go jako odrębnego urządzenia wykorzystującego swoją wewnętrzną elektronikę by cieszyć ucho muzą i oko jego wyglądem. Trochę szkoda bo naprawdę wizualnie mnie "kupił" i gdyby wszystko brzmiało jak należy zostałby u mnie na 100%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, base69 napisał:

To jeszcze na koniec dodam, że manię prześladowczą w dzisiejszych czasach się dość skutecznie leczy. Swoją drogą przywitanie na tym forum godne i tłumaczące ilość userów. To zapewne Twoja zasługa w dużej mierze.

Lekarz  i specjalista od teorii spiskowej . Brawo 

Na pożegnanie dodam że jak już go przetestuje opinię wystawię.

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Aprox napisał:

No niestety ale ja się do takich nie zaliczam i jak mi coś nie "podpasi" to mówię o tym wprost nie owijając w bawełnę. I tak też jest w przypadku Eversolo. Przyjechał do mnie w piątek i już jutro wraca do sprzedawcy. Niestety i z przykrością muszę stwierdzić że zawiódł mnie jako transport i tylko jako transport. Ale może najpierw plusy - wykonanie i obsługa Ever-a jest fantastyczna ( no może poza koniecznością włączania go ręcznie na urządzeniu gdy wyłączyć możemy go z aplikacji ), aplikacja jak i szybkość działania ekranu dotykowego to naprawdę kawał dobrej roboty - wszystko chodzi płynnie bez jakichkolwiek "przycięć". Całość wygląda naprawdę solidnie i elegancko i tutaj nie mam jakichkolwiek zastrzeżeń do Ever-a. Ale oprócz jego walorów estetycznych zależało mi na uzyskaniu takiego samego brzmienia a może i troszeczkę lepszego niż mam w Denku DNP-800 ( w co oczywiście po wielu testach streamerów jako transport nie bardzo wierzyłem). No i tutaj niestety ale u mnie Ever poległ ... Jeśli chodzi o Tidal Connect to jest wszystko w jak najlepszym porządku, jest jakość, jest brzmienie - nie mam zarzutów ale ja głównie używam Amazon Music i tutaj zrobił się problem. Ever oczywiście daje możliwość ściągnięcia na swój pokład aplikacji Amazona i obsługi jej zarówno z panelu Ever-a lub też jego aplikacji i tutaj brak zastrzeżeń ale ...no właśnie owe "ale" ...muza z Amazona puszczona u mnie za pomocą Denka ma brzmienie, jakość i dynamikę natomiast w przypadku Evera miałem wrażenie że dźwięk wydobywa się z głośników zamkniętych w szafie z lekko uchylonymi drzwiczkami 😳🤯. Podłączałem go do dac-a w dwojaki sposób - Usb Audio jak i spdif i przy każdym z nich była "szafa" która nie miała nawet podejścia do brzmienia jakie mam w Denku. Tak więc u mnie Ever się nie sprawdził ale jako tylko i wyłącznie transport co oczywiście nie dyskwalifikuje go jako odrębnego urządzenia wykorzystującego swoją wewnętrzną elektronikę by cieszyć ucho muzą i oko jego wyglądem. Trochę szkoda bo naprawdę wizualnie mnie "kupił" i gdyby wszystko brzmiało jak należy zostałby u mnie na 100%.

Podejrzewam, ze problem tkwi czysto w obsludze aplikacji Amazon Music. Te okropne pomiary z wyjscia cyfrowego EverSolo zapewne powiedzialyby wiecej.

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Q21 napisał:

Wracając do głównego tematu wątku, u nas EverSolo DMP-A6 znikają, zanim się na dobre pojawią, więc mam jedno pytanie już do użytkowników, bo sam nie mam zbytnio jak sprawdzić ;) 

Korzysta ktoś z Was na nim z Amazon Music? Działa płynnie, wyszukuje dobrze, nie przycina się? 

Opisałem to trochę wyżej i niestety ale u mnie Ever poległ 

2 minuty temu, Mariusz Kopacki napisał:

Jasna sprawa, po prostu moze sie okazac, ze ewentualny problem jest np. czysto software'owy i naprawialny. Dosc szybko odpusciles temat chyba.

No teraz mam jeszcze czas na zwrot a potem zostaję ze sprzętem na którym Amazona na dzień dzisiejszy u siebie nie posłucham i pozostaje czekać czy coś z tym zrobią czy też nie. Z drugiej strony nie mam pojęcia jak Amazon działa na elektronice wewnętrznej Evera bo jeśli chodzi o transport to jest tak jak to opisałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Aprox napisał:

No teraz mam jeszcze czas na zwrot a potem zostaję ze sprzętem na którym Amazona na dzień dzisiejszy u siebie nie posłucham i pozostaje czekać czy coś z tym zrobią czy też nie. Z drugiej strony nie mam pojęcia jak Amazon działa na elektronice wewnętrznej Evera bo jeśli chodzi o transport to jest tak jak to opisałem.

Na ASR w poswieconym sprzetowi watku jest mowa o oczekiwaniu na certyfikacje od Amazona, byc moze tu jest jakis problem i np. stream nie jest odtwarzany z maksymalna jakoscia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...