Skocz do zawartości

Mini system audio do gry w tle


Nerevar

Recommended Posts

Cześć, przeglądam forum od jakiegoś czasu w poszukiwaniu rozwiązania dla siebie. Jednak im więcej czytam tym większy mam mętlik w głowie.

Poszukuję mini wieży lub sprzętu w jednym "pudełku" (taki najbardziej by mi pasował) w cenie około 2000 zł. Obowiązkowo musi posiadać radio FM, DAB+ i odtwarzacz CD; mile widziany jest też port USB i możliwość odtwarzania plików bezstratnych. Jeśli chodzi o brzmienie to na pewno nie może mieć głośnych, dudniących basów, które zagłuszają resztę muzyki (mam obecnie radio typu boombox i jest pod tym względem okropny). Nie powinno być też zbyt "zimne" i "ostre", ponieważ przy dłuższym odsłuchu potrafi być dla mnie męczące. Sprzęt będzie grał praktycznie cały dzień i chciałbym, żeby był takim nie zwracającym na siebie uwagi umilaczem towarzyszącym przy pracy czy odpoczynku przy książce, ale też żeby nie zawiódł, gdy już zwrócę na nie niego uwagę ;) Najczęściej słucham rocku, popu, metalu, muzyki klasycznej i filmowej. Dużą uwagę zwracam na wokale (szczególnie żeńskie - fan The Cranberries i Within Temptation), więc fajnie byłoby jakby sprzęt dobrze je odwzorowywał. Problemem może być umiejscowienie sprzętu - na niskiej szafce w narożniku, blisko ścian. Dodatkowo często będę siedział w bliskiej odległości od głośników około 1 metra, więc powinny potrafić grać przy niskich poziomach głośności.

Sam znalazłem tylko 4 sprzęty: Yamaha Pianocraft MCR-B370D, Denon D-M41, Taga Harmony HTR-1000CD V.2 i Victrola VTA-270B. Ten ostatni podoba mi się z wyglądu i wszystko jest w jednym "pudełku", ale ma mieszane opinie. Co do reszty to przeczytałem, że warto kupić do nich inne głośniki. Pytanie zatem - jakie? Czy może macie inne propozycje sprzętów? Dodam, że nie jestem melomanem (jeszcze 😜) i do niedawna stary radioodtwarzacz JVC mi odpowiadał. Jednak wyzionął ducha, a nowy Panasonic gra paskudnie. Moja karta dźwiękowa i słuchawki do komputera kosztowały znacznie mniej, a grają czysto i bez zniekształceń. Wiem, że najlepszy byłby odsłuch w studiu przed zakupem, ale w moim przypadku jest to utrudnione.

Jestem ciekaw Waszych propozycji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja bym na Twoim miejscu kupił coś z kolumn aktywnych. Magnat albo edifier + dodatkowo streamer.  Nie rozumiem tylko kiedy ktoś potrzebuje cd, radio dab czy usb. W czasach streamowania muzyki ze Spotify czy innych tidali. Nigdy nie będziesz miał tylu płyt co muzyki w serwisie. Do tego radia internetowe w lepszej jakości. W skrócie wszystko co chcesz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur Charicki napisał:

Nie rozumiem tylko kiedy ktoś potrzebuje cd, radio dab czy usb.

I tu Cie zaskoczę. Posiadam amplituner z funkcjami sieciowymi, ale i tak sporo czasu gra radio FM. Co do odtwarzacza CD, streaming nie zastąpi całkiem fizycznego nośnika. Ja po prostu lubię czasem wrzucić płytę do napędu jak za starych dobrych czasów. O miłośnikach winyli nie wspomnę.

Co do systemu ładnie wyglądający https://www.krugermatz.com/km1995-a ale trzeba jeszcze kolumny jakieś dokupić, bez streamingu niestety. Albo https://www.ceneo.pl/98143046 już kompletny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Nerevar napisał:

Denon D-M41

Miałem. Bardzo, ale to bardzo miło wspominam tę mikrowieżyczkę. Lekko ocieplone brzmienie z naprawdę fajną dynamiką jak na takie maleństwo. Średnica miła, troszkę kremowa, wysokie tony dość łagodne, mogłyby mieć więcej blasku - tu ostrości bym się więc nie obawiał. Jest też możliwość korekty bass/treble. Denonik grał u mnie z podstawkowymi Dali Spektor 2. Co do dodatkowych ficzerów - napęd CD działał bez zarzutów, był stosunkowo cichy jak na tę klasę urządzenia. Bluetooth sprawdzałem - powodował znaczny spadek jakości, ale to standard. Na pokładzie całkiem przyzwoity przetwornik C/A - pod TV czy jakieś tanie źródełko spokojnie wystarczy. USB w pakiecie brak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, WaldekA napisał:

I tu Cie zaskoczę. Posiadam amplituner z funkcjami sieciowymi, ale i tak sporo czasu gra radio FM. 

Dla mnie to niezrozumiale bo radio FM brzmi tragicznie.

8 godzin temu, WaldekA napisał:

Co do odtwarzacza CD, streaming nie zastąpi całkiem fizycznego nośnika. Ja po prostu lubię czasem wrzucić płytę do napędu jak za starych dobrych czasów. O miłośnikach winyli nie wspomnę. 

Czyli fanaberia. Rozumiem

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Artur Charicki napisał:

Czyli fanaberia. Rozumiem

Żadna fanaberia, ponieważ mógłbym to samo powiedzieć o serwisach muzycznych.

Ja muzykę puszczam głównie z płyt CD ( od zawsze ) i powiem więcej, że pewnie łatwiej byłoby dla mnie ( obecnie ) korzystać z serwisów, ale nie daje mi to tyle frajdy.

Edytowano przez lysy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Artur Charicki napisał:

Cześć. Ja bym na Twoim miejscu kupił coś z kolumn aktywnych. Magnat albo edifier + dodatkowo streamer.  Nie rozumiem tylko kiedy ktoś potrzebuje cd, radio dab czy usb. W czasach streamowania muzyki ze Spotify czy innych tidali. Nigdy nie będziesz miał tylu płyt co muzyki w serwisie. Do tego radia internetowe w lepszej jakości. W skrócie wszystko co chcesz. 

Lubię jak w tle leci radio, są wiadomości, czasem jakieś ciekawe audycje. Co cd i usb to jestem zwolennikiem nośników fizycznych. Nie wszystko da się znaleźć na Spotify i podobnych i mam pewność, że z dnia na dzień nie utracę możliwości słuchania ulubionych utworów z powodu wygaśnięcia licencji. Można też powiedzieć, tak jak ująłeś to w kolejnym poście - taka moja fanaberia ;)

7 godzin temu, Misiu.Misiu napisał:

Ja poleciłbym jakiś model Yamahy Pianocraft. Szczególnie lubiłem Yamaha PianoCraft MCR-N670D. Ma wszystkie funkcje o których pisałeś, plus dodatkowo streaming (m.in. Spotify, Tidal, radio internetowe), ale będzie droższa niż założony budżet. Chyba, że używana.

Zastanawiałem się nad tym modelem, ale nie ma go już w sklepach.

Widzę, że większość kolumn mają bass reflex. Czy taka konstrukcja nie będzie powodowała jakiś niechcianych, nieprzyjemnych efektów w przypadku postawienia praktycznie przy ścianie? Czy może da się znaleźć jakieś dobre kolumny zamknięte?

Edytowano przez Nerevar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...