Skocz do zawartości

Zestaw dla całej rodziny


Ciastek1916

Recommended Posts

Dzień dobry,

Jestem zainteresowany zakupem zestawu do kwoty 6000 max.
Główne przeznaczenie to streaming, radio, a w następnych miesiącach chciałbym go wyposażyć w Rega Planar 1 oraz jakiś CD.
Sprzęt będzie wykorzystywany w różnej muzyce w związku z wieloma użytkownikami (od rocka, koncerty, techno, dance aż po jazz).
Zależałoby mi na bezpośrednim przekazie, tak żeby scena była w miarę szeroka i muzyka wychodziła do słuchającego, a nie kolumny przykryte kocem.
Dodatkowo nie lubimy bardzo ostrej góry, takiej kłującej, ale lubimy wybrzmiewanie. Bardzo lubimy dobrą podstawę basową.
Może niefachowo to opisałem, ale najlepiej jak potrafię.
Sprzęt będzie grał w pomieszczeniu 17m, a docelowo w pomieszczeniu ok 23m.
Ze wzmacniaczy to patrzyłem na Audiolaba 6000a Play i Cyrusa - jednak audiolab odpadł poprzez aplikację, Cyrus zaś może znacząco uszczuplić budżet na kolumny.
Bardzo ważnym atutem będzie Airplay i Hdmi - zależy mi także, żeby muzyka czy radio nie wyłączały się gdy np. na telefonie rozpocznę rozmowę czy przełączę na inną aplikację.
Dlatego też, jestem otwarty na urządzenia używane. 
 

Z góry dziękuję za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

warto rozważyć też Octavio Ampa, który ma świetną aplikację oraz przyjemnie ocieplony dźwięk. Nieco taniej jest też SVS Prime Wireless Pro. Z dzielonych zestawów warto sprawdzić Cambridge AXR100 + WiiM Pro/Taga Harmony TWA-10B. 

Z kolumn wiele zależy od tego, czy wolisz podstawki, czy podłogowe. W takim metrażu sprawdzą się jedne i drugie. Warto sprawdzić Pylon Audio Pearl 27, Polk Signature S55E, Polk R100, Q Acoustics 3050i, KEF Q550. Opcji trochę jest :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ciastek1916 napisał:

Właśnie się zastanawiam nad propozycją @Q21 z AXR i Octavio. Gdyby One Cast był w cenie wyżej wymienionych to chyba byłby to złoty środek.

Jeśli chodzi o kolumny, to podłogowe, bo w docelowym pomieszczeniu będą lepsze moim zdaniem.

To podtrzymuję powyższe opcje :) Q550 od KEFa, Q Acoustics 3050i, Polk Signature S55E czy Pylon Pearl 27. W razie czego zapraszamy do nas na odsłuch. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...