Skocz do zawartości

Jaki dobry będzie sprzęt kina domowego do mieszkania w bloku?


Darom

Recommended Posts

Chcę sobie kupić do mieszkania w bloku do mojego dużego telewizora Sony jakieś fajne kino domowe albo jakiś dobrze grajacy soundbar. 

Będę korzystał z tego na pewno do oglądania filmów i też do słuchania muzyki. 

Mam kilka sprzętów wybranych i mam teraz  dylemat wielki, który sobie wybrać. 

Może ktoś z was zna się na tego typu sprzętach i pomoże mi wybrać coś rozsądnego.

Który z tych sprzętów wymienionych poniżej będzie grał czysto z fajnym kinowym basem ? - Proszę Was o pomoc w tej sprawie.

1) Soundbar Samsung HW Q990B
2) Soundbar Panasonic SC-HTB900 3.1
3) Soundbar Sony A7000
4) Soundbar Sony A9000
5) Amplituner Denon AVR-2800H
6) Logitech z906
7) Kolumny aktywne Elac Connex
8) Soundbar Samsung Ultra Slim HW-S800B
9) Amplituner Yamaha: https://www.tophifi.pl/amplitunery-kina-yamaha-centrum-rozrywki-w-salonie?utm_source=Facebook+Instagram&utm_medium=Post+Stories&utm_campaign=amplitunery+kina+Yamaha+centrum+rozrywki+w+salonie+-+Top+Hi-Fi+%26+Video+Design

 

Mam mało miejsca co prawda w pokoju 20 metrów kwadratowych, ale chciałbym taki sprzęt trzymać na tej szafce z telewizorem. - Zdjęcie poniżej. 

 Budżet no to tak maksymalnie 4 tysięce. No chyba, że coś ekstra będzie to mogę coś tam dorzucić do budżetu. 

Najbardziej jednak przemawia do mnie Soundbar Panasonic SC-HTB900 3.1 lub Kino Domowe HTP-076D.

https://www.x-kom.pl/p/1086327-zestaw-kina-domowego-pioneer-htp-076d-dab-czarny.html?utm_source=techmaniak&utm_medium=techmaniak&utm_campaign=techmaniak

Czy pomożecie mi coś wybrać konkretnego do mojego telewizora, żeby ładnie i dobrze grało ?

20230413_220328.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/d/oferta/amplituner-marantz-nr1711-CID99-IDU0n6T.html

Do tego sub i satelity .

20 m2 , ale troszkę zagracone 

Może zainteresują Ciebie moje satelity ?

Mam 7 takich sztuk z uchwytami do montażu uchwytów do montażu na ścianie https://www.olx.pl/d/oferta/tannoy-hts-101-xp-4-x-monitory-CID99-IDIHubx.html

Edytowano przez maciek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Czekaj bo nie łapie.

Jak kupisz 5) Denon X 2800 to do czego to podłączysz?

No szafka nie pozwala praktycznie na nic.

Zapytam więc skracając bardzo dyskusję. 

Co można w kwestii przemeblowania zrobić?

@Piotr Sonido Szczerze ci powiem, że miałem bardzo wiele pomysłów. Jednym z nich był właśnie pomysł na Amplituner Denon AVR-2800H, do którego chciałem dokupić głośniki typu: Elac carina bs243.4 Pewnie też do tego bym kupił jakiś subwoofer na przykład Sony SA-SW5.

Wiem, że w tym  moim pomyśle już przekroczyłem mój założony budżet. - Zawsze mogę sobie coś tam doskładać kasy. 

I według mnie , myślę miałbym fajne kino domowe do mojego telewizora Sony Bravia.

Co Ty o tym pomyśle sądzisz ? Czy to wszystko razem dobrze się skomponuje i będzie razem dobrze współgrać ?

Zaś jeśli chodzi o kwestie przemeblowania to wybacz, ale nie mogę nic zmienić tutaj. Nie mam żadnego, że tak powiem pola manewru.

@maciek72 Przepraszam. Ale nie chcę kupować sprzętu używanego. Także, proszę wybacz. :-)

34 minuty temu, Q21 napisał:

Jedyną opcją, jaką widzę, są właśnie soundbary

@Q21 Powiedz mi proszę,  jeśli możesz. Czy jak bym się zdecydował na zakup soundbara, to który z tych trzech pierwszych wymienionych jest lepiej kupić ? Który będzie grał najlepiej ? 

Czy może lepszym rozwiązaniem od soundbara będzie właśnie to kino domowe Pioneer, do którego dałem też link w moim pierwszym poście ?

Wówczas rozmieszczenie tego zestawu kina domowego Pioneer w moim pokoju wyglądałoby tak jak na zdjęciu poniżej.

Wiem że to nie tak powinno być. I to jest nieprawidłowe rozmieszczenie zestawu 5.1. Ale u mnie po prostu zwyczajnie nie ma miejsca inaczej. Czy by mogło tak być ? 

 

4915896d0c3995b7014e2286ea3a05779972f6db.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z różnych powodów nie jesteś w stanie umieścić głośników surround po swojej lewej i prawej stronie (a więc podstawowe 5.1), to o jakimkolwiek systemie kina możesz zapomnieć. "Ściana" głośników nic nie da fajnego. Najlepsze co możesz zrobić to więc wzmacniacz/amplituner stereo + kolumny, albo kolumny aktywne np. Klipsch The Fives. Ale to trzeba by pomyśleć o innym meblu. Jeśli mam być szczery... Co Ty masz tam cennego za szklaną gablotą? Rozumiem że coś jest w tych trzech szufladach niżej... Ale jakbyś się pozbył tego całego słupka to moglibyśmy rozmawiać o nawet fajnym stereo. Bo tak jak teraz to kicha panie.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

Jeśli mam być szczery... Co Ty masz tam cennego za szklaną gablotą? Rozumiem że coś jest w tych trzech szufladach niżej... Ale jakbyś się pozbył tego całego słupka to moglibyśmy rozmawiać o nawet fajnym stereo. 

@Butler Powiem Ci tak. Gdybym nawet cały ten słupek witryny przesunął gdzieś w inne miejsce. I chciał po lewej i po prawej stronie postawić kolumny duże dla efektu stereo no to musiałbym wtedy delikatnie szafkę z telewizorem przesunąć stronę okna. 

A wtedy półka która wisi nad telewizorem nie byłaby równo z telewizorem. Trochę by to wtedy wyglądało nieładnie. 

Szkoda że dwa lata temu jak kupowałem nowe to mieszkanie no to nie pomyślałem wtedy o rozmieszczeniu kina domowego zanim zacząłem tutaj wszystko malować urządzać i tak dalej.

Szuflad też nie mogę się pozbyć. 

Co możesz mi takiego rozsądnego polecić w moim przypadku ? 

I mam rozumieć też, że ten pomysł mój z tym kiinem domowym Pioneer odpada tak ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Darom napisał:

Gdybym nawet cały ten słupek witryny przesunął gdzieś w inne miejsce. I chciał po lewej i po prawej stronie postawić kolumny duże dla efektu stereo no to musiałbym wtedy delikatnie szafkę z telewizorem przesunąć stronę okna. 

A wtedy półka która wisi nad telewizorem nie byłaby równo z telewizorem. Trochę by to wtedy wyglądało nieładnie. 

Nie zawsze symetryczność jest wizualnym synonimem idealnej estetyki. Pomyśl może że dasz tam po lewej obraz lub zdjęcie rodzinne. I już ten brak symetrii nie będzie zaburzony. I nie muszą być duże kolumny, chyba że faktycznie zależy Ci na tym efekcie.

40 minut temu, Darom napisał:

Szuflad też nie mogę się pozbyć. 

Kompromisy są nieodłącznym elementem obecnym przy kompletowaniu systemu. Masz jednak trudny temat, chcesz miec dobre audio to coś musisz zmienić w tym ustawieniu. Bez miejsca na kolumny nie wykombinuje się zbyt wiele.

47 minut temu, Darom napisał:

I mam rozumieć też, że ten pomysł mój z tym kiinem domowym Pioneer odpada tak ?

A zrobisz tak?

1921808789_dolby5.1.PNG.0e45205d169caab36feff287fe01a091.PNG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Pomyślałem, że może sounbar JBL Bar 5.1 będzie dla Ciebie odpowiedni: 

https://www.ceneo.pl/56113974#tag=share-product-android

Co prawda do muzyki nie jest najlepszym wyborem ale chyba nic lepszego nie wymyślisz bez przemeblowania pokoju. Jest jeszcze JBL Bar 9.1 z Dolby Atmos ale ja nie wierzę w efekt Atmos polegający na odbiciu dźwięku od sufitu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Butler Powiem, Ci że już zaczęły się kłótnie u mnie jak zacząłem właśnie teraz kombinować z tym słupkiem witryny. - "A tyle pieniądzy dałeś za te meble i już ci nie pasują, już coś zmieniasz. Dopiero dwa lata mają niecałe te meble." - Także nie mogę ruszyć i jakoś to przestawić. Musi zostać tak jak jest.

1 godzinę temu, Butler napisał:

A zrobisz tak?

@Butler Co prawda nie dam rady ustawić kolumn za moją sofą tak, żebym siedział w centrum. Natomiast mogę zrobić tak, że po prawej stronie sofy postawię na szafce głośnik, a po lewej stronie sofy na szafce postawię drugi głośnik. Szafki po lewej i po prawej stronie są w tej samej linii co sofa. 

Czy tak by mogło być ? 

@peti1Co do Soundbaru:

35 minut temu, peti1 napisał:

No to uważam, że chyba zdecydowanie lepszy od tego proponowanego przez Ciebie jest Soundbar Sony A7000.

Edytowano przez Darom
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawiłabym na Głośniki Logitech Z-906. Jakość dźwięku jest bardzo dobra- jest czysty a basy dają popalić. Super słucha się na nich muzyki, którą dzięki opcji 3D można słuchać na wszystkich głośnikach. Podczas słuchania jest wrażenie jakby dźwięk otaczał cię z każdej strony. Zaletą jest też prosty i przejrzysty wyświetlacz oparty na diodach oraz duża ilość wejść. Głośniki warte swojej ceny. https://www.komputronik.pl/product/119649/logitech-z906.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Darom napisał:

@Butler Powiem, Ci że już zaczęły się kłótnie u mnie jak zacząłem właśnie teraz kombinować z tym słupkiem witryny. - "A tyle pieniądzy dałeś za te meble i już ci nie pasują, już coś zmieniasz. Dopiero dwa lata mają niecałe te meble." - Także nie mogę ruszyć i jakoś to przestawić. Musi zostać tak jak jest.

No tak, czynnik WAŻ jest czesto nie do przejścia :D

1 godzinę temu, Darom napisał:

Co prawda nie dam rady ustawić kolumn za moją sofą tak, żebym siedział w centrum. Natomiast mogę zrobić tak, że po prawej stronie sofy postawię na szafce głośnik, a po lewej stronie sofy na szafce postawię drugi głośnik. Szafki po lewej i po prawej stronie są w tej samej linii co sofa. 

No i bardzo dobrze. Zerknij jeszcze raz na grafikę, ale skup uwagę na podane kąty. 110-120 stopni oznacza że surround referenyjnie będą po bokach lekko z tyłu. Niektóre żródła podają widełki nawet od 90 stopni. To błędny stereotyp że surround montuje się gdzieś tam z tyłu przy suficie. To było daaawno temu i już nieaktualne. Obecnie przy układzie 5.1 wszystkie głośniki powinny być na wysokości odsłuchu, dopuszcza się surround WARUNKOWO 20cm wyżej. Symetria głośników nie jest kluczowa, jeśli kupisz amplituner to ma on dołączony mikrofon kalibracyjny który ustawi Ci wszelkie parametry tak by dźwięk dochodził do Ciebie z odpowiednią mocą i opóźnieniem.

Mała uwaga przeciw amplitunerowi. Nie może być w tej wnęce w szafce. Te sprzęty wymagają odpwiedniej wentylacji, nie możesz ich zabudować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Butler Czyli nie będzie złym pomysłem zakupić sobie tego Pioneera ?

Inny pomysł też miałem taki, o czym tu już pisałem wcześniej, żeby sobie zakupić Amplituner Denon AVR-2800H, do którego chciałem dokupić głośniki typu: Elac carina bs243.4 Pewnie też do tego bym kupił jakiś subwoofer na przykład Sony SA-SW3.

Myślisz, że dobrze by to razem współgrało i działało ? 

1 godzinę temu, Butler napisał:

Mała uwaga przeciw amplitunerowi. Nie może być w tej wnęce w szafce. Te sprzęty wymagają odpwiedniej wentylacji, nie możesz ich zabudować.

@Butler Chyba się tam nie przegrzeje ten amplituner ? Bo tak jak mierzyłem wymiary no to będzie tam miał luz i taki przewiew.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Darom napisał:

Myślisz, że dobrze by to razem współgrało i działało ? 

@Butler Chyba się tam nie przegrzeje ten amplituner ? Bo tak jak mierzyłem wymiary no to będzie tam miał luz i taki przewiew.

Te ilość miejsca która tam masz bedzie zdecydowanie za mało. Ja swojego denona X1700H mialem w podobnym miejscu tymczasowo i mial do góry jakies 5-7 cm luzu. Jak tylko dłużej grał na wyzszej głosnosci bardzo sie grzał bo ciepło odbijało sie od góry i wracało wiec wydaje mi sie ze to słaby pomysł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Butler napisał:

Nie może być w tej wnęce w szafce. Te sprzęty wymagają odpwiedniej wentylacji, nie możesz ich zabudować.

 

7 godzin temu, Seph napisał:

wydaje mi sie ze to słaby pomysł

No to wychodzi na to że, nie będę miał kina domowego ani nic takiego co bym chciał sobie dokupić do telewizora. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak meble nie do ruszenia to zostaje Ci ostateczność czyli soundbar i wracamy do punktu wyjścia. To najsłabsza opcja, ale na pewno lepsza jak same głośniki w TV. Masz miejsce na surround, szukaj chociaż belki z tymi głośnikami by je po bokach postawić jak wyżej gadaliśmy.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Darom napisał:

@Piotr Sonido Szczerze ci powiem, że miałem bardzo wiele pomysłów. Jednym z nich był właśnie pomysł na Amplituner Denon AVR-2800H, do którego chciałem dokupić głośniki typu: Elac carina bs243.4 Pewnie też do tego bym kupił jakiś subwoofer na przykład Sony SA-SW5.

Ale stereo? To szkoda kolumn.

18 godzin temu, Darom napisał:

I według mnie , myślę miałbym fajne kino domowe do mojego telewizora Sony Bravia.

Czyli w opcji 5.1? to chciałeś?

No to sporo przekraczasz budżet.

18 godzin temu, Darom napisał:

Zaś jeśli chodzi o kwestie przemeblowania to wybacz, ale nie mogę nic zmienić tutaj. Nie mam żadnego, że tak powiem pola manewru.

No to szkoda kolumn bo nie wykorzystasz ich potencjału.

18 godzin temu, Darom napisał:

Wiem że to nie tak powinno być. I to jest nieprawidłowe rozmieszczenie zestawu 5.1. Ale u mnie po prostu zwyczajnie nie ma miejsca inaczej. Czy by mogło tak być ? 

Absolutnie NIE

Ja nie wiem czy faktycznie proppzycja Z906 u Ciebie nie jest dobrym wyborem. Kosztuje to 1000 zł. Gra akceptowanie. ustawisz źle to trudno nie dajesz za to majątku.

Nie pakował bym się w kino. A i HiFi nie zostanie wykorzystane.

Moim zdaniem szkoda budżetu po prostu.

Albo mikro aktywne kolumny. AE1, Magnaty, Klipsche itp.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Czyli w opcji 5.1? to chciałeś?

@Piotr Sonido Jeśli chodzi o mój pomysł z Amplitunerem Denon AVR-2800H no to wtedy byłby to system 2.1 - Rozmieszczenie tego zestawu pokazuję na zdjęciu poniżej.

 

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

No to szkoda kolumn bo nie wykorzystasz ich potencjału.

Dlaczego w takim ułożeniu jak na zdjęciu poniżej "nie wykorzystam ich potencjału" ?  - Stojąc na szafce przed telewizorem będą gorzej grały mi ? - Bo nie rozumiem tu czegoś.

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Ja nie wiem czy faktycznie proppzycja Z906 u Ciebie nie jest dobrym wyborem

@Piotr Sonido Może i byłoby dobrym wyborem rzeczywiście. Tylko, że ten zestaw 5.1 posiada moc szczytową 1000 W/ RMS 500 W. Natomiast zestaw kina domowego Pioneer 5.1 HTP-076D posiada Moc RMS:870 W.  Więc myślę, że ma większą moc ten Pioneer i zagra mi lepiej od Logitech.  Prawda ? - Czy jednak Logitech lepsze ?

@Butler Wtedy sobie rozmieszczę taki zestaw tak jak pisałem Ci, że dwa głośniki z tego zestawu postawię po bokach na szafce jednej i drugiej. Czyli tak jak widać na zdjęciu drugim. Czy tak może być ? 

267520c4c99114e55b4bd91ce13a301fd28caea0 (1).jpeg

20230418_104524.jpg

Edytowano przez Darom
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surround powinny być niżej na wysokości odsłuchu... Ale tak. Tam byś dał te głośniki. Już chciałem pisać żeby je zamocować niżej do ściany, ale wówczas szuflady w tylnej szafce nie otworzysz. No jak nie urok to sraczka. No chyba że odsuniesz troszkę tą szafę od tylnej ściany żeby satelitka jednak nie kolidowała ;) 

19 minut temu, Darom napisał:

Dlaczego w takim ułożeniu jak na zdjęciu poniżej "nie wykorzystam ich potencjału" ?  - Stojąc na szafce przed telewizorem będą gorzej grały mi ? - Bo nie rozumiem tu czegoś.

Nie bez powodu głośniki należy rozstawiać szeroko. Dzięki temu masz poczucie przestrzeni, stereofonii. Mając fronty blisko siebie mocno tracisz na przekazie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Butler napisał:

Już chciałem pisać żeby je zamocować niżej do ściany, ale wówczas szuflady w tylnej szafce nie otworzysz. No jak nie urok to sraczka. No chyba że odsuniesz troszkę tą szafę od tylnej ściany żeby satelitka jednak nie kolidowała ;) 

@Butler Przecież nie będę specjalnie kuł dziury w ścianie, żeby zamontować malutką półeczkę, albo coś co będzie mi trzymało taki malusi głośniczek na ścianie. Jego Wymiary: 90 x 132 x 109 mm A za 2lata albo za 3 lata mi się coś odwidzi, albo coś się zmieni u mnie i co ja potem z tym zrobię. Będę musiał wtedy dziurę po tym szpachlować i malować całą ścianę. - Takie coś to odpada. A dwa to znając życie pewnie otwierając szafę ktoś pewnie by trącał ten głośnik tam drzwiami od szafy. Więc to się mija z celem. 

A jak jest taki problem z tym sprzętem i tak jak mówicie, że nie mam miejsca na to, no to nie będę miał nic. Zostanę tylko z tym telewizorem i finito. 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Darom napisał:

A za 2lata albo za 3 lata mi się coś odwidzi, albo coś się zmieni u mnie i co ja potem z tym zrobię.

To sobie obrazek tam powiesisz. Albo kwiatka. Albo... Milion innych pomysłów. Dramatyzujesz :D

Jak nie możesz na ścianie to postaw tam wyżej gdzie naniosłeś na zdjęciu. Obecne standardy mówią by surround był na wysokości 1,2m, jest to szczególnie ważne przy atmosach w suficie by zachować odległość kątową pomiędzy kanałami. Ty ich nie będziesz mieć więc surround trochę wyżej nie będzie wielkim problemem.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...