Skocz do zawartości

Amplituner czy Soundbar


LukaszŻ.

Recommended Posts

Witam, mam problem podobny jak wielu pytających na forum, czyli totalnie nieustawny salon. Mała ściana z tv, fronty ciężko ustawić w jednej linii, będą blisko siebie. Jeden w kącie, drugi przy korytarzu. Z jednej strony aneks z drugiej wyjście na taras. Stół między tv a narożnikiem. Tv i narożnik na półścianach. Najlepiej to by było tam postawić soundbar i mieć z bani, ale chciałbym osiągnąć możliwie dobry dźwięk, a do zestawu podłączyć odtwarzacz CD i gramofon. Salon nie jest duży, ale jest z każdej strony otwarty na resztę domu.

Filmy oglądamy przeważnie w sypialni, leżąc na wyrku, więc zestaw będzie służył do oglądania 20%, grania 10%, reszta to muzyka. Tutaj potrzebuję uniwersalności, bo sam słucham od rapu poprzez jazz i klasyczną aż po rock/metal, na imprezach często leci pop gdzie przyda się niski basik i odpowiednia głośność. 

Budżet to tak z 7 koła, ale jeśli dźwięk ma być wyraźnie lepszy to możemy go zwiększyć.

 

No i zapomniałem wspomnieć, może być w tym budżecie zestaw grający tymczasowo z możliwością rozbudowy w przyszłości. Np ampli i fronty, reszta głośników do dokupienia za kilka miesięcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja bym architekta za jaja powiesił za takie coś? Część wspólna to jakieś dowcip? Bez urazy dla autora, ale ręce opadają. To już nie chodzi o audio... Ale żeby mała rogówka się nie zmieściła w ciągu pieszym?

Jeśli chodzi o dźwięk... Podobnie jak z wątku obok problem jest z rozstawem frontowych głośników. Tam nie ma woli usunięcia jednego z mebli, ale Ty jesteś w czarnej d...e bo faktycznie nie ma jak. Możesz powalczyć o bas który da Ci namiastkę kina, ale przestrzeni dla systemu wielokanałowego tu nie ma. Stereo zresztą też.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale tak jak napisał Butler — salon jest niesamowicie ciężki jeśli chodzi o ustawienie kolumn. Ewentualnie podstawki i subwoofer, co zwiększy uczucie głębi dźwięku i dzięki dodatkowi na basie może dać wrażenie kinowości, ale nie wiem, czy będzie to to, czego szukasz. Możesz spojrzeć np. na Monitor Audio Bronze 100, Heco Aurora 300, do tego Taga Harmony HTA-600B (pod Bronze 100), Cambridge Audio AXA35 (do Aurora 300) i jakiś subwoofer pokroju Klipscha R-120SW. 

Nie wiem jednak, czy nie ciekawszą opcja będzie Naim Mu-So 2. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli (ech) soundbar, to może taki Denon DHT coś tam lub Yamaha ktore mają wejście na osobny subwoofer? Wtedy jakiś z klasą sub by dał fajny efekt (ktoś robił recenzję i podłączył REL o wartości 10-ciu takich barów :D i chwalił), a szerszej sceny ani przestrzennego dźwięku tak czy siak nie będzie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko.

Takiego dziwnego salonu to jeszcze nie widziałem.

To jest szerszy korytarz przechodni.

19 godzin temu, Butler napisał:

Czy tylko ja bym architekta za jaja powiesił za takie coś? Część wspólna to jakieś dowcip? Bez urazy dla autora, ale ręce opadają. To już nie chodzi o audio... Ale żeby mała rogówka się nie zmieściła w ciągu pieszym?

No na prawdę. Patodeveloperka.

nie wierzę że to mówie (znowu) ale soundbar pod TV żeby tylko jakieś wiadomości oglądac w lepsze jakości.

Nawet biednego stereo to szkoda.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Szczerze bym takiego mieszkania nie kupil za zadna kase, bez sesns totalny. Nigdy nie uwazalem za dory pomusl laczenia kuchni ale juz mieszanie bez przedpokoju ?. bo rozumiem ze tam sa drzwi wejscowe i co przychodzi kurier czy ktos inny i wszystko widzi co mamy zero prywatnosci. Dobrze ktos napisal o tym architekcie wyzej hehe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie chcę kopać leżacego ale też interesuje mnie gdzie mieliście oczy z żoną/partnerką kupując ten przybytek? Tutaj nawet nie chodzi o audio czy kino domowe ale wystarczy rzucić okiem i mieć absolutne minimum wyobraźni żeby stwierdzić że "salon" to jedna wielka porażka. Skrawki ścian po góra 1.5m, gdzie nie idzie ustawić niczego, z każdej strony. Strefa wypoczynku przedzielona stołem, tv gdzieś tam hen hen daleko upchany na jedynej dostępnej scianie. Tutaj nic nie zagra. Szkoda kasy i sprzętu. Nawet jak kupisz stereo to nie ma gdzie tego postawic. Chyba ze na komodzie ale to bedzie tragedia jesli chodzi i przestrzeń grania. Tutaj faktycznie tylko soundbar aby po prostu miec lepsze samopoczucie ze cos tam pogrywa lepiej niz glośniki z TV.

Ktos kto zaprojektowal to pomieszczenie powinien wyleciec dyscyplinarnie. To nie architekt ale grafoman bez żadnej orientacji przestrzennej i zmyslu aranzacyjnego. Zazwyczaj projektujac jakies wnetrzne wydziela sie strefy relaksu, jadalniane itp. Tutaj nie ma nic. Sorry ale skopaliście sprawe i ktos kto wam sprzedal to mieszkanie ubil interes zycia. Sorry :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.04.2023 o 11:07, LukaszŻ. napisał:

Salon nie jest duży, ale jest z każdej strony otwarty na resztę domu

Po tym zdaniu ...wnioskuję, że to domek chyba jest....

Salon nie jest duży ...ale może jak by tą ściankę przy wejściu przedłużył i narożnik wymienił na mniejszy lub jakąś sofę .To by coś tam wyrzeźbił...😉 

Edytowano przez Gmow1977
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Jeśli to jest dom to jest jeszcze gorzej. Bo prawdopodobnie kupujący miał możliwość ingerencji w projekt.

Dokładnie o tym samym pomyślałem. Jeśli to dom budowany od podstaw to właściciel miał możliwość ingerencji w projekt i można było zaprojektować to na setki innych sposobów. Jak można zaprojektowac pomieszczenie bez chociaz 2.5 - 3m wolnej ściany? Przeciez to patologia. I wlasciciel to przyklepal bez żadnego "ale"? Przecież juz na etapie kartki papieru widać czy cos jest ustawne czy to zwykła kupa. Salon to główne pomieszczenie i wizytówka domu. Musi byc jedna, dwie wolne ściany żeby postawic jakąkolwiek kanapę czy rogówkę. A jak chcesz przeszkolony apartament z półsciankami to walisz hangar 40-50m2 i stawiasz wypoczynek na srodku pomieszczenia. Ale i wtedy musisz miec jedna sciane wolną na tv czy co tam innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

ręce mi opadają jak czytam Wasze komentarze. Przypominam, że to forum audio. Autor na waszą prośbę wrzuca zdjęcia, a wy opluwacie jego dom. Być może dobytek całego życia.  ŻAŁOSNE. 

Co do tematu to osobiście zainteresowałbym się dobrym głośnikiem np. Denon 350 lub po prostu soundbarem. Fajnie gra DHT-s516h. Nie wiem jak te nowsze modele, są tańsza, więc obawiam się że mogą nie zagrać tak dobrze.  Wszelkie atmosy sobie odpuść, akustyka na to nie pozwala. 

Edytowano przez kowallosu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...