Skocz do zawartości

Denon AVC-X4700H sam się włącza.


Krzysztof Beska

Recommended Posts

Witajcie!

No właśnie.. tak jak w temacie.
Od jakiegoś czasu posiadam ten wzmacniacz i nie wiem jak to możliwe, ale sam mi się włącza… Za każdym razem po wyłączeniu on po około 15 min sam włącza się dosłownie na 1min i następnie się wyłącza już do kolejnego uruchomienia.
Czy może gdzieś coś w ustawieniach muszę zmienić?

Edytowano przez Krzysztof Beska
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Darom napisał:

@Krzysztof BeskaA to na polskie pieniądze ile ? - Tylko to mnie interesuje.

Człowieku , jakiś  niepoważny jesteś.

Kolega podał Ci cenę w euro . Co Ty , Jehowy jesteś,  że nie jesteś sobie tego w stanie sprawdzić,  ogarnąć, przeliczyć  . .

 

Na polskie dla Ciebie  "piniądze" wychodzi tyle ile wychodzi,  +- 200/300 zł w zależności od kursu na chwilę,  kiedy sprzęt był kupowany .

Edytowano przez fluid81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem wątek na avforums.com gdzie kilka osób miało denony spięte z sony (ale nie tylko) - problem związany był z samoczynnym załączaniem i wyłączaniem w środku nocy, po którym tv sobie radośnie sobie świecił.

Taki problem rozwiązałbym najszybciej gniazdkiem wifi i harmonogramem wyłączającym zasilanie w nocy, w każdym razie poza sugestiami, że to kot robi takie numery kładąc łeb na pilocie, pojawiły się też porady ustawienia kontroli sieci na off w stanie gotowości, wyłączenie aktualizacji automatycznych, funkcja CEC, wyłączenie hdmi power control w menu ampli...

Zabiegi ograniczające funkcjonalność sprzętu to porażka, ale tak to już jest z brakiem kompatybilności niektórych urządzeń :/

Ostatnia kwestia to, jeśli taka opcja jest dostępna, to można jeszcze testowo włączyć Remote lock function.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie jest normalne, ale co zrobić jak komuś tv w nocy zasuwa, bo ampli go wybudził. Ograniczanie funkcjonalności hdmi to dla mnie też beznadziejna sytuacja, ale jak się sprawdzi co jest źródłem problemu to można na pewniaka ruszać gwarancję (o ile ta jeszcze jest) bez ryzyka spławienia przez gwaranta.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, PanKlor napisał:

Wszystko spoko o ile to nie OLED. Nie wiem jak w Sony ale np. w LG jest wyraźnie napisane w instrukcji, żeby nie odłączać zasilania bo co jakiś czas w trakcie standby TV "czysci" sobie matrycę tak aby uniknąć wypaleń, powidoków itp. 

Oledy LG  nie "co jakiś czas" robią sobie czyszcenie matrycy,  czyli inaczej   kompensację pikseli , a tylko i wyłącznie  po minimum 4  godzinach ciągłego korzystania z telewizora. Jest to tryb, który włącza się automatycznie  tylko po wyłączeniu tv . Po zakończeniu kompensacji,  tv pozostaje w trybie standby . Oczywiście taki tryb można włączyć również  samemu z poziomu menu TV w każdej chwili . W tym przypadku akurat jest to dłuższa kompensacja i tuż po niej tv sam się włącza ponownie . 

 

Nie wiem , w jakim celu przywołujesz akurat ten aspekt , który w żaden sposób nie wpływa na samoczynnie włączający się amplituner . 

 

Edytowano przez fluid81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, fluid81 napisał:

Do jakiego gniazdka ? 

O czym Ty mówisz 🤣.

Co ma wspólnego kompensacja pikseli (w wyłączonym tv)  z samoczynnym włączaniem się amplitunera ? 

13 godzin temu, lion napisał:

Taki problem rozwiązałbym najszybciej gniazdkiem wifi i harmonogramem wyłączającym zasilanie w nocy,

Do takiego.... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam zestaw przeniosłeś ? Czy jest podłączony do innego TV?

Może jakąś funkcje zgasiłeś przy ponownej konfiguracji?

Dnia 22.04.2023 o 02:34, J4Z napisał:

Ta sama sytuacja, miałem kino i wspaniały TV "Soni" wybudzał je, u mnie w randomowych momentach. Ampli dosyć głośno się włącza, także potrafiło mnie to w nocy, podczas zasypiania przestraszyć. xD Android co jakiś czas na standby sprawdza wszystkie porty, łącznie z USB (wkurzało mnie też jak kręcił mi podpiętym hdd).

Moja propozycja - wyłączyć auto start w ampli lub jak wyżej - kupić smart gniazdko. 

No nie do wiary to jest. I nie da się tego w opcjach zmienić?

 Z tym kręcącym HDD się już spotkałem przy wyłączonym sprzecie ale pamiętam że finalnie znalazłem to w opcjach. Tylko nie pamiętam sprzetu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tenfilip napisał:

U mnie sie to dzialo przy denon x3500h i lg oled. Przenioslem do innego pokoju i juz sie nie dzieje. Badz tu madry :D

wszędzie czary... z ciekawości zapytam - w sąsiedztwie denona coś się  zmieniło pod kątem innych urządzeń (sterowanych też na podczerwień) ?  czy zasilanie w drugim pokoju miałeś z innej fazy czy ten sam obwód ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lion napisał:

wszędzie czary... z ciekawości zapytam - w sąsiedztwie denona coś się  zmieniło pod kątem innych urządzeń (sterowanych też na podczerwień) ?  czy zasilanie w drugim pokoju miałeś z innej fazy czy ten sam obwód ?

Fazy nie znam, innych urzadzen na podczerwien nie bylo (chyba).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starej konfie lampy miałem tak ,że łapało pilota od tv wzbudzając opcję mute we wzmaku , raz samoistnie odpaliło wzmaka ... a wiadomo jak lampa lubi nie podpięte kolumny ;) 

Może kolega ma jakiś sprzęt na podobnych falach do ampli , zazwyczaj mocne/długie wciskanie jakiegoś guzika daje taki efekt - może sąsiad za ścianą ma taki sam ampli ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...