Skocz do zawartości

Dobór subwooferów


Konrad1703

Recommended Posts

Cześć, 

Posiadam zestaw głośników firmy klipsch

Front R-820

Centralny C-34

Cztery podstawkowe R-51

Dwa subwoofery R-12SW

Chciałem wymienić suby na coś innego bo "czegoś" mi brakuje. 

Sam znalazłem i myślałem o dwóch spl150. W jednym salonie audio polecali mi rel ht1508 i mówił ze zagra lepiej niz dwa klipsche. Ale chciałem mieć dwie sztuki, użytek do filmów jak i do muzyki. Doradzi mi ktoś w jakim kierunku iść? 

Budżet okolice 8 tyś. Pomieszczenie około 55m2.

Pozdrawiam Konrad

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się ustawić je do siebie lewa prawa bo na tyle kable pozwoliły ale znacznej różnicy nie zauważyłem, moze mniej "dudni" ale po dłuższym odsłuchu mam takie same odczucia jak wcześniej. Regulując głośność subow mam albo za mało basu albo zaczyna właśnie sie to dudnienie. Nie mogę znaleźć złotego środka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek72 Nie każdy jak Ty jest fanem popierdułek 😅

@Konrad1703 Spore wyzwanie. Proponuję wypożyczyć dłuższy przewód RCA do suba i dać go tam na końcu pomieszczenia gdzie foty robisz. Ten sub musi jakos zniwelować mody pomieszczenia bo to właśnie akustyka odpowiada za to co Tobie nie pasuje w dźwięku. Skrzynki Klipsch w kinie to fajna opcja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tutaj te dwa suby z przodu nic nie dają. W sensie 2 a jeden. Ich przeskok jakościowy nie jest adekwatny.

Dodatkowo, co robią te kanały Klipsch 51 nie z tyłu. One nie są z boku nie są z przodu. Co to za kanały?

Tutaj ta propozycja 1508 nie byla wcale głupia.

115SW tez średnio sobie radzi w stereo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...