Skocz do zawartości

Yamaha RX496RDS co w zamian?


gojar

Recommended Posts

Witam, to mój pierwszy post na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość. Noszę się z zamiarem wymiany amplitunera Yamaha RX496RDS na oddzielny wzmak. Budżet jaki chciałbym na to przeznaczyć to 1000zł, więc z pewnością sprzęt używany. Kolumny które w tej chwili posiadam to Focal Chorus 714V i chciałbym coś do nich dopasować. Czego słucham? Ogólnie wszystkiego, pop, spotify, tv. Nie jestem żadnym melomanem, ot przeciętny użytkownik audio, który oczekuje ciepłego brzmienia z miękkim basem i nienachalną górą. Oczywiście trochę już prześledziłem wątków w necie i chyba na dzień dzisiejszy skłaniał bym się ku Pioneer 616 MKII, 656 MKII lub Denon 860. Myślałęm jeszcze o Pioneer A449 lub 450, ale to chyba jednak słabszy sprzęt. Wiem, że to dwa różne w brzmieniu wzmaki, więc liczę na waszą pomoc. Niestety w mojej okolicy nie mam możliwości odsłuchu sprzętu, więc muszę niestety brać w ciemno a raczej nie lubię potem odsyłać do sprzedawcy. Pomieszczenie do nagłośnienia to salon 30m2.

Edytowano przez gojar
dodano tekst
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon 860 gra wg mnie jasno i na dodatek wysokie czasem syczą, raczej nie dla Ciebie. Pioneer 656 o ile nie pomyliłem cyferek (bo było to dawno) miał mój wujek i wydaje mi się że był to ciemniejszy wzmacniacz. Jak pomyliłem to niech mnie ktoś poprawi. 616 nie slyszalem. Dalej Twierdzę że NAD to najlepsza opcja. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...