Skocz do zawartości

Wybór wzmacniacza stereo lub All in One


radek-trojek

Recommended Posts

Z tych które wymieniłeś to szedłbym w Marantz PM7000N - jak dla mnie najbardziej muzykalne urządzenie, natomiast w przypadku alternatyw masz Cyrus One Cast z ciekawych rozwiązań w podobnym przedziale cenowym, ewentualnie nieco wyżej masz NAD C368 i do tego streamer jako osobne urządzenie, lub moduł BluOS, aczkolwiek ma to sens wyłącznie w przypadku kiedy traktujemy to rozwiązanie jako potencjalną bazę do rozbudowy, bo na ten moment będzie on lekko na wyrost do kolumn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozbudowywał nie będę jedynie może CD z czasem.

Dzisiaj u znajomego w Lublinie posłuchałem pm 7000 olej fajny sprzęt, ale

Trochę Tidal tnie po bluetooth czasami czego wina?

Idzie to jakoś usprawnić? Oddzielny telefon tylko sterowania i blisko by był Ampli?

Nie obsługiwałem tego więc wolę wcześniej dopytać 

Trzeba zrzucać w tidalu do listy czy można odtwarzać bezpośrednio i czy to ma jakiś wpływ na jakość?

Warto brać HiFi premium czy samo HiFi styk lnie

I pytanie z innej beczki.

Kabel 2.25m z bananami w dobrym stosunku cena jakość mi potrzebny max 300 zl

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, radek-trojek napisał:

Nie rozbudowywał nie będę jedynie może CD z czasem.

Dzisiaj u znajomego w Lublinie posłuchałem pm 7000 olej fajny sprzęt, ale

Trochę Tidal tnie po bluetooth czasami czego wina?

Idzie to jakoś usprawnić? Oddzielny telefon tylko sterowania i blisko by był Ampli?

Nie obsługiwałem tego więc wolę wcześniej dopytać 

Trzeba zrzucać w tidalu do listy czy można odtwarzać bezpośrednio i czy to ma jakiś wpływ na jakość?

Warto brać HiFi premium czy samo HiFi styk lnie

I pytanie z innej beczki.

Kabel 2.25m z bananami w dobrym stosunku cena jakość mi potrzebny max 300 zl

 

Ale ten marantz ma chyba streamer, wiec podłącz do sieci wifi i puścisz muzykę poprzez Heosa, bez sensu przez BT.  Kabel kup na metry, bez bananów, chyba ze będziesz często przepinać.. Skręcasz terminalami i będzie jak ta lala. Co do samego kabla - ja podpiąłem melodiką Purple i w zupełności wystarczy. 
Wersje Tidla - weź na próbę droższy (pierwsze 30dni masz za free),a potem zobaczysz. Tidal czasem leci w kulki i jakość piosenek nie jest taka, jak deklarują. Wg mnie ciekawszy jest deezer (fajny flow na podstawie twoich wyborów), ale brutalnie Spotify wygrywa funkcjonalnością - niestety bez opcji hifi, ale już dwa lata temu go wprowadzą ;)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, radek-trojek napisał:

Ok. Ale prze BT  apka Tidal lepsza w obsłudze.

Jakbym oddzielny tel dał tylko do obsługi to czy po BT nie tracimy jakości w porównaniu do puszczania z heosa?

Tak według mnie jak chcesz puszczać muzykę przez BT to lepiej wykup subskrypcje Spotify, który pójdzie Ci po wifi, obsługując bezpośrednio z apki. Nie wiem jak wyglada stremowanie przez BT, jeśli np zadzwoni ci telefon. Kupować drugi, żeby był do muzyki - wg mnie bez sensu. Jakość Spotify po wifi pewno będzie lepsza nisz tidala hifi, czy mqa po BT. Na ogół 30 dni masz za free to spróbuj co Ci bardziej pasuje w obsłudze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach się okaże.

.na początek jak już kupię Ampli to wezmę jedno i drugie.

Spotify premium jest 19.90 ma 3 miesiące

Można popróbować.

Będę miał po Wifi a Amp będzie wpięty RJ-tką.

HTC 10 leży w szufladzie więc pomyślałem że to taki pilot będzie bo i ja i żona będzie korzystać zależnie kto będzie w domu.

Po BT fakt każde powiadomienia będą wyciszać muzę.....

Zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, radek-trojek napisał:

Ok. Ale prze BT  apka Tidal lepsza w obsłudze.

Jakbym oddzielny tel dał tylko do obsługi to czy po BT nie tracimy jakości w porównaniu do puszczania z heosa?

W HEOSie jest dość dobra obsługa Amazon Music łącznie z prawdziwym 24/192 (a abonament tańszy niż Spotify). Oprócz aplikacji HEOS’a można korzystać z natywnej aplikacji Amazon Music, ale nie udało mi się tego skonfigurować (być może jakieśograniczenie regionalne, kiedyś nie działało z Alexą, teraz działa).

W każdym razie BT to ostaeczność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbyś korzystać z tidala, to najlepiej po WiFi i tu niestety heos nie jest najlepszy bo nie ma tidal connect. Wydając tyle kasy na sprzęt, dokładanie drugiego starego telefonu i puszcznie z niego po bt jest błędem. A nawiązując do poprzedniego Twojego pytania, ja do multimediów i innych smart home owych rzeczy używam tabletu, który zawsze jest w domu choc każdy z domowych telefonów ma odpowiednie aplikacje , to jednak lubię ta wygodę obsługi z tabletu. No ale ja od samego początku tabletów byłem ich fanem, także tu mogę być nieobiektywny ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, radek-trojek napisał:

Zanim dokonam zakupu muszę sobie wszystko ustawić 

Też myślałem o Tablecie  nawet mam w domu chyba Lenovo8 i chciałem go zostawić jako pilot sterujący.

Po wifi powinno być dobrze. Czy Spotify czy Tidal to już zobaczę co mi lepiej podejdzie.

Odpalisz przez Spotify Connect. Urządzenie będziesz mieć podłączone do sieci wifi. Wtedy pilotem od marantza możesz przeskakiwać do kolejnych utworów, przewijać, pauzowac. Nie kombinuj z dodatkowymi urządzeniami. Streamując przez BT dodatkowo zużywasz baterię w telefonie, czy tablecie - po co, dla niższej jakości muzyki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, radek-trojek napisał:

A jakie kolumny polecacie do Tego Marantza tak do 4.5k.

Które najlepiej się zgrają z tym wzmakiem?

Więcej szczegółów. Jaki duży pokój, czy mają stać na podłodze, czy może na półce. Jakiej muzyki chcesz słuchać. Ja osobiście jest fanem MonitorAudio Silver 300 (może udać Ci się zmieścić w cenie w wersję 6G, jeśli ktoś jeszcze ma), wg mnie bardzo muzykalne, porządnie wykonane w okleinie fornirowanej, dynamiczne i mimo, że mają małe głośniki  basowe to spokojnie dają radę. Słuchałem również Dali oraz Fyne Audio.

Edytowano przez PiotrZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.05.2023 o 21:07, radek-trojek napisał:

Dzięki teraz już mam całkiem mętlik w głowie.

Czemu?

Dnia 4.05.2023 o 00:02, PiotrZ napisał:

Jeśli puści Cię budżet to zobacz na cxa61 albo cxa81 plus do tego streamer (tu już możesz wrzucić kilka). Zagra to wg mojego ucha całkiem przyjemnie. 

Agree

 

Dnia 5.05.2023 o 11:27, PiotrZ napisał:

Słyszałem, że apka audiolaba lubi być kapryśna. Chwalą bluesound - więc może powernode?

Audiolab sieciowy odpada.

To zapominasz.

3 godziny temu, radek-trojek napisał:

A jakie kolumny polecacie do Tego Marantza tak do 4.5k.

Które najlepiej się zgrają z tym wzmakiem?

Tu może fajnie zagrać Silver od Monitor Audio albo Heco Revolution.

Do 4,5K to QAcoustic 3050i

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, radek-trojek napisał:

Jest, ale sprzęt nie aktualny bo jestem na etapie kupna 7000N, a kolumny z racji tego że chcę zmienić cały system to postanowiłem też zmienić Rothy na coś co może będzie dobrą parą z tym wzmacniaczem 

Oberony 7 spokojnie w tym budżecie. Wspomniane przeze mnie MonitoryAudio Silver 300 albo FyneF502. Te dwie ostatnie raczej przebiją założony budżet, chyba że dobrze ponegocjujesz ze sklepem i żoną. Koniecznie pojedź na odsłuch, albo kup z możliwością zwrotu. Słuchałem wszystkich w/w plus Bronze 500 i Wharfedale EVO 4.3. Muzykalnie siadły i zaskoczyły mnie Fyne i Silver, które finalnie wygrały ze względu na minimalistyczną budowę, wykonanie i wrażenia odsłuchowe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, radek-trojek napisał:

Ok. Dzięki ujmę w planie.

Warto iścć w lepsze kable?

Nie chcę mocno naginać budżetu nie mam teraz nic i pomyślałem że za jednym zamachem kupię tak do max 300-400 

 Canare 4S11G

Czy Chorus 10.0F IBW

Kup na metry i skręć terminalami. Jestem przekonany, że różnicy nie usłyszysz, a 200 stówki w kieszeni zostaną. Ludzie kupują drogie kable, żeby nie mieć strat na przewodnictwie. Kabelki maja dodatkowej jakieś końcówki, które technicznie już są pewnego rodzaju „pośrednikiem”. BTW pewno miedź do tych kabelków jest z tej samej huty. Kup 2x2,5. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PiotrZ napisał:

Kup na metry i skręć terminalami. Jestem przekonany, że różnicy nie usłyszysz, a 200 stówki w kieszeni zostaną. Ludzie kupują drogie kable, żeby nie mieć strat na przewodnictwie. Kabelki maja dodatkowej jakieś końcówki, które technicznie już są pewnego rodzaju „pośrednikiem”. BTW pewno miedź do tych kabelków jest z tej samej huty. Kup 2x2,5. 

A patrz różnie piszą...😁 Wiem że kable nie grają i za bardzo nie chce też mi się wierzyć że usłuszę różnicę przynajmniej na takim powiedzmy budżetowym sprzęcie. Chciałem mieć po prostu ładnie spięte z tyłu i na bananach i po części psychologicznie mieć spokój, że nie pojechałem całkiem po taniości z podłączeniem.

Kolumny to temat rozwojowy ale tu już bez odsłuchu się nie obędzie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, radek-trojek napisał:

A patrz różnie piszą...😁 Wiem że kable nie grają i za bardzo nie chce też mi się wierzyć że usłuszę różnicę przynajmniej na takim powiedzmy budżetowym sprzęcie. Chciałem mieć po prostu ładnie spięte z tyłu i na bananach i po części psychologicznie mieć spokój, że nie pojechałem całkiem po taniości z podłączeniem.

Kolumny to temat rozwojowy ale tu już bez odsłuchu się nie obędzie...

Ja lecę na melodika Purple 2x2,5 i w zupełności wystarcza. Bez bananów, bo to skręcasz i tego nie ruszasz. Banany maja wg mnie sens w sklepach, gdzie często przełączają klocki, kolumny, żeby się nie bawić. Będzie Pan zadowolony. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, dlaczego podłogówki? Tutaj aż się proszą o wstawienie dobre monitory.

Swoją drogą jeśli 7000N gra podobnie do starszych braci to w połączeniu z Oberon7 mocno bym rozważył kable Duelund (wyglądają słabo, ale można się zdziwić). Szczególnie, że w małym pomieszczeniu na dużych głośnikach kable muszą "pomóc" rozszerzyć scenę. To taka prywatna opinia.

Na koniec sugestia: pożycz, posłuchaj i kup to co TOBIE będzie pasowało najbardziej.

Marek

Edytowano przez Marek.S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Problem w tym że najbliższe sklepy mam w Lublinie 120 kmi Warszawie 100 km więc w wypożyczenie jest problemowe. Wiem akustyka jest inna w każdym pomieszczeniu.

Myślałem o monitorwch ale lubię trochę basu i tu boję się że go może brakować dlatego obstawiam podlogówki.

Które na myśli masz Duelund bo jest ich sporo.

 

Edytowano przez radek-trojek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...