Skocz do zawartości

Kino domowe w piwnicy 45m2


Recommended Posts

Witam wszystkich.

Tak jak w temacie mam w piwnicy pomieszczenie o powierzchni 45m2. Chciałem tam sobie zamontować jakieś kino domowe. Chciałem przeznaczyć połowę tego metrażu na mini salę kinową ale oczywiście chętnie wysłucham ludzi którzy mają większą wiedzę o mojej.

Nie wiem jeszcze czy będzie tv czy projektor. Nie mam tam żadnych okien więc pewnie projektor byłby lepszym rozwiązaniem.

Doradzi mi ktoś co kupić? Będzie to służyć tylko do oglądania filmów.  Nie mogę się odnaleźć w tych wszystkich modelach 😞

Mogą to być również używane modele. Brat jest w Dani i tam można kupić co nie co w dobrych cenach 🙂

Jeśli chodzi o budżet to na głośniki i amplituner mogę przeznaczyć 15tyś ewentualnie jakieś drobne wahania 😉

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum 

Fajnie,że planujesz takie pomieszczenie...ale

Trochę mało informacji podałeś 

Napisz coś więcej o pomieszczeniu.Jaka wysokość gdzie znajduje się wejście do niego.Daj jakiś rzut.

Budowa Salki  kinowej to trochę bardziej skomplikowane  zadanie niż ustawienie sofy i zamontowane kilku głośników.Wiem coś o tym bo też taką posiadam od przyszło roku....

Pozdrawiam serdecznie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Gmow1977 napisał:

Witaj na forum 

Fajnie,że planujesz takie pomieszczenie...ale

Trochę mało informacji podałeś 

Napisz coś więcej o pomieszczeniu.Jaka wysokość gdzie znajduje się wejście do niego.Daj jakiś rzut.

Budowa Salki  kinowej to trochę bardziej skomplikowane  zadanie niż ustawienie sofy i zamontowane kilku głośników.Wiem coś o tym bo też taką posiadam od przyszło roku....

Pozdrawiam serdecznie...

 

Tego się domyślałem że to chyba skomplikowane bo trochę czytałem ale przerosło mnie to chyba bo za dużo rzeczy trzeba wziąć pod uwagę.

Dlatego stwierdziłem że zapytam na forum.

To pomieszczenie ma 9x5x2.4m. Układ taki jak na zdjęciu, wejście po środku dłuższego boku. Póki co jest tam pusto

pokoj.jpg

345188656_771279121206787_6174529955709918246_n.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza?

4 godziny temu, Jarosław Mazanowski napisał:

Chciałem przeznaczyć połowę tego metrażu na mini salę kinową

W sensie będzie tam jakas ścianka? Dzielisz to jakoś?

 

Czy jesteś otwarty na wszelkie adaptacje akustyczne?

Chcesz klasyczne 5.1 czy jakieś Atmosy wchodza w gre?

Nowe czy używane?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Co oznacza?

W sensie będzie tam jakas ścianka? Dzielisz to jakoś?

 

Miałem na myśli coś takiego ale to tylko taka moja wizja. Jestem otwarty na propozycje.

Używane jak najbardziej.

Myślałem o 5.1 jak. Co do tych Atmosów nie bardzo wiem o co chodzi. Tyle różnych konfiguracji widziałem i nie wiem z czym to się je a po drugie nie wiem czy mi wystarczy pieniędzy na te Atmosy

pokoj.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to dokładnie zwymiarować.Co do Samego pomieszczenia to.... tylko pogratulować....👏👏👏👍Nie jeden by chciał takie pomieszczenie z przeznaczeniem pod salkę kinową.

Tak z marszu to mogę ci tylko doradzić jeśli naprawdę chcesz to zrobić pożądnie to poświęć trochę czasu i poczytaj trochę o rozstawieniu głośników konfiguracjach dolby  ,Dolby Atmos  i o adaptacji akustycznej pomieszczenia.Są to podstawy bez,  których nie ruszysz...

Ważny też Piniądz bo salka salce nie równa.Można wstawić parę głośników duży TV , rozwinąć dywan i oglądać filmy ...Ale z kinem to nic nie będzie miało wspólnego...W pustym pokoju bez odpowiedniej  adaptacji akustycznej  i poskromionych basów....wyjdzie to raczej słabo....Nie zapominaj również o wentylacji .To bardzo ważne.Taki seans dla dwóch ,   czterech osób po 2 godzinach w pomieszczeniu bez wentylacji   może  okazać się mało komfortowy dla uczestników...

Ja mam mniejsze pomieszczenie niż twoje i niższe o 20 cm ...ale mam pełny Setup  7.1.4 wraz z SBA(4 suby ukryte za ekranem) 

Wykonanie choć  budżetowe bo po taniości...to i tak przyszło 70 tyś (bez projektora i Amlpitunera )wyszło...Reszta to własny nakład pracy...

I może to wyglądać tak....

 

Edytowano przez Gmow1977
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie jest podzielone pomieszczenie. Nawet jeśli w tej "reszcie" będzie stać coś innego to bierzesz pod uwagę całość.

Jak blisko będzie ten fotel?

Denon X2700 no albo 2800 jak nie znajdziesz

+ Monitor Audio Bronze 100 na przody , FX na boki, center to center + REL HT 1205 albo 2x1003 (1205)

Acoustic Eenergy AE 100 w zestawie 5.1

Klipsch RP600m, +404C + 402S i suby HT

Albo Onkyo 7100 / Pioneer LX 305 + te same kolumny ewentualnie QAcoustic 3030i

2 suby bym tu postawił raczej.

A co do Atmosa to jeśli możesz ingerować w sufit, to zrobił bym go.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, matinek napisał:

Co do audio sie nie wypowiem ale co do wideo stawialbym tylko i wylacznie na projektor, zaden nawet 80 kilka cali  nie da ci takich wrazen jak ekran minimmum 100 cali.

A ja zaprzeczę, bo projektor i ekran to duże koszty. 77 lub 83" OLED załatwi sprawę w 100%, przy czym ma kilka przewag nad projektorem. Najwyższa jasność na bank wyższa, co ma znaczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, matinek napisał:

Co do audio sie nie wypowiem ale co do wideo stawialbym tylko i wylacznie na projektor, zaden nawet 80 kilka cali  nie da ci takich wrazen jak ekran minimmum 100 cali.

Zamiast projektora osobiście zainwestował bym w TV Laserowy i dobry screen , dużo lepsza jakość względem projektora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gumowe Ucho napisał:

ja zaprzeczę, bo projektor i ekran to duże koszty. 77 lub 83" OLED załatwi sprawę w 100%, przy czym ma kilka przewag nad projektorem. Najwyższa jasność na bank wyższa, co ma znaczenie.

 

Obraz z telewizora  owszem w salonie w słoneczny dzień..... jest lepszy .Ale przy tym celarzu , po miesiącu wypali ci Oczy jak będziesz  3 m  od niego siedział...

Dobry projektor  z górnej półki w zaadoptowanym pomieszczeniu potrafi wykreować tak dobry obraz jak nie jeden oled....i nie wypali ci oczu...A odpowiednio wielki ekran i nagłośnienie  potrafi  "wessać" ... Telewizor nie ma porównania do  prawdziwego kina i imersji jaką tworzy projektor w zaadoptowanym pomieszczeniu .O 3D już nawet nie wspomnę...😎

2 godziny temu, Seph napisał:

Zamiast projektora osobiście zainwestował bym w TV Laserowy i dobry screen , dużo lepsza jakość względem projektora.

Patrz wyżej....

Edytowano przez Gmow1977
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaden tv nie zapewni wciagajacych wrazen, po drugie w ciemnej sali kinowej gdzeie najlepiej sciany zeby byly czarne nie trzeba duzej jasnosci. Projektor da sto razy lepsze wrazenia. Jak ktos mowi ze mu wystarczy 85 cali to chyba nie ogladal filmu na 100 calach . Co do tv laserowych toz to tez projektor przeciez tylko krotkiego rzutu tu juz kwestia indywidualna co siee chce i ile ma sie kasy. To rozwiazanie jest po pierwsze drozsze i spejalnie robione zeby ogladac przy swietle , wiec szkoda inwestowac w to cos w dedykowanym pomieszczeniu. Taniej i tez dobrze bedzie z standardowym projektorem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Butler napisał:

Mam w rodzinie OLED (roczny Phillips niemal najwyższa seria), odwiedzili mnie na majówkę. Zęby zbierali z podłogi bo nie mogli uwierzyć że coś daje lepszy obraz niż ich TV. Już nie wnikam że cale niemal dokładnie x2 :D

Chcesz powiedzieć,  że obraz generowany przez projektory jakościowo jest lepszy od obrazu , który wyświetla oled ? 

Jeśli tak , to jest to bardzo niepoważne z Twojej strony .

Nie wiem , czym się kierowali Twoi bliscy,  ale napewno nie parametrami decydującymi o jakości generowanego obrazu . Jakość generowanego obrazu przez Oled  w każdym aspekcie miażdży obraz z projektora ! To jest bezdyskusyjne  . 

Przewaga projektora nad tv,to tylko i wyłącznie wielkość, która zdecydowanie daje dużo więcej frajdy .

Generalnie chodzi o to , że większa przekątna wzbudzi o wiele  większą radość,  euforię niż sama jakość obrazu , jeśli brać ją za wyznacznik, co lepsze w odbiorze  .

W przypadku projektora na wciągające wrażenia składa się tylko i wyłącznie wielkość projekcji/obrazu , bo jakość odbitego obrazu pzostawia wiele do życzenia i nawet nie ma co porównywać takiego obrazu , do obrazu generowanego przez Oledy .

Kontrast,  czerń i inne główne składowe jakości obrazu są nieporównywalnie lepsze na oledzie .

Nie wiem jak to zobrazować ale to tak jak by porównywać pasywne 3d do aktywnego . Zresztą różnica i tak jest dużo większą.

Edytowano przez fluid81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gumowe Ucho napisał:

Dobra, a akustyka? Jak najlepiej przygotować pomieszczenie?

Poczytaj trochę  ....temat rzeka.

Ale standart to:

niwelacja  pierwszych  odbić od WSZYSTKICH kolumn ,Redukcja pogłosu ,Walka z modami pomieszczenia.Jak zagłębisz się w temat to szybko pojmiesz o co biega...

Kolego @fluid81 tu  nieliczą sie tabelki tylko subiektywne odczucia .Nikt też  nie pisze o chinczyku za 150 Euro...chyba nie widziałeś na oczy konkretnego projektora....Naprzykład JVC serii N  Polecam odwiedzić jakiś szanujący się salon i obejrzeć  prezentację....Szybko zmienisz zdanie 😉

Edytowano przez Gmow1977
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie rozumiesz . Tutaj  nie chodzi o to , jakie jest moje zdanie . Chodzi o fakty . Obraz z projektora  JVC serri N napewmo jest świetny,  ale nie jest to z całą pewnością jakość,  jaką generują flagowe oledy .

Kontrast tego projektora to 40tys do  1 ,i to w przypadku kompletnie zaciemnionego pomieszczenia.  Zapewne wiesz,  jaki jest kontrast w oledach. Naprawdę chcesz porównywać oledową czerń do czerni tego projektora i całe spektrum tego wszystkiego , co finalnie tworzy obraz, generuje jego jakość? 

To trochę bez sensu , ponieważ parametry najlepszych projektorów są za oledami , dużo za oledami . 

Edytowano przez fluid81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fluid81 napisał:

Nadal nie rozumiesz

Ty nie rozumiesz ...

Mówimy o subiektywnych odczuciach...Nie o parametrach technicznych.Logiczne że obraz odbity nigdy nie osiągnie takiego kontrastu jakOled.Ale...

 

Ludzkie oko w zaciemnionym pokoju odbiera inaczej obraz z projektora i z oleda.Oczywiście,że jeśli postawisz oleda obok ekranu z projekcją jvc to te różnicę wychwycisz....ale Patrząc na nie w osobnych pomieszczeniach ....To JVC generuje świetny plastyczny ostry obraz niemals 3d, o którym nie jeden TV może tylko pomarzyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę chcesz tutaj się kierować subiektywnymi odczuciami ? 

Co mnie obchodzą subiektywne odczucia  , jak ktoś korzystający z projektora za 3 tys zł może twierdzić,  że obraz jakiego doświadcza ,dla niego jest dużo lepszy od obrazu generowanego przez oleda .

Są ludzie, którzy twierdzą,  że ledy ze sredniej półki generują smolistą czerń itp 

Interesują mnie fakty , a one są oczywiste  .

Pytam jeszcze raz -czy czerń generowana przez projektory jest na tym samym poziomie , co czerń oledowa ? Czy kontrast na poziomie 40tys do 1 można uznać za kontrast nieskończony ? 

Nie łapie Cię za słowa , ale sam przyznałeś mi rację. ".Oczywiście,że jeśli postawisz oleda obok ekranu z projekcją jvc to te różnicę wychwycisz.."

Jasne , te różnice można wychwycić gołym okiem , a to świadczy tylko o jednym, więc o czym dalej dyskutować...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Adi777 napisał:

Prawie ,nie oznacza  to samo . 

Fajnie , że przywołałeś projektor za taką kasę.  Z całą pewnością większość użytkowników tego forum mogła by sobie na taki pozwolić , by mieć "prawie" oledową jakość w swojej salce kinowej 😉

Edytowano przez fluid81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, fluid81 napisał:

Co mnie obchodzą subiektywne odczucia  , jak ktoś korzystający z projektora za 3 tys zł może twierdzić,  że obraz jakiego doświadcza ,dla niego jest dużo lepszy od obrazu generowanego przez oleda .

No właśnie ....o czym tu dyskutowač...Kto pisał o projektorze za 3tyś...Pln🤷‍♂️

Poczytaj trochę o projektorach JVC od serii X i N....

Nara

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Ludzkie oko w zaciemnionym pokoju odbiera inaczej obraz z projektora i z oleda " - ? 

No raczej  nie . Ludzkie oko w zaciemnionym pokoju zdecydowanie tak samo odbiera obraz z projektora jak i oleda ze wzgledu na te same warunki otoczenia(obraz z projektora przecież nie będzie pozbawiony koloru np.zielonego) , z tą tylko różnicą , że są to dwa różne obrazy od siebie  , których różnicę definiują tylko i wyłacznie   parametry obrazu i stąd też percepcja wzrokowa podpowiada nam , że mamy do czynienia z dwoma różnymi obrazami .

 

No nara .

Edytowano przez fluid81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3000zł to by wynosiła miesieczna rata jakbym brał tego proja w kredycie na dwa lata. 

4 godziny temu, fluid81 napisał:

Jeśli tak , to jest to bardzo niepoważne z Twojej strony .

Różnimy się tym że Ty teroretyzujesz, a ja w ciągu pół roku sprawdziłem już czwarty projektor w budżecie 50-100k.

Możesz sobie myśleć że to jakiś absurd, mam to w nosie. Pisałem o subiektywnych wrażeniach osób które mają we własnym domu 55" OLED. Co w tym nienormalnego że zgodnie była taka opinia że obraz z proja jest lepszy? Takie opisali wrażenia i kropka. Dziwi Cię to, ale to nie mój problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...