Skocz do zawartości

Kolumny z dobrą podstawą basową


IgiK

Recommended Posts

Pomoże ktoś w wyborze przynajmniej ograniczyć do jak najmniejszej ilości kolumn do odsłuchu

Pokój 20m

1 Polk audio r700

2 pylon D25,28

3 magnat s1109 lecz chyba ich nie dostanę 

4 magnat s707 ma q21 ale nie wiem jak grają basowo 

5 gato audio fm30 ale chyba za duże ciekaw jestem jak grają 

6 Paradigm Monitor SE 8000F  jestem ciekaw jak grają 

7 Elac Carina FS247.4 chyba słabe basowo 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te kolumny grają dobrze basowo.

Mocno. Nawet mniejsze ELAC Carina.

Ale każde z nich graja inaczej basowo i inaczej góra.

Rozumiem że pytasz o sam bas. Więc odpowiadam.

Paradigm i 1109 ale przy odpowiedniej elektronice.

Odsluchaj je jednak bo ilość to jedno, jakość drugie a Twój gust to trzecie, reszta pasma to piąte :)

Tak 4 też się znajdzie :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Wszystkie te kolumny grają dobrze basowo.

Mocno. Nawet mniejsze ELAC Carina.

Ale każde z nich graja inaczej basowo i inaczej góra.

Rozumiem że pytasz o sam bas. Więc odpowiadam.

Paradigm i 1109 ale przy odpowiedniej elektronice.

Odsluchaj je jednak bo ilość to jedno, jakość drugie a Twój gust to trzecie, reszta pasma to piąte :)

Tak 4 też się znajdzie :)

Mam denon pma 1520ae 

Z odsłuchem w Warszawie może być słabo nie wiem czy znajdę gdzieś te kolumny żeby je odsłuchać 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, każda z tych kolumn ma sporo basu. Gdybym miał wybierać dla siebie, to pewnie między Diamondami, Polkami, Paradigmami i ELACami. Co by wygrało? Wiele zmiennych. 

Najbardziej zróżnicowane jednak powinny być Diamondy, Paradigmy, ELACi i Magnaty. Z tego będziesz mógł pójść dalej lub zostać przy którejś z tych opcji :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć do listy Quadral Platinum+ Seven. 

Tylko tu też musisz więcej uwagi poświęcić na dobór elektroniki.

Nie wiem czy uda Ci się w którymś salonie odsłuchać. Ja brałem w @Na Temat Audio, ale to model wychodzący z oferty więc nie wiem czy uzupełniali. W razie czego Technikarium było bardzo otwarte nawet Na Quadral Platinum+ Nine w bardzo fajnej cenie, ale to musiałbyś się już z nimi skontaktować.

 

Jestem z okolic Warszawy, więc jakbyś miał problem z ewentualnym odsłuchem w salonie, to można by było pomyśleć o odsłuchu u mnie.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, IgiK napisał:

Denon pma 1520ae

Kurczę,

post był żeby pomóc ograniczyć listę a nie ją rozszerzać w sumie ale w Twoim pomieszczeniu mogłyby się fajnie sprawdzić z tym Denonem AP Classic 8 w budżecie wymienionych przez Ciebie powyżej. Potrafią zagrać fajnie nisko a są przy tym w miarę kompaktowe, nie zabiorą miejsca w pomieszczeniu. Jedynie potrzebują odsunięcia od ściany min. 50cm. Jeśli masz takie możliwości to polecam rozważyć, quadrale seven lub nine to dosyć duże kolumny a nie wiem jak u Ciebie z miejscem.

Pozdrawiam

Bartek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Na Temat Audio napisał:

Kurczę,

post był żeby pomóc ograniczyć listę a nie ją rozszerzać w sumie ale w Twoim pomieszczeniu mogłyby się fajnie sprawdzić z tym Denonem AP Classic 8 w budżecie wymienionych przez Ciebie powyżej. Potrafią zagrać fajnie nisko a są przy tym w miarę kompaktowe, nie zabiorą miejsca w pomieszczeniu. Jedynie potrzebują odsunięcia od ściany min. 50cm. Jeśli masz takie możliwości to polecam rozważyć, quadrale seven lub nine to dosyć duże kolumny a nie wiem jak u Ciebie z miejscem.

Pozdrawiam

Bartek

To kolumny też do kina domowego 10 procent reszta muzyka miałem Polk audio s60e super kolumny mam diamond 25 i szczerze myślałem że będą lepsze fajne brzmienie lecz w polkach niżej bass schodzi i głośniej grają . Trochę się boje tak małych kolumn  . Miejsce jest 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Na Temat Audio napisał:

quadrale seven lub nine to dosyć duże kolumny

Seven są praktycznie tej samej wielkości co Magnaty S707, Gato czy Pylony D28. Polk R700 czy Paradigm Monitor SE 8000F są już od "siódemek" większe - to już rozmiar "dziewiątek".

 

5 minut temu, IgiK napisał:

w polkach niżej bass schodzi

U mnie zastąpiły soundbar Polk Magnifi 2... i mam wrażenie, że "siódemki" schodzą niżej niż subwoofer od tego soundbara. U mnie głównie muzyka, ale do filmów też ich używam i nie czuję potrzeby szukania subwoofera. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Chmarski napisał:

Seven są praktycznie tej samej wielkości co Magnaty S707, Gato czy Pylony D28. Polk R700 czy Paradigm Monitor SE 8000F są już od "siódemek" większe - to już rozmiar "dziewiątek".

 

U mnie zastąpiły soundbar Polk Magnifi 2... i mam wrażenie, że "siódemki" schodzą niżej niż subwoofer od tego soundbara. U mnie głównie muzyka, ale do filmów też ich używam i nie czuję potrzeby szukania subwoofera. 

Jak by była możliwość umówienia się w tyg to proszę daj znać z chęcią zobaczę 

Czy magnaty 708 ,909 i 1109 jest duża różnica między nimi ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...