Skocz do zawartości

Karta/Dac do 500zł


Recommended Posts

Witam potrzebuję waszej pomocy, chciałbym kupić karte dzwiekowa do kompa lub dac do 500zł, zastanawiam się nad:

sound blasterX G6 (B-stock) (399zł)

lub 

Audiotrak Prodigy Cube 2 w cenie okolo 470-500zł 

Czy może polecicie mi coś innego?

Edytowano przez Exile
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lpomis napisał:

To ma być sam DAC czy DAC/AMP i ma mieć też wyjście słuchawkowe?

Wejscie słuchawkowe jak najbardziej , tylko do kompa raczej słuchawki jakie posiadam to brainwavz hm5 i Snab Euphony AF-100 ,czasem tez korzystam z glosnikow edifier r2600.

Fajnie własnie gdyby jeszcze było wejscie mikrofonowe (tak jak w tych dac-ach które wymieniłem wyżej) chociaz na tym mi tak bardzo nie zalezy, miałem karte dzwiekowa aim sc808 i bylem bardzo zadowolony z niej wiec coś podobnego bym chciał kupić jezeli się da w tych czasach w tej cenie.

Edytowano przez Exile
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lepiej to nie wiem. To też zależy od preferencji. Audiotraka słuchałem - zarówno Prodigy jak i Maya. Bez szału jak dla mnie. Maya to gra jak zwykła integra. Chudo, jasno, sterylnie. Brakuje wypełnienia.

iFi na pewno warto sprawdzić. Fajna równowaga między muzykalnością, a detalem. Niezłe wyjście słuchawkowe, którym napędzisz nawet droższe nauszniki od tych które posiadasz.

Sound Blastera nie znam. Zamów sobie dwa, przetestuj i jeden zwróć - może to będzie najlepsze rozwiązanie? :)

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, również uważam, że iFi Zen Air DAC będzie najciekawszą opcją. Przyjemnie nasycony, niedrogi, ma sporo mocy jak na tak małe pudełko. Prodigy to już trochę zew przeszłości, jest ok, tylko gdy ktoś potrzebuje wejścia mikrofonowego, chociaż i to można załatwić kartami po dychę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2023 o 15:27, Q21 napisał:

Cześć, również uważam, że iFi Zen Air DAC będzie najciekawszą opcją. Przyjemnie nasycony, niedrogi, ma sporo mocy jak na tak małe pudełko. Prodigy to już trochę zew przeszłości, jest ok, tylko gdy ktoś potrzebuje wejścia mikrofonowego, chociaż i to można załatwić kartami po dychę. 

Dzięki za odpowiedź, w sumie to używałem aim sc808 i chciałbym coś podobnego lub zblizonego. Co do wyjscia mikrofonowego nie jest konieczne ale fajnie gdyby bylo, czy mikrofon bede mogl normalnie podpiac pod zintegrowana karte?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SC808 nie posiada wyjścia mikrofonowego czy z jakiego powodu chcesz inną kartę?

Bez porównania wyższą jakość samej muzyki miał byś nawet na Xonarze ST/STX niz na zewnętrznych combo w tych pieniądzach, bardziej mnie zastanawia co cie skłania żeby omijać wewnętrzne karty tym bardziej AIM

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Arko55 napisał:

SC808 nie posiada wyjścia mikrofonowego czy z jakiego powodu chcesz inną kartę?

Bez porównania wyższą jakość samej muzyki miał byś nawet na Xonarze ST/STX niz na zewnętrznych combo w tych pieniądzach, bardziej mnie zastanawia co cie skłania żeby omijać wewnętrzne karty tym bardziej AIM

Miałem AIM-a ,obecnie juz go nie posiadam ale gral bardzo fajnie i dlatego pytam czy w tych pieniadzach jest jakis DAC ktory bedzie zblizony, karty wewnetrzne tez moga być ale raczej chce kupić nowy sprzet niż uzywany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Exile napisał:

Dzięki za odpowiedź, w sumie to używałem aim sc808 i chciałbym coś podobnego lub zblizonego. Co do wyjscia mikrofonowego nie jest konieczne ale fajnie gdyby bylo, czy mikrofon bede mogl normalnie podpiac pod zintegrowana karte?

Tak, będziesz mógł. Najlepiej ogółem kupić mikrofon na USB :)

AIM grał na pewno inaczej niż te DACi, zależnie od konfiguracji mogło być lepiej lub gorzej. Jeśli nówki, to dalej obstaję przy iFi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...