Skocz do zawartości

Polk audio S55 vs Q acoustics 3050i


heat69

Recommended Posts

Witam, byłem na odsłuchach kolumn oberon 7, melodika bl40, aurora 700, kef q750 i polk audio s55. Spośród nich najlepiej mi się słuchało polk audio s55. Aby podjąć decyzje zostały mi Q acoustics 3050i których nie mogę znaleźć w okolicach 300km od trójmiasta. 
Czy mógłby mi ktoś kto słuchał 3050i i S55 wytłumaczyć jak grają w porównaniu do siebie? 
 

Polki zrobiły na mnie dobre wrazenie, podobała mi się dynamika, przestrzen i ich uderzenie, ale trochę zbyt jasna góra, czy 3050i będą ciut neutralniejsze i czystsze ale wciąż z tą przestrzenią, dynamiką i uderzeniem?

Edytowano przez heat69
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

jaki masz wzmacniacz pod nie?

S55E i 3050i to dość zbliżone brzmieniowo konstrukcje. Mimo to, moim zdaniem, góra w Q Acoustics jest nieco łagodniejsza. W razie czego, u nas stoją obydwa modele, zapraszamy na odsłuch :) Nieco ponad 300km od trójmiasta, ale nie aż tak :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć, 

jaki masz wzmacniacz pod nie?

S55E i 3050i to dość zbliżone brzmieniowo konstrukcje. Mimo to, moim zdaniem, góra w Q Acoustics jest nieco łagodniejsza. W razie czego, u nas stoją obydwa modele, zapraszamy na odsłuch :) Nieco ponad 300km od trójmiasta, ale nie aż tak :) 

Mam okazje kupić Polki za 2300 nowe, w porównaniu do 3050i za 700 zł więcej. Czy warto do nich dopłacać czy roznica nie jest taka znacząca, i poprawie tą górę w S55 ciepłym wzmakiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rega i Magnat mają raczej przygaszoną górę, więc powinno być z nimi dobrze. 6000A jest bliższy neutralności. Zapraszam do naszego filmu o wzmacniaczach do 5 tys PLN :)

Co do tego, co lepsze — sam bym wybrał 3050i, ale to ze względu na mój gust. Najlepiej by było, gdybyś porównał je jednak na własne uszy, bo znam osoby, dla których różnica była zbyt mała, by dopłacić. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środku :)

Wracając do kolumn to Polki zagrają bardziej rozrywkowo.

Ale ja wole brzmienie 3050i.

Możesz odsłuchać jeszcze Acoustic Energy aE 120 albo Monitor Audio Bronze 500. Sa obecnie w dobrej cenie w Q21. Ale to już spore paczki.

3050i graja nieco łagodniej. bardziej spójnie.

Ze wzmacniaczy wymienionych przez Ciebie Audiolab albo Magnat. Rega ma słabą jakość wykonania.

Dopisał bym Cyrus ONE, AXR 100 czy Exposure.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...